מדריך שוויץ

מדריך שוויץ

אטרקציות בשוויץ

שווייץ היא ארץ יפייפיה שהנופים שלה נחשבים בין היפים שיש בעולם. הרי האלפים הגבוהים שפסגותיהם עטויות שלג עד וקרחונים, יערות ואגמים. הכפרים הקטנים והציוריים שמנקדים את הנוף והרכבות שחוצות את ההרים בסמלולי נסיעה מרהיבים. גם הערים של שווייץ שוות ביקור. הן יפות ומעניינות. ולא נשכח את השוקולד השוויצרי, שהופך את הטיול בשווייץ למתוק במיוחד. הנה ההמלצות שלנו לאתרים שלא כדאי להחמיץ.

ז'נבה

 על שפת האגם הגדול. מזרקת המים הגדולה היא סמלה של העיר. קתדרלת סנט פייר במרכז הרובע העתיק בולטת מאוד כמו גם אוסף האמנות והכלים הסיניים במוזיאון BAUR. מרכז האו"ם באירופה שוכן בעיר זאת ואפשר לבקר בו.

לוזן ואגם ז'נבה

 הקתדרלה הגותית נוטרדאם, הכפר גרוייר בו מייצרי את הגבינה המפורסמת, הכפר מונטרו על שפת האגם, ארמון שילון שנחשב אחת הטירות הימי ביניימיות היפות באירופה.

ארק יוראסין

 שלושת האגמים הגדולים וברמכזם אגם נוישאטל הם האטרקציה המרשימה ביותר באזור. העיר נוישאטל מציגה רובע עתיק מעניין. שאטו דה גראנדזון היא הטירה הגדולה ביותר במדינה, פאיירן הוא מנזר רומנסקי שחולש על מרחבים ירוקים.

באזל

העיר הצפונית נודעת בעיקר בזכות פסטיבל החורף הגדול שלה שנקרא פאסנאכט. מלבדו כדאי להכיר גם את המנזר המרשים בלב העיר, את מוזיאון טינגלי שבו פסלים מכניים רבים ואת פונדסיון ביילר – הגלריה הטובה בעיר לאמנות. לא רחוק מבזל שוכנת באדן – עיר המרחצאות הנודעת.

ברן

 הרובע העתיק מושך את רוב המבקרים בעיר. פארק הדובים הסמוך לנהר הוא אטרקציה מפורסמת. מרכז פול קלה בשולי העיר הוא מוזיאון מרתק לאמנות שנבנה באדריכלות מיוחדת. פרייבורג זוכה לכינוי הסוד השמור ביותר בשווייץ. זאת עיר אוניברסיטאית שהשתמרה באופן מושלם.
 

אזור היונגפראו

אינטרלקן היא עיר נופש מרכזית שמשמשת מרכז לתיירות בקיץ ובחורף. עמק לאוטרברונן עם המפלים והצוקים הגבוהים שלו הוא אטרקציה מרשימה, הכפרים וונגן ומורן הם מרכזים מצוינים לסקי ולהליכה. גרינדלוולד, גשטאד והיונגפראו הם אתרים טובים להליכה בקיץ ולסקי בחורף.

הואלה

צרמאט וסאס פה הן העיירות החשובות. בשתיהן יש מוקדי סקי נהדרים וגם בקיץ אפשר לצאת מהן לטיולי יפים ביערות ובהרים שמקיפים אותן. מלבדן כדאי לבקר בוורבייה ובסיון.

לוצרן

 העיר העתיקה הזאת מכילה כמה מוזיאונים מצוינים לאמנות, תצפיות יפות על האגם, גשר העץ המצויר שכבר נשרף ושוקם פעמים רבות ואת הפסטיבל שהשווייצרים טוענים שהוא הכי מטורף בעולם.

ציריך

בעיר הגדולה הזאת יש כמה רבעים מסקרנים. האזור העתיק מכיל את הגרוסמונסטר, והאזורים החדשים יותר הם צירך ווסט שהיתה פעם מספנה גדולה והיום היא מרכז הבילויים הטרנדי בעיר. כדאי לסרוק ביסודיות גם את הבנהוף שטראסה לאורכו מסודרות כמה מן החנויות היפות במדינה.

מזרח שוויץ

 מפלי הריין ליד שאפהוזן הם האטרציה המרכזית באזור זה. המפלים המרשימים הם הגדולים באירופה. עיירות יפות כווינטרטור, שטיין אם ריין עם בתיה המצוירים וסנט גאלן עם הספריה היפהפיה שבה מאפשרות לבלות באזור זה חופשה נהדרת.

מזג אוויר

ציריך

14°-26°
שישי 16°-27°
שבת 15°-31°
ראשון 17°-30°