מדריך ספרד

מדריך ספרד

אירועים בספרד

 • 06.09.18 - 30.09.18

  הביאנלה של הפלמנקו, סביליה

  סביליה נחשבת לבירה העולמית של הפלמנקו. אירוע השיא של התחום מתרחש פעם בשנתיים, כאשר חוגגים כאן את הביאנלה הגדולה של הפלמנקו. אירועי הביאנלה מתקיימים בדרך כלל במהלך חודש ספטמבר ומסתיימים בשבוע השני של אוקטובר. "חמישה שבועות של סערת רגשות" הוא הכינוי שהצמידו עיתוני אנדלוסיה לאירוע הזה.

  כאשר אומרים בסביליה "פלמנקו" מתכוונים לכמה ענפים – שירה, נגינת גיטרה, ריקוד, תלבושות, מוזיקה ואפילו מגוון עצום של אביזרים ומוצרים. כל אלה זוכים בביאנלה לייצוג ולחשיפה. לכל אחד מן התחומים האלה מייחדים בסביליה סדרת מופעים וגדולי האמנים בתחום יוצרים עבודות כדי להרשים בביאנלה. המופעים החגיגיים של ביאנלת הפלמנקו נערכים בכל שנה בגנים של האלקאזאר, אחד האתרים היפים והנודעים ביותר בעיר, ובאתרים נוספים ברחבי העיר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.09.18 - 24.09.18

  פסטיבל דה לה מרסה בברצלונה

  בכל שנה מציינים ב-24 בספטמבר את יומה של הקדושה מרסה (festa de la Merce). האירוע נחשב לאחת החגיגות הפטריוטיות המקומיות הגדולות ביותר של העיר ברצלונה ולאירוע שמעיד על גאוה קטלונית גדולה. הוא כרוך בחגיגות ובשתייה מרובה שנמשכת עמוק לתוך הלילה.

  מקורותיו של האירוע במאה ה-13 כאשר מדונת הרחמים נגלתה לפני נזיר מקומי והורתה לו להקים מסדר חדש. במאה ה-16, כך טוענים בעיר, הצילה הקדושה המקומית את תושבי העיר ממגיפה ומאז מעמדה כפטרונית של הקטלונים איתן. חלק גדול מן המסורות המקומיות בתחומי מוזיקה, ריקודים עממיים, פירמידות אנושיות ומנהגים דומים אומץ מכפרי הסביבה ומוצג עכשיו בגאווה גדולה ברחבות ברצלונה במהלך התהלוכות שמתקיימות ביום זה. זה לא אירוע שהמציאה לשכת התיירות המקומית אלא אירוע אותנטי שמציג מסורות מקומיות רבות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 23.11.18 - 23.12.18

  שוק חג המולד של מדריד

  שוק חג המולד מתקיים במדריד כבר מאז שנת 1860 והפך מזמן לחלק בלתי נפרד מאווירת החג של העיר

  יותר מ-100 דוכני שוק חג המולד ממלאים בכל שנה את כיכר מאיור במדריד. באופן מעט מפתיע לא מדובר בשוק תיירותי, אלא בשוק אליו מגיעים המקומיים ובו נמכרים מוצרים לחגיגה המסורתית הספרדית של חג המולד. שוק חג המולד מתקיים במדריד כבר מאז שנת 1860 והפך מזמן לחלק בלתי נפרד מאווירת החג של העיר. מלבד פסלים ואביזרי חג, אפשר למצוא בשוק גם תחפושות, פאות ומוצרי קונדס, המיועדים ליום El Día de los Santos Inocentes, המתקיים ב-28 בדצמבר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 15.03.19 - 19.03.19

  פסטיבל האש - לאס פאייאס

  לאס פאייאס (Las Fallas) הוא אירוע שנמשך חמישה ימים ובסופו חוגגים את יומו של ג'וזף הקדוש – ב-19 במארס. אירועי הלאס פאייאס מתקיימים תמיד בעיר ולנסיה בחבל הקוסטה בלאנקה. הלאס פאייאס הוא האירוע האידיאלי לחובבי מדורות, זיקוקין די נור ופירומאנים מכל הסוגים. קשה לדמיין את כמות האש, רעש הזיקוקים והנפצים שחווים משתתפי האירוע.

  באופן מסורתי מכינה כל שכונה בעיר בובות ענק שבתום תהלוכה וטקס מציתים אותנו לקול צהלות הקהל. הבובות נושאות בדרך כלל אופי סאטירי. הצתת הבובות מלווה במסיבות רחוב המוניות, מוזיקה רועמת וכמויות שתייה עצומות. חשוב לזכור שלא שורפים את כל הבובות. היפות והמוצלחות בותר זוכות בתחרות ומועברות למוזיאון מיוחד בוולנסיה שמוקדש לאירוע.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

מדריד

12°-30°
חמישי 12°-30°
שישי 14°-31°
שבת 12°-31°