מדריך ספרד

מדריך ספרד

אירועים בספרד

 • 18.07.19 - 20.07.19

  SONAR - פסטיבל בינלאומי למוזיקה מתקדמת ומולטימדיה בברצלונה

  פסטיבל SONAR הפופולארי למוזיקה מתקדמת ומולטימדיה מתקיים מדי שנה בברצלונה ומושך אליו אוהבי מוזיקה מכל רחבי העולם המגיעים לעיר כדי לראות תערוכות ולהשתתף בסדנאות ודיונים במהלך היום, ולרקוד עד אובדן חושים במסיבות דאנס בלילה.

  פסטיבל SONAR מתקיים מאז שנת 1993 ומהווה את נקודת השיא בסדרה של אירועים שנתיים של קהילת המוזיקה, בפרט מוזיקת הדאנס. הפסטיבל מאפשר לאנשי מקצוע מהתעשייה ולאוהבי הז'אנר להיפגש, להחליף רעיונות ולחגוג. הפסטיבל מחולק לאירועי יום ואירועי לילה. אירועי היום מתקיימים במרכז לתרבות עכשווית CCCB, ובמוזיאון לאמנות מודרנית, וכוללים מגוון רחב של אירועים כגון קונצרטים, הקרנות, תערוכות וכנסים בנושאי מוזיקה אלקטרונית, היפ הופ, פופ אלקטרוני, פוסט רוק וג'ז אקספרימנטאלי. כשמגיע הלילה המסיבה האמיתית מתחילה בפאב, במועדון ובפארק של האירוע הממוקמים כולם ב- Calle Botanica.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 01.08.19 - 03.08.19

  פסטיבל המוזיקה של סנטנדר

  פסטיבל המוזיקה של סנטנדר מציע למבקרים בו חגיגה של מוזיקה קלאסית, אופרה, בלט וג'ז. האולם הראשי של הפסטיבל נקרא "ארמון הפסטיבל", מבנה יפייפה הממוקם על המפרץ. הקונצרטים מתקיימים גם בפארקים, בכנסיות, במנזרים ובתיאטראות ברחבי העיר.

  כיאה למסורת הספרדית המופעים מתקיימים מאוחר בערב, מה שמאפשר לנצל את שעות היום לטיול בעיירה, לארוך קו החוף היפה או ליהנות מן החופים הנפלאים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 17.08.19 - 25.08.19

  הסמנה גרנדה בבילבאו, ספרד

  הסמנה גרנדה (השבוע הגדול) מתקיים בכל שנה בשבוע השלישי בחודש אוגוסט. האירוע מצוין בכמה מקומות בחבל הבסקים אבל עיקר ההתרחשות בעיר בילבאו.

  הפסטיבל של השבוע הגדול הוא חלק מסורתי מן המורשת הבסקית. הוא מצטיין בעיקר במספר הגדול של הקונצרטים ואירועי המוזיקה שמתקיימים במהלכו. אירועים מוזקליים אלה כוללים גם הופעות רוק, ג'ז, מוסיקה קלאסית ומוסיקה עממית מכל הסוגים. בכל ערב מתקיימת במהלך הפסטיבל תחרות של מופעי זיקוקין די נור מרחבי העולם. התמונות המוכרות ביותר מן האירוע הן בובות הענק שבונים לכבוד השבוע הגדול ומציבים בכיכרות המרכזיות בבילבאו. כמו באירועים רבים אחרים בספרד יש מקום מרכזי לאוכל, לארוחות חגיגיות ולשתיית יין מקומי.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 28.08.19 - 28.08.19

  הטומטינה בבונואל ספרד

  בעיר בונואל (BUNOL) במזרח ספרד, בין מדריד לולנסיה, בטוחים שאי אפשר שלא לשאוב תענוג קמאי עצום ממלחמת עגבניות ענקית בעיצומו של הקיץ. הם כנראה צודקים כי מלחמת העגבניות שהם מארגנים בכל שנה נחשבת לפסטיבל העממי הכי פופולרי בספרד, מדינה שיודעת מהם חגים עממיים.

  בכל שנה יוצאים כל תושבי העיר ועשרות אלפי אורחים שהגיעו במיוחד לשם כך לרחובות ומטיחים זה בזה במשך כמה שעות עגבניות רכות ואדומות. העירייה מספקת את התחמושת – עשרות משאיות עמוסות בעגבניות. בגדים נקיים או מהודרים לא כדאי להביא לבונואל. נכונות לספוג מטח של עגבניות בפנים, אבל גם יכולת להחזיר, מה שעוזר כפורקן אגרסיות מצוין, דווקא הכרחיים. החל מ-10 בבוקר.(יום רביעי האחרון באוגוסט )

  להמשיך לקרוא סגור
 • 11.09.19 - 11.09.19

  היום הלאומי של קטלוניה

  הקטלונים חוגגים מדי שנה בספטמבר את היום הלאומי שלהם עם קונצרטים, הפגנות ותהלוכות שמתקיימות בכל רחבי ברצלונה.

  המקומיים תולים בגאווה את דגלי קטלוניה בפסים אדום-צהוב ממרפסות הבתים ומניחים פרחים על פסליהם של רפאל קזנובה ויוסף מוראגס בפארק סיטאדלה. האירועים מוקדשים לזכר נפילתה של ברצלונה לידי הספרדים בשנת 1714.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 20.09.19 - 24.09.19

  פסטיבל דה לה מרסה בברצלונה

  בכל שנה מציינים ב-24 בספטמבר את יומה של הקדושה מרסה (festa de la Merce). האירוע נחשב לאחת החגיגות הפטריוטיות המקומיות הגדולות ביותר של העיר ברצלונה ולאירוע שמעיד על גאוה קטלונית גדולה. הוא כרוך בחגיגות ובשתייה מרובה שנמשכת עמוק לתוך הלילה.

  מקורותיו של האירוע במאה ה-13 כאשר מדונת הרחמים נגלתה לפני נזיר מקומי והורתה לו להקים מסדר חדש. במאה ה-16, כך טוענים בעיר, הצילה הקדושה המקומית את תושבי העיר ממגיפה ומאז מעמדה כפטרונית של הקטלונים איתן. חלק גדול מן המסורות המקומיות בתחומי מוזיקה, ריקודים עממיים, פירמידות אנושיות ומנהגים דומים אומץ מכפרי הסביבה ומוצג עכשיו בגאווה גדולה ברחבות ברצלונה במהלך התהלוכות שמתקיימות ביום זה. זה לא אירוע שהמציאה לשכת התיירות המקומית אלא אירוע אותנטי שמציג מסורות מקומיות רבות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 04.09.20 - 04.10.20

  הביאנלה של הפלמנקו, סביליה

  סביליה נחשבת לבירה העולמית של הפלמנקו. אירוע השיא של התחום מתרחש פעם בשנתיים, כאשר חוגגים כאן את הביאנלה הגדולה של הפלמנקו. אירועי הביאנלה מתקיימים בדרך כלל במהלך חודש ספטמבר ומסתיימים בשבוע השני של אוקטובר. "חמישה שבועות של סערת רגשות" הוא הכינוי שהצמידו עיתוני אנדלוסיה לאירוע הזה.

  כאשר אומרים בסביליה "פלמנקו" מתכוונים לכמה ענפים – שירה, נגינת גיטרה, ריקוד, תלבושות, מוזיקה ואפילו מגוון עצום של אביזרים ומוצרים. כל אלה זוכים בביאנלה לייצוג ולחשיפה. לכל אחד מן התחומים האלה מייחדים בסביליה סדרת מופעים וגדולי האמנים בתחום יוצרים עבודות כדי להרשים בביאנלה. המופעים החגיגיים של ביאנלת הפלמנקו נערכים בכל שנה בגנים של האלקאזאר, אחד האתרים היפים והנודעים ביותר בעיר, ובאתרים נוספים ברחבי העיר.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

מדריד

24°-33°
שישי 23°-35°
שבת 24°-37°
ראשון 25°-37°