מדריך קורדובה

מדריך קורדובה

קורדובה - ספרד

לפני אלף שנים כיהנה קורדובה כבירת ספרד המוסלמית. גרו בה אז כ-900 אלף תושבים ורק לשם השוואה – כיום מתגוררים בעיר קצת יותר מ-300 אלף. העיר נחשבה אז למרכז התרבותי והאינטלקטואלי הגדול באירופה. ההיסטוריה של העיר עברה מאז גלגולים רבים, אבל קורדובה היא עדיין אחד המקומות המרתקים ביותר בספרד, בייחוד למי שמתעניין בעבר היהודי העשיר של העיר.
 
קורדובה היא יעד אידאלי למי שאוהבים אוכל טוב, לאלו שנהנים לחרוש את העיר ברגל, להיכנס לחנויות מכולת ישנות ולראות ארכיטקטורה מופלאה. קורדובה מפורסמת בכל רחבי העולם בזכות אתריה הנהדרים: המזקיטה שהפכה לסמל התרבות האיסלמית בספרד ומושכת אליה אלפי תיירים. רחובות החודריה נמתחים מהמסגד הגדול לכל הכיוונים ומתרחבים במקומות בלתי צפויים לכיכרות נעימות. מרכז העיר קטן ומלא אווירה. במרכז אפשר למצוא מבחר גדול של ברים ומסעדות, חלקם הפכו לאטרקציות בפני עצמם. שרידי האתר האיסלמי מדינת אל-זהרה (Madinat al-Zahra) שממערב לעיר, מצית את הדמיון.
 
במהלך חודשי החורף קורדובה שקטה ומנומנמת, אך בין אמצע אפריל לאמצע יוני היא מתעוררת לחיים, כאשר מתקיימים בעיר כמה פסטיבלים גדולים. תקופה זו של השנה מזג האוויר נהדר, השמיים כחולים והעצים והגנים בחצרות הפנימיות של העיר פורחים. 
 
העיר העתיקה הימי ביניימית נמצאת על גדתו הצפונית של נהר גוואדלכביר, ובנוייה מרחובות צרים הסובבים את המזקיטה. האזור בעיר העתיקה שמצפון מזרח למזקיטה היה הרובע היהודי - החודריה, הרובע המוסלמי היה מצפון-מזרח למזקיטה, והרובע הנוצרי גם הוא מצפון-מזרח, אך רחוק יותר מהמזקיטה. הכיכר המרכזית של קורדובה היא כיכר טנדיאס (Tendillas) וסביבה נמצאים רחובות הקניות העיקריים.

מזג אוויר

קורדובה

10°-13°
שלישי 11°-13°
רביעי 9°-12°
חמישי 11°-13°