מדריך בילבאו

מדריך בילבאו

בילבאו - ספרד

ההצלחה של בילבאו בשנים האחרונות היא הצלחה באסקית. המספרים שמבטאים את ההצלחה מרשימים לפחות כמו בניין הטיטניום הכסוף על גדת נהר נרויון. הנתונים הופכים כיום את עיר הנמל הגדולה בספרד והעיר השישית בגודלה במדינה לדוגמא האהובה על מפתחי תיירות בכל העולם. כולם רוצים להיות בילבאו ועד עכשיו, למרות ניסיונות לא מעטים, אף אחד לא הצליח. התעלומה הזו נפתרת די בקלות כאשר מבקרים בעיר. בילבאו, שכל כך מקובל להשמיץ ולכנות "אפורה, תעשייתית, מוזנחת" מתגלה כעיר יפהפייה ומרתקת ולמרות שמוזיאון גוגנהיים מרשים – הוא בהחלט לא לבד.
 
ההתחלה של של בילבאו היתה קשה. היא צמחה בסביבה של תעשייה כבדה ושדות של פסולת תעשייתית, מוקדי הכוח ניצלו אותה במשך שנים והיא היתה צריכה לעבוד קשה כדי להגיע לאנשהו. אבל העבודה הקשה השתלמה כאשר המשקיעים החלו להגיע, בנו בה את מוזיאון גוגנהיים - בניין טיטניום יוצא דופן - וחובבי האמנות החלו לנהור לעיר מכל רחבי העולם.
 
אך העיר שנחשבה בעבר ל"חור" ושהפכה למרכז אמנות אירופאי, לא שכחה את עברה.  מתחת למעטפת הזוהרת של גלריות מתוחכמות לאמנות, העיר במהותה עדיין עיר שתושביה עובדים קשה והיא אף מעט מכוערת, אבל זהו אופייה האמיתי. מי שיקדיש את הזמן להכיר את בילבאו יותר לעומק יגלה עיר תרבות חיה ומרגשת.

חבילות ספורט לליגה הספרדית »

מזג אוויר

בילבאו

16°-19°
שלישי 15°-18°
רביעי 16°-21°
חמישי 17°-18°