מדריך פולין

מדריך פולין

פולין

עד לאחרונה כמעט ולא התייחסנו לפולין כאל יעד תיירות. העבר, מוראות השואה ומחנות ההשמדה, כל אלה האפילו בקלות על נופי המדינה, על הערים שלה ועל אתרי התיירות. אך עוד ועוד אנשים מגלים שפולין היא יעד נהדר לטיול שיש בו, לצד הזכרונות ההיסטוריים הלא פשוטים, גם ערים ימי ביניימיות המציתות את הדמיון, ערים קוסמופוליטיות תוססות, יערות, נהרות, אגמים וגבעות.
 
ובכל זאת היסטוריה
אי אפשר להתעלם מההיסטוריה של פולין. אלף השנים הראשונות של המדינה אופיינו בתהפוכות שלטוניות שהשאירו אחריהן טירות ומבצרים שהיום מעניין לסייר בהם. במלחמת העולם השנייה פולין היוותה זירה מרכזית לקרבות עקובים מדם וזוועות רבות, ולצד אתרי הזיכרון והמוזיאונים הרבים, חוזרים היום בפולין להוקיר גם את המורשת העשירה של הקהילה היהודית שפרחה בה עד לימי מלחה"ע ה-2. בתי כנסת שזוכים לשיפוץ וחידוש, ואפשר ללכת בשבילי מורשת חדשים שסומנו בערים כמו לודז' ולובלין שהיו בהן קהילות יהודיות משגשגות.
 
טירות, מבצרים וכנסיות
אוהבי מבנים היסטוריים ואדריכלות ירוו נחת בפולין. קרקוב היא גן עדן לאוהבי ארכיטקטורה מכל הזמנים. מחוץ לערים יש טירות ימי ביניימיות נפלאות, לצד מבצרים נהדרים הבנויים לבנים אדומות. ולצידן אפשר ליהנות מדוגמאות לחיים המסורתיים בכפרי העץ של המוזיאונים האתנים הפתוחים (skansens) של אזור ההרים. 
 
אוכל של סבתא
פולין היא המדינה האולטימטיבית למי שאוהב אוכל ביתי כמו של פעם. האוכל הפולני מבוסס בעיקר על חומרי גלם מקומיים המבושלים יחדיו למנות נהדרות. המכורים למתוק כנראה לא ימצאו יעד מושלם יותר. הפולנים מצויינים בהכנת מיני עוגות טעימות והגלידה הפולנית תדאג שאף פעם לא תישארו לא מסופקים.
 
אוויר צח וטבע
לאורך גבולה הדרומי של פולין משתרעת שרשרת הרים, המזמינה אליה את המטיילים ליהנות משבילי הליכה מסומנים היטב. אזור צפון-מזרח פולין מכוסה באגמים המחוברים ביניהם על ידי נהרות ונחלים וזהו אזור מושלם לצאת בו לטיול קיאקים או שייט בסירות קאנו.

לטיול מאורגן לפולין לחצו כאן »
 

טיול מאורגן לפולין

8 ימים
פולין מתהדרת
מבחר תאריכי יציאה בקיץ
טיסות קרקוב

טיסה לקרקוב

28.07 - 04.08
טיסת סדירות
UKRAINE AIRLINES

מזג אוויר

ורשה

19°-27°
ראשון 18°-28°
שני 15°-22°
שלישי 12°-24°