נגישות

מדריך פולין

מדריך פולין

אטרקציות בפולין

פולין תופסת יותר ויותר תאוצה כיעד תיירותי נחשק ומתגלה כיעד נהדר לטיול. יש בה אמנם זכרונות היסטוריים לא פשוטים, אותם אפשר לפגוש באתרי זיכרון ומוזיאונים רבים, אבל לצד אלה יש בה ערים נהדרות ומעניינות, עיירות ימי ביניימיות, מבצרים וטירות, יערות, אגמים והרים שמספקים מסלולי הליכה נהדרים בטבע. בערים הגדולות יש ארכיטקטורה מכל הזמנים ואוכל טעים שמזכיר, לפחות לחלקינו, את האוכל של סבתא. אלו ההמלצות שלנו למה שכדאי לראות ולעשות בפולין.

תכנית ביקור בפולין

2 ימים ורשה – העיר גדולה והומה מאד. כדאי להשתמש כאן בשירותיו של סיור מאורגן ומודרך. יום אחד כדאי להקדיש לביקור בעיר העתיקה ששוקמה לחלוטין לאחר המלחמה. אחד האתרים החשובים הוא המוזיאון לזכר ההתקוממות נגד הנאצים.
 
2 ימים לביקור בקראקוב – הנסיעה מוורשה לקראקוב נמשכת כארבע שעות. כדאי להקדיש יום שלם לביקור בעיר העתיקה של קראקוב ובמצודת וואול (Wawel). כמו כן מעניין לבקר בקזמירז' וברובע היהודי העתיק.
 
יום אחד לביקור באוושוויץ – מחנה ההשמדה המפורסם ביותר נמצא במרחק 90 דקות נסיעה מקראוקב. ביקור זה מצמרר ומותיר חותם בכל מי שמגיע למקום.
 
יום אחד לביקור בוורוצלב (Wroclaw) – העיר הגרמנית לשעבר היא היום יעד נהדר שלא כדאי לפסוח עליו. כדאי לטייל לאורך הנהר ובכיכרות המעניינות. אין בה אתרי חובה אלא מקומות שנעים לשהות בהם.
 
יום ביקור בפוזנאן  (Poznan) או בטורון (Torun) – שתיהן נמצאות במרחק שעתיים נסיעה מוורצלאב.
 
יומיים ביקור בגדאנסק – עיר הנמל הגדולה על חוף הים הבלטי היא אחד משיאי הביקור בפולין. העיר יפה, משוקמת ועשירה.  אפשר וכדאי לנסוע ממנה גם לסופוט הסמוכה. במאלבורק יש מצודה ימי ביניימית  יפה ובסלובינסקי יש דיונות חול ושמורת טבע גדולה ומעניינת מאוד, שנחשבת אחד המקומות הייחודים בשמירת טבע באירופה.

מזג אוויר

ורשה

14°-22°
שלישי 12°-22°
רביעי 12°-24°
חמישי 13°-24°