נגישות

מדריך נורבגיה

מדריך נורבגיה

מידע שימושי לנורבגיה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לנורבגיה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לנורבגיה. הטסים לאוסלו בירת המדינה עוברים בדרך כלל באחד מנמלי התעופה של גרמניה. זמן הטיסה הכולל כשש-שבע שעות.
כדי לטייל באופן ממצה בארץ הפיורדים כדאי מאוד לנסוע במכונית או ברכב של קבוצה מאורגנת. בתחבורה ציבורית קשה מעט להגיע אל כל פינות החמד שהמדינה מציעה. במכונית שכורה זה אפשרי, אם כי יש כאן יתרון גדול לנסיעה עם מדריך מנוסה, בעיקר בגלל הצורך להכיר את נקודות התצפית היפות ביותר מהן אפשר להתרשם מן הפיורדים. קו הרכבת שמחבר את אוסלו עם ברגן ידוע כקו שמציג נוף מרהיב.

סידורים

ישראלים המבקרים בנורבגיה לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים

שעון

שעתיים אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בנורבגיה הוא כתר נורבגי. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט או לשלם בכרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות נורבגיה בישראל:
רח' איינשטיין 40, קניון רמת אביב, קומה 13, תל אביב
טלפון: 03-7401900
 
שגרירות ישראל בנורבגיה:
Paekveien 35
אוסלו
טלפון: 47-21019500
info@oslo.mfa.gov.il

מזג אוויר

שיא עונת התיירות בנורבגיה היא בחודשי הקיץ, בין אמצע יוני לאמצע אוגוסט. אז התחבורה הציבורית ואתרי התיירות פועלים במשך יותר שעות והמלונות מציעים לעתים מחירים מוזלים. אבל למעשה, מזג האוויר בנורבגיה מתאים לטיולים בכל התקופה בין מאי לספטמבר, כאשר במאי אפשר ליהנות מפריחת האביב היפה. יש לקחת בחשבון שאם מתכננים לעשות טרקים בנורבגיה, בקתות הלינה לאורך מסלולי ההליכה נפתחות רק בסוף יוני או תחילת יולי.

מזג אוויר

אוסלו

13°-20°
שלישי 9°-18°
רביעי 8°-22°
חמישי 9°-22°