מדריך נורבגיה

מדריך נורבגיה

נורבגיה

נורבגיה, ארץ הפיורדים, מציעה למבקר נוף שלא יוכל לפגוש בשום מקום אחר בעולם. עם קו חוף שאורכו 22 אלף קילומטרים, עם פיורדים שאורכם יותר ממאה קילומטר, אין פלא שאטרקציית הנוף הזו מציבה את נורבגיה ברשימת המדינות המרתקות באירופה. אם נוסיף לכך את ההרים שמכסים שני שליש משטחה של המדינה ואת היערות הרבים נבין שמדובר בארץ ירוקה, בעלת נוף דרמטי ומושך במיוחד. המורשת הויקינגית חוברת אל ההווה הייחודי למדינות סקנדינביה כדי ליצור מדינה בעלת מרחבים עצומים בה חיים רק 4.5 מיליון תושבים.
 
נופים מרגשים
אי אפשר להגזים במידת הדרמטיות והיופי של נופי נורבגיה. הפיורדים העמוקים, ההחותכים לתוך היבשה ידועים בעולם כולו, אך בנורבגיה יש גם קרחונים אדירים, מהגדולים באירופה, נופים הרריים מרשימים, ואיים סלעיים המבצבצים ממי הים. הסביבה הדרמטית הזו היא בית גידול לכמה מבעלי החיים הנהדרים ביותר של אירופה: דובי קוטב (בסוואלברד שבצפון נורבגיה), איילי צפון וכבשי מושק, הם רק חלק מהרשימה. כפרי עץ ציוריים משלימים את התמונה הנהדרת שהיא נורבגיה.
 
לצאת ולחוות את הטבע
הדרך הטובה ביותר לחוות את הטבע הנורבגי היא בפעילות אקטיבית, ואהבתם של הנורבגים לפעילויות מהסוג הזה הפכה את המדינה לאחד מיעדי תיירות ההרפתקאות הטובים בעולם. חלק מהפעילויות מתאימות בעיקר למכורי האדרנלין שביננו, אבל רובן מתאימות לכל מי שיש לו כושר גופני סביר. בנורבגיה אפשר למצוא מסלולי הליכה ברמה עולמית, אפשר לצאת לראפטינג בקיץ, ובחורף ליהנות מפעילויות כמו רכיבה על מזחלות כלבים, סקי או רכיבה על אופנועי שלג, ואל תופתעו אם חבריכם לסירה בראפטינג יהיו משפחה עם ילדים, או אם תפגשו קשישים חביבים רוכבים לידכם על אופנועי שלג. בחורף נוספת לכל אלה האפשרות המרגשת לראות את הזוהר הצפוני. 
 
תחכום עכשווי
אם שבעתם מהטבע, הגיע הזמן לבקר באחת הערים הנורבגיות המתאפיינות בחיי תרבות עשירים, קוסמופוליטיות, ואדריכלות עכשווית שמדגישה את אהבת הסקנדינבים לכל מה שקשור בעיצוב. בנוסף אפשר ליהנות בנורבגיה מלוח שנה עמוס בפסטיבלים בינלאומיים ידועים ששווה לתכנן את ההגעה אליהם מראש.
 
שווה את הכסף
כן. אנחנו יודעים. נורבגיה היא אחת המדינות היקרות ביותר לטיול ולכן אנו ממליצים לחסוך ולתכנן ולנסוע לנורבגיה לטיול של פעם בחיים, עמוס בחוויות, שלא יישכח לעולם.

 
טיסות אוסלו

טיסה לנורבגיה

26.07 - 02.08
טיסת סדירות
SWISS
טיסות אוסלו

טיסה לנורבגיה

28.07 - 04.08
טיסת סדירות
TURKISH AIRLINES

מזג אוויר

אוסלו

12°-20°
ראשון 11°-20°
שני 12°-17°
שלישי 10°-23°