10 סיבות לצאת לטיול בלפלנד

לפלנד - עשר סיבות לצאת לטיול

1. טבע בחוג הקוטב
היער הארקטי מציג למבקרים בלפלנד יופי קדום, שמעטים כמוהו אפשר לפגוש ברחבי כדור הארץ. בעיצומו של החורף, כאשר העצים עמוסים בשלג, והעולם נראה כסרט שחור-לבן, היופי הזה עוצר נשימה. אזור ווטונאקי בצפון לפלנד הוא אזור של יער ארקטי, המשמר את היופי הטבעי של הטבע במיטבו. דו-הקיום רב השנים בין התושבים לבין הסביבה הטבעית שלהם עוזר לשמר את הטבע המופלא הזה גם לדורות הבאים.
 

2. מתי פגשתם לאחרונה חוטבי עצים?
לתושבי החוג הארקטי יש מסורת ותרבות משלהם. המפגש עימם מאפשר להכיר את אורח החיים המורכב שלהם, שכולל פעולות הישרדות שמתקבלות כאן כדבר מובן מאליו. כאלה הם למשל בגדי החורף המחממים, חליפות השלג, הנעליים והגרביים המיוחדים והכפפות ההכרחיות.טיול בלפלנד עורך לנו היכרות קרובה עם כל המרכיבים האלה.

3. בעלי החיים של חוג הקוטב הצפוני
הם תושביו הטבעיים של האזור. ההיכרות איתם והעבודה הצמודה לצידם מאפשרים להבין את חשיבותם ואת השותפות שלהם בחיים באזור הקפוא. הדוגמא הבולטת ביותר הם כלבי ההאסקי, שגוררים כבר מאות שנים את המזחלות באזורים הפראיים. תושבי לפלנד מיומנים מאוד בטיפול בכלבים המיוחדים, מכירים את צרכיהם, את המגבלות והאיכויות שלהם ומטפלים בהם היטב. מסע במזחלות השלג שגוררים הכלבים הוא עונג מיוחד במינו, שמאפשר להעריך אותם במידה הנכונה. איילי הצפון הם דוגמא טובה נוספת – הדיירים הטבעיים והבולטים ביותר בלפלנד הם גם המרשימים ביותר. מראה אייל גאה ויפה הניצב בשלג הוא מסוג המראות שנחרטים בזיכרון ומלווים אותנו גם שנים רבות לאחר מכן. הרועים והרוכבים המקצועיים מקיימים בלפלנד כמה מסורות, טקסים ומנהגים ייחודיים, שרק במהלך ביקור באזור אפשר להכיר ולהבין.


4. יתרונם של פלאי הטכנולוגיה
 חובבי המהירות, הרוח הנושבת בפנים וההרפתקנות רווים נחת באזור הצפוני בעיקר בזכות מזחלות השלג הממונעות. אופנועי השלג מאפשרים לדהור בחופשיות במרחבים העצומים וליהנות מן התחושה שאין בשום מקום אחר – יש עדיין מרחבים פתוחים ועצומים ואנחנו עדיין יכולים ליהנות הנאה עצומה מן הדהרה החופשית בהם, ללא מגבלות מהירות או דרך. פשוט לדהור.

5. האגמים הקפואים 
יופיים של האגמים העצומים שקפאו בחורף עוצר נשימה. המרחבים השטוחים, החלקים כמראה מזמינים מחליקים מיומנים לטוס עליהם וחובבים פחות מיומנים ליהנות מן המראה המיוחד. אגמים אלה טומנים גם התנסות חדשה נוספת – דיג מבעד לשכבת הקרח בשיטות אסקימואיות שראינו רק בסרטים. למרבה ההפתעה זה אפילו עובד ומי שמכיר את הטכניקה מצליח לתפוס בעזרתה דגים.

6. שיט בשוברת קרח
חוקרי הקוטב שהגיעו לאזורים אלה בתחילת המאה הקודמת נאלצו לבלות כאן חודשים ארוכים וקפואים כאשר ספינותיהם נלכדו בקרח. טכנולוגיה חדשה יותר מאפשרת לספינות שוברות קרח להתמודד עם המרחבים הקפואים ועד שלב מסוים, כאשר הקרח עבה וכבד מדי, להתמודד עם המחסומים שוהא מציג בפנינו. התנסות בשיט כזה על אחת משוברות הקרח היא חוויה ייחודית, קצת מטורפת ומשעשעת, מסוג הדברים שעושים פעם בחיים. כאשר אל כל אלה יש להוסיף את האפשרות ללבוש חליפות מיוחדות ולטבול במים הקפואים מבלי להיפגע זו כבר הופכת לחוויה נדירה.

7. ארמון הקרח "לומינילה"
הוא דוגמא נוספת ליכולת שלנו להכיר את הקרח ולהשתמש בו באופן שיתאים לצרכינו. הארמון בלב לפלנד נבנה בכל חורף מחדש. אורך ימים אינה התכונה הבולטת שלו. הוא מאפשר למבקרים ללגום משהו חם בבר קפוא, לאכול מרק רותח על שולחנות עשויי קרח ואפילו לישון, מכורבלים בפרוות בחדרי מלון מטפטפים.

8. פארק חיות הבר ברנוא
הפארק מציג לאורך מסלול שאורכו שניים וחצי קילומטרים את מיני חיות הבר השונות של אזור הקוטב בסביבתן הטבעית. זו דוגמא נוספת לטבע הייחודי של לפלנד ולשילוב המעניין שנוצר כאן בין בני אדם לבעלי חיים בסביבה שאינה מקלה על אף אחד מהם.


9. הזוהר הצפוני
 תופעת הטבע הייחודית הזו מושכת לחוג הקוטב הצפוני מבקרים מכל העולם. את הזוהר הצפוני אפשר לראות בדרך כלל בתקופת החורף, אך קשה מאוד לערוב לכך. ביקור במוזיאון "ארקטיקום" בעיר רובניימי עוזר להבין את התופעה ואת הסיבות להיווצרותה. מי שראה את הזוהר הצפוני מדבר על כך בעיניים נוצצות גם שנים לאחר מכן. המאמץ כדאי בכל מקרה.

10. טיסות ישירות
 במהלך החורף הקרוב מקיימת חברת "אופקים תיירות" כמה טיולים מאורגנים ללפלנד. יתרונם הבולט הוא שהם מאפשרים להגיע בטיסה ישירה לרובניימי ולהתמקד במהלך הטיול כולו בנפלאות החורף הלבן של לפלנד. 

מצאנו עבורכם מספיק סיבות לנסוע - לחצו כאן לטיול מאורגן ללפלנד !

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

לפלנד, החורף מקבל משמעות »
4 אטרקציות מדהימות בלפלנד »
איך מחממים את הגוף במבע ללפלנד »
תאילנד או לפלנד - לאן ניסע בחופשה המשפחתית »

לכל הטיולים ללפלנד »

ספארי חורף בלפלנד 2019

שלל הרפתקאות בטיול חורף חוויתי
7 ימים, 6 לילות
יציאות בפברואר ומרץ 2019

טיול משפחות ללפלנד

7 ימים
טיול חורף חוויתי לכל המשפחה
יציאות בפברואר ומרץ 2019

ספארי חורף בלפלנד לשומרי מסורת

שלל הרפתקאות בטיול חורף חוויתי
7 ימים, 6 לילות
יציאות בפברואר ומרץ 2019