מדריך ורונה

מדריך ורונה

ורונה - איטליה - לאוהבים

ורונה היא עיר רומנטית מאוד. זה עולה מהתבוננות בבתיה, ברחובות שלה, בבתי הקפה העמוסים ובעיקר במיתוסים שנקשרו סביב העיר. לא סתם בחר שייקספיר בוורונה במקום מגוריהם של האוהבים הטראגיים שלו, רומיאו ויוליה: רומנטיקה, דרמה ומריבות בין משפחות מהוות חלק בלתי נפרד מוורונה במשך מאות.
 
ורונה נבנתה לראשונה ע"י הרומאים במאה ה-3 ושמשה כמרכז מסחר. השער והאמפיתיאטרון שנשתמרו מתקופה זו מעידים על גדולתה של העיר. המלך הלומברדי אלבוים, שכבש את ורונה בחציה השני של המאה ה-6, נרצח על ידי אישתו שלוש שנים לאחר מכן. סקאליירי, ששלט בעיר עד המאה ה-13 נרצח על ידי מתנגדיו. בנו שהמשיך את דרכו כבש את פדואה וויצ'נזה עד שלבסוף גורשו בני משפחת סקאליירי מהעיר בסוף המאה ה-14. ורונה נכנסה תחת חסותה של ונציה בתחילת המאה ה-15 וזו שלטה עליה עד להגעתו של נפוליאון לאזור בשנת 1797. 
 
ורונה שימשה כמרכז של השלטון הפאשיסטי באיטליה בין השנים 1938 ו- 1945, בה התקיימו חקירות של אנשי המחתרת ובה נהגו לאסוף את יהודי איטליה לפני שהם נשלחו למחנות הריכוז. 
 
למרות ההיסטוריה רבת המאבקים והאלימות, ורונה של היום משנה את אופיה כמרכז מסחר איטלקי, אירופאי ובינלאומי. העיר נרשמה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומושכת אליה מבקרים מכל העולם, בעיקר בקיץ אז מתקיים בה פסטיבל האופרה המפורסם.

לכל מדריכי היעדים »
טיסות ורונה

טיסה לורונה

27.06 - 04.07
טיסת סדירות
AIR MOLDOVA
טיסות ורונה

מזג אוויר

verona

27°-33°
שישי 23°-30°
שבת 22°-28°
ראשון 22°-29°