מדריך טורינו

מדריך טורינו

טורינו - איטליה

לטורינו, העיר הרביעית בגודלה באירופה יש עבר מפואר שבא לידי ביטוי בכיכרות אלגנטיות, מוזיאונים מצויינים ובתי קפה היסטוריים. כל אלה מוקפים ב-17 קילומטרים של מדרכות מקורות, בין קשתות אבן ועמודים, המעניקים לכל טיול ברחובות טורינו אופי מיוחד.  
 
בטורינו ההיסטוריה לא קפאה על שמריה, והעיר אחראית לכמה מהחידושים החשובים של המאה האחרונה, ממכוניות פיאט ועד לסופרמרקט אוכל איטי (slow food) הראשון בעולם. בטורינו אפשר למצוא ברים חדשים ומגניבים ברחובות מרוצפי האבן ומיצגי אמנות עכשווית בבניינים מתקופת הבארוק או בשרידים מהתקופה הרומית.
 
אבל לטורינו גם קסם שאינו מעשה ידי אדם: ממזרח לעיר מתורממות גבעות רכות מעל נהר פו, וממערב צופים אל העיר ההרים עטויי השלג, בהם התקיימה אולימפיאדת החורף של שנת 2006.
 
יש המאמינים שמיקומה של טורינו מהווה, יחד עם ליון ופראג, את "משולש הקסם הלבן" בו יש אנרגיה מיסטית, כמו גם את "משולש הקסם השחור" יחד עם לונדון וסן פרנסיסקו. טורינו יושבת בנקודת המפגש של הנהרות הגדולים  פו ודורה, שעל פי האמונה מייצגים את הכוח הגברי והכוח הנשי של השמש והירח. בקתדרלה של העיר נמצא "התכריך הקדוש" המסתורי שמושך אליה המוני מאמינים קתוליים, בעיקר בימים הנדירים בהם התכריך מוצג לקהל.
 
אבל הקסם האמיתי של טורינו הוא שהיא יחסית לא יקרה, היא ירוקה, היא נגישה ואין בה המוני מבקרים. כל אלה הופכים אותה לאלטרנטיבה נהדרת לחוות את התרבות האיטלקית מחוץ לאתרי התיירות המרכזיים.

לטיולים מאורגנים לאיטליה »

לכל מדריכי היעדים »
טיסות טורינו

טיסה לטורינו

21.07 - 28.07
טיסת סדירות
LUFTHANSA
טיסות טורינו

טיסה לטורינו

31.07 - 07.08
טיסת סדירות
ALITALIA

מזג אוויר

טורינו

21°-31°
שישי 19°-28°
שבת 21°-29°
ראשון 21°-31°