מדריך סרדיניה

מדריך סרדיניה

סרדיניה - איטליה

האי סרדיניה, השני בגודלו בים התיכון, ממוקם קרוב יותר לאפריקה מאשר לאיטליה. עם חול לבן וים טורקיז, סרדיניה מתחרה בקלות עם איים טרופיים רחוקים. לאורך החופים של סרדיניה ישנם מרכזי נופש רבים המציעים למבקרים בהם שלל פעילויות ימיות מרגשות.
 
גם פנים האי לא מאכזב. בסרדיניה יש פסגות הרים מכוסות בפלומת יער ירוקה, עמקים בהם מגדלים פרדסים, וכרי אחו בהם רועים עדרי צאן ובקר. בניגוד לאלה, דווקא הסצנה העירונית של סרדיניה עלולה להיות מעט מאכזבת. ערים רבות באי הן חסרות עניין ומדכאות, אך ישנן גם ערים כמו בוסה שבמערב סרדיניה, עיר ימי ביניימית ציורית, הבנויה ליד הנהר. לאלגרו שבצפון סרדיניה יש היסטוריה קטלאנית מרתקת ומרכז עתיק נחמד. גם לעיירה התוססת איגלסיאס עבר ספרדי. הבירה קאליגיירי היא עיר היסטורית וקוסמופוליטית בעת ובעונה אחת, ואוריסטנו, אף היא עיר היסטורית, מתייחדת באלגנטיות שלה.  כדי להכיר את אורח החיים המסורתי של האי כדאי לטייל בלב האי, שם התיירים הם עדיין מראה נדיר.
 
לרוחב השטח פזורים 7,000 בתי נוראגי, מבצרי אבן חרוטיים מוזרים. השרידים הארכיאולוגיים כוללים מקדשים מסקרנים, קברים, ושרידי כפרים מתקופת הברונזה.
 
המטבח של סרדיניה כולל מנות פסטה עשירות, גבינות מקומיות חזקות כמו פקורינו וריקוטה מעושנת. בסרדיניה גם מיוצרים כמה יינות לא רעים ומשקה חריף בשם filu e ferru.
 
לא כדאי להגיע לסרדיניה בקיץ בגלל החום הכבד וצפיפות התיירים. בחורף רוב האי נכנס לתרדמת. הזמן הטוב ביותר לבקר בסרדיניה הוא באביב, אז פורחים פרחי הבר, או בתחילת הסתיו כשהטמפרטורות נוחות ורוב התיירים כבר עזבו.

לכל מדריכי היעדים »
טיסות סרדיניה

טיסה לסרדיניה

30.06 - 07.07
טיסת סדירות
ALITALIA
טיסות סרדיניה

טיסה לסרדיניה

30.06 - 07.07
טיסת סדירות
ALITALIA

מזג אוויר

סרדיניה

25°-27°
שישי 25°-26°
שבת 25°-26°
ראשון 25°-27°