מדריך איטליה

מדריך איטליה

מידע שימושי לאיטליה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לאיטליה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברות אל על ואליטליה מפעילות טיסות ישירות מהארץ לרומא ולמילאנו. משך הטיסה לרומא כ-3 שעות, משך הטיסה למילאנו כ- 3 וחצי שעות.
אפשר להגיע לאיטליה בשייט מכל מדינות הים התיכון. כבישי מנהרות החצובות בהרים מקשרות בין איטליה לצרפת, שווייץ ואוסטריה, ומאפשרים נסיעה גם בחורף כאשר מעברי ההרים סגורים.
קווי אוטובוס ורכבת מקשרים בין איטליה לבין רוב מדינות אירופה. אם זמנכם בידיכם, הנסיעה ברכבת בדרכים הנופיות יכולה להתגלות כחוויה נהדרת.

סידורים

ישראלים המבקרים באיטליה לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל

כסף

המטבע הנהוג באיטליה הוא אירו. אין בעיה לשלם או למשוך כסף מכספומט עם כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות איטליה בישראל
רח' המרד 25, תל אביב
טלפון: 03-5100080

שגרירות ישראל באיטליה
Via Michele Mercati 14
רומא
טלפון: 39-06-63198500

מזג אוויר

אפשר לבקר באיטליה בכל עונות השנה, אבל העונה המוצלחת המכולן היא בין אפריל ליוני, אז השמש בדר"כ זורחת והטמפרטורות נעימות, אזורי הטבע מחוץ לערים רעננים ופורחים ולא פחות חשוב, האתרים עדיין לא מלאים בהמוני מבקרים. בקיץ הטמפרטורות עולות ועלול להיות חם מאוד ומחניק. עונת התיירות היא בשיאה ביולי ואוגוסט, המחירים גבוהים יותר והאתרים מלאים. באזור הרי האלפים והדולומיטים עונת הסקי, בין דצמבר למרץ, היא עונת השיא.

מזג אוויר

rome

24°-32°
שישי 23°-32°
שבת 23°-32°
ראשון 22°-29°