מדריך איטליה

מדריך איטליה

אירועים באיטליה

 • 07.04.19 - 07.04.19

  המרתון של רומא

  המרתון שמתקיים מדי שנה ברומא עובר באתרי המרכזיים של העיר. המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא.

  המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא. לצד המרתון התחרותי מתקיימת גם ריצת מרתון קצרה יותר ולא תחרותית.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 09.04.19 - 14.04.19

  יריד הריהוט העולמי במילאנו

  יריד הריהוט העולמי השנתי, הגדול מסוגו בעולם, יתקיים השנה ב-9 עד 14 באפריל. כבכל שנה היריד מתקיים במרכז הירידים הגדול במילאנו.

  מציגים בו יצרני רהיטים ומעצבי מטבחים, ריהוט וחדרי שינה מכל העולם. כ-300 אלף מבקרים פקדו את היריד בשנה שעברה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.04.19 - 19.04.19

  תהלוכת יום שישי הטוב ברומא

  יום שישי הטוב חל אחרי יום ראשון של הפסחא ומציין את יום צליבתו של ישו. ביום זה, אחד החשובים בדת הנוצרית, מוביל האפיפיור תהלוכה כבדת ראש לאורך ויה קרוסיס, בין הקולוסאום לגבעת הפלטין.

  התהלוכה משחזרת את 14 התחנות של הצלב, החל מגזר דין המוות של ישו ועד להבאתו לקבורה. במהלך התהלוכה נושא האפיפיור צלב עץ גדול, ובכל תחנה עוצר לתפילה קצרה. בתחנה האחרונה במסלול האפיפיור נושא דרשה חגיגית. מדי שנה מגיעים עשרות אלפים להשתתף בתהלוכה החגיגית כשהם נושאים לפידים בוערים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.04.19 - 21.04.19

  חגיגת פיצוץ המרכבה בפירנצה

  בכל שנה ביום ראשון של הפסחא מתאספים תושבי פירנצה ומבקרים מכל העולם בכיכר הדואומו בעיר כדי לחזות בטקס מעט מוזר: טיל בצורת יונה, שנקרא "קולומבינה" נורה מתוך הקתדרלה המפורסמת של העיר ומפוצץ מבנה ענק עשוי עץ, דמוי מרכבה, הניצב במרכז הכיכר.

  מקורו של האירוע בטקס עתיק שנועד להבטיח קציר מוצלח. על פי המסורת, טקס פיצוץ העגלה נחגג כבר במשך אלפי שנים, עוד מימי מסע הצלב הראשון במאה ה-11. היום ממשיך הטקס להתקיים כמעט כפי שהתקיים במשך מאות שנים. בבוקר יוצאת המרכבה, רתומה לשני שוורים לבנים, מוויה דל פרטו אל עבר כיכר הדואומו. הארכיבישופ של פירנצה מדליק את "טיל" הקולומבינה בזמן מיסת פסחא החגיגית. הטיל עושה את דרכו מהכנסייה לכיכר על גבי כבל ומדליק את המרכבה העמוסה בזיקוקים. אם כל הטקס המורכב הזה מתנהל ללא תקלות, מזל ושגשוג צפוי לעיר כולה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 02.05.19 - 02.06.19

  מאג'ו מוסיקאלה בפירנצה

  אחד מפסטיבלי המוזיקה הוותיקים והפופולריים באיטליה מתקיים מדי שנה באביב בפירנצה מאז שנת 1933. במשך חודשיים ממאי ועד יולי מתקיימים בעיר קונצרטים, מופעי אופרה, מחול ומגוון תערוכות.

  במהלך הפזסטיבל יהיה ניתן לצפות במופעי מחול מרחבי העולם, קונצרטים בהשתתפות טובי התזמורות, הסולנים והמנצחים ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 07.05.19 - 13.05.19

  שבוע האוכל במילאנו

  גלריית ויטוריו עמנואל ואתרים נוספים בעיר מארחים את שבוע האוכל של מילאנו. מלבד טעימות, מתקיימות במהלך השבוע הקרנות סרטים, סדנאות ודיונים בענייני אוכל.

  חללים ואזורים שונים בפסטיבל מוקדשים לנושאים שונים: באזור "CoffeeMI" אפשר לטעום אספרסו איטלקי, אזור "PanMI" מוקדש לכל המאכלים האפויים, ב- "EatMI" אפשר למצוא מאכלים מקומיים האופייניים לאזוריה השונים של איטליה. ישנם גם אזורים אחרים כמו "FeedMI" בו יתקיימו תערוכות ודיונים, ואזור "ILOVECOOKING" המוקדש למיומנויות המטבח השונות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 08.05.19 - 11.05.19

  קאלנדימאג'ו - פסטיבל ימי הביינים באסיזי

  במשך שני ימי פסטיבל קאלנדימאג'ו המתקיים באסיזי מדי שנה במאי חוזרת העיר לימי הביניים. משתתפי הפסטיבל, לבושים בתלבושות אופייניות לימי הביניים משחזרים את אווירת התקופה עם ריקודים, דגלים ותחרויות ירי בחץ וקשת. שיאו של הפסטיבל בתחרות שירה בין חלקי העיר: "אסיזי עלית" ו"אסיזי תחתית".

  לפני התחרות הראשית של הפסטיבל נערך בבזיליקת סן פרנסיסקו המרהיבה בעיר טקס דתי שמטרתו לברך את חלקה העילי של העיר. טקס דומה נערך גם בקתדרלת סן רופינו למען הבטחת הצלחתו של חלקה התחתי של העיר בתחרות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.06.19 - 13.07.19

  רוק ברומא

  להקות רוק מפורסמות ומוזיקאים מכל רחבי העולם יופיעו תחת כיפת השמיים במסגרת פסטיבל הרוק השנתי ברומא.

  הפסטיבל מתקיים במהלך יוני ויולי ב- Ippodromo delle Capannelle, שמציע אקוסטיקה מעולה והרבה מקום לחגוג.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 20.06.19 - 20.06.19

  קורפוס דומיני באורבייטו

  חגיגות קורפוס דומיני מתקיימות מדי שנה באורבייטו לזכר נס דתי שהתרחש, על פי המסורת, בשנת 1264. במהלך החגיגות חוצה את העיר תהלוכה בה משתתפים כ-400 אנשים בתלבושות התקופה.

  הנס תועד על ידיד כומר במפראג, שהגיע לעיר בדרכו לרומא. הוא עצר בכנסייה בבולסנה הסמוכה, כדי להשתתף בטקס האוכריסטה, בו משחזרים את הסעודה האחרונה של ישו ע"י קידוש לחם ויין. עפ"י דיווחיו של הכומר, לחם הקודש דימם ללא הפסקה בכל מהלך הטקס. בגדיו מוכתמי הדם של הכומר שמורים עדיין בקתדרלה של אורבייטו. בכנסייה בבולסנה ניתן לראות את המזבח שעליו עדיין נראים סימני הדם מהנס ההוא.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.06.19 - 11.08.19

  פסטיבל האופרה הבינלאומי בוורונה

  הארינה של ורונה נחשבת לאחד השרידים שלמים ביותר מן האימטפריה הרומית. צפייה באופרה בארינה היא חוויה שלא שוכחים. פסטיבל האופרה הוא אחד האירועים החשובים בקיץ באיטליה וכולל מדי שנה כ-5 הפקות אופרה מהדרגה הראשונה, שמוצגות בכ-50 מופעים.

  התוכנית של 2019 כוללת את האופרות לה טרוויאטה של ורדי, טוסקה של פוצ'יני, כרמן של ביזה, כרמינה בורנה של קרל אורף ועוד. הארינה של וורונה יכולה להכיל עד 22,000 צופים שנהנים משהייה באתר היסטורי, מאקוסטיקה מצוינת ומהפקת אופרה איכותית. הפסטיבל מושך מדי שנה עשרות אלפי צופים וכדאי, לכן, לדאוג לכרטיסים זמן רב מראש.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 22.06.19 - 30.06.19

  פסטיבל הפיצה בנאפולי

  זוהי חגיגה לאוהבי הפיצה באשר הם. במהלך פסטיבל הפיצה של נאפולי, המתקיים במרכז הירידים מוסטרה ד'אולטרמארה, אפשר לטעות גבינות ופיצות טריות הנאפות במקום ולהצביע עבור הפיצה הטובה ביותר.

  במהלך הפסטיבל מוקמים כ-30 דוכנים המוכרים פיצה נאפוליטנית העשוייה מהמרכיבים המקומיים הטובים והטריים ביותר. אופי הפיצה עובדים בשיא המהירות ומכינים פיצות לבאי הפסטיבל הרעבים. את הפיצה אפשר לשטוף עם לימונצ'לו או קפה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 24.06.19 - 24.06.19

  כדורגל היסטורי בפירנצה

  בפירנצה חוזרים בכל שנה לשורשים. המקורות של הכדורגל ההיסטורי בגרסה הפלורנטינית שלו נעוצים עוד בימי האימפריה הרומית. המשחקים כפי שהם נערכים בשנים האחרונות משחזרים בעיקר את האופן בו שיחקו משחק דומה בתחילת המאה ה-16. בכל קבוצה יש 27 שחקנים והם מוכנים לעשות הכל כדי להחדיר את הכדור לשער היריב. המכשלה העיקרית הן התלבושות, שלפחות בתחילה נראות מהודרות מאוד, בסגנון ימי הביניים.

  לאחר טקס הפתיחה החגיגי והמרשים פונים לעניין האמיתי – מכות רצח. במהלך המשחק, שנמשך 60 דקות, נותרים רבים מהמשתתפים כמעט בלי בגדים, פשוט בגלל שהם נקרעים מעל גופם.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 02.07.19 - 16.08.19

  מרוצי סוסים בסיינה

  בפיאצה דל קמפו (Piazza del Campo), כיכר הצדף בסיינה (Siena), איטליה, מתקיים פעמיים בכל קיץ ב-2.7 וב-16.8, אחד האירועים הביזאריים והמסקרנים ביותר שאפשר לראות באירופה. הכיכר היפה מרוצפת האבן הופכת ביולי ובאוגוסט לזירת מרוצי סוסים. כל אחד מ-17 הרבעים השונים של סיינה שולח נציג, שרוכב ומתחרה לבוש בתלבושת שעוצבה במאה ה-15 ומאז לא שונתה במאומה.

  הרוכבים לא משתמשים באוכפים ודוהרים על גבם החשוף של הסוסים הטובים ביותר בטוסקנה. המרוץ, הנקרא פאליו די סיינה (Palio di Siena) נמשך בסך הכל כשלוש דקות, אבל גם אחרי מאות שנים הוא בעל יוקרה עצומה. מחירם הגבוה של הכרטיסים מלמד עד כמה האירוע פופולרי ומרתק. לפני ואחרי המירוץ מתקיימות ברחבי העיר מסיבות וארוחות ענק, חלקן מוגשות ברחוב. שתייה רבה הכרחית כדי להשתלב באווירה המקומית ויכולת להידחק בין ההמונים עשויה להועיל, אבל אחר כך תוכלו לרשום לעצמכם ביומן שראיתם את הפאליו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 12.07.19 - 12.08.19

  פסטיבל פוצ'יני בטוסקנה

  כ-400 אלף צופים מגיעים מדי שנה לעיירה טורה דל לאגו שבטוסקנה כדי להשתתף בפסטיבל פוצ'יני, במהלכו אפשר ליהנות מהאורות הידועות של המלחין, כמו טורנדוט, לה בוהם, אאידה, מאדאם בטרפליי ועוד.

  סדרה של קונצרטים ומופעי אופרה מתקיימים בתאטרון all'Aperto, מרחק קצר מהבית בו התגורר ויצר במלחין הנודע ובו הוא קבור.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 28.08.19 - 07.09.19

  פסטיבל הסרטים של ונציה

  פסטיבל הסרטים בינלאומי של ונציה, הוא הפסטיבל הוותיק מסוגו בעולם. הקרנות סרטים מתקיימות בכל רחבי העיר, אך עיקר ההתרחשות היא בלידו ארנה.

  הקרנות סרטים מתקיימות בכל רחבי העיר, אך עיקר ההתרחשות היא בלידו ארנה. הפסטיבל, שהחל את דרכו בשנת 1932, שמר על אופיו הבינלאומי גם בזמן מלחמת העולם, ועוקב אחרי התפתחותו של ענף הקולנוע.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

rome

4°-17°
רביעי 3°-15°
חמישי 5°-15°
שישי 3°-15°