מדריך איטליה

מדריך איטליה

אירועים באיטליה

 • 21.06.19 - 11.08.19

  פסטיבל האופרה הבינלאומי בוורונה

  הארינה של ורונה נחשבת לאחד השרידים שלמים ביותר מן האימטפריה הרומית. צפייה באופרה בארינה היא חוויה שלא שוכחים. פסטיבל האופרה הוא אחד האירועים החשובים בקיץ באיטליה וכולל מדי שנה כ-5 הפקות אופרה מהדרגה הראשונה, שמוצגות בכ-50 מופעים.

  התוכנית של 2019 כוללת את האופרות לה טרוויאטה של ורדי, טוסקה של פוצ'יני, כרמן של ביזה, כרמינה בורנה של קרל אורף ועוד. הארינה של וורונה יכולה להכיל עד 22,000 צופים שנהנים משהייה באתר היסטורי, מאקוסטיקה מצוינת ומהפקת אופרה איכותית. הפסטיבל מושך מדי שנה עשרות אלפי צופים וכדאי, לכן, לדאוג לכרטיסים זמן רב מראש.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 02.07.19 - 16.08.19

  מרוצי סוסים בסיינה

  בפיאצה דל קמפו (Piazza del Campo), כיכר הצדף בסיינה (Siena), איטליה, מתקיים פעמיים בכל קיץ ב-2.7 וב-16.8, אחד האירועים הביזאריים והמסקרנים ביותר שאפשר לראות באירופה. הכיכר היפה מרוצפת האבן הופכת ביולי ובאוגוסט לזירת מרוצי סוסים. כל אחד מ-17 הרבעים השונים של סיינה שולח נציג, שרוכב ומתחרה לבוש בתלבושת שעוצבה במאה ה-15 ומאז לא שונתה במאומה.

  הרוכבים לא משתמשים באוכפים ודוהרים על גבם החשוף של הסוסים הטובים ביותר בטוסקנה. המרוץ, הנקרא פאליו די סיינה (Palio di Siena) נמשך בסך הכל כשלוש דקות, אבל גם אחרי מאות שנים הוא בעל יוקרה עצומה. מחירם הגבוה של הכרטיסים מלמד עד כמה האירוע פופולרי ומרתק. לפני ואחרי המירוץ מתקיימות ברחבי העיר מסיבות וארוחות ענק, חלקן מוגשות ברחוב. שתייה רבה הכרחית כדי להשתלב באווירה המקומית ויכולת להידחק בין ההמונים עשויה להועיל, אבל אחר כך תוכלו לרשום לעצמכם ביומן שראיתם את הפאליו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 12.07.19 - 12.08.19

  פסטיבל פוצ'יני בטוסקנה

  כ-400 אלף צופים מגיעים מדי שנה לעיירה טורה דל לאגו שבטוסקנה כדי להשתתף בפסטיבל פוצ'יני, במהלכו אפשר ליהנות מהאורות הידועות של המלחין, כמו טורנדוט, לה בוהם, אאידה, מאדאם בטרפליי ועוד.

  סדרה של קונצרטים ומופעי אופרה מתקיימים בתאטרון all'Aperto, מרחק קצר מהבית בו התגורר ויצר במלחין הנודע ובו הוא קבור.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 10.08.19 - 10.08.19

  החגיגה של סנט לורנצו בפירנצה

  בפירנצה חוגגים בכל שנה את היום של סנט לורנצו בחגיגת רחוב גדולה בכיכר סנט לורנצו. החגיגות מתחילות ב-19:00, אחרי המיסה החגיגית בכנסיית סנט לורנצו, וכוללת מוזיקה חיה ולזניה ואבטיח שמחולקים בחינם לכל המבקרים בחגיגה.

  החגיגות מתחילות אחרי שדוכני השוק שהיו בכיכר במשך היום מתקפלים. האוכל מוגש החל מ- 21:00.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 28.08.19 - 07.09.19

  פסטיבל הסרטים של ונציה

  פסטיבל הסרטים בינלאומי של ונציה, הוא הפסטיבל הוותיק מסוגו בעולם. הקרנות סרטים מתקיימות בכל רחבי העיר, אך עיקר ההתרחשות היא בלידו ארנה.

  הקרנות סרטים מתקיימות בכל רחבי העיר, אך עיקר ההתרחשות היא בלידו ארנה. הפסטיבל, שהחל את דרכו בשנת 1932, שמר על אופיו הבינלאומי גם בזמן מלחמת העולם, ועוקב אחרי התפתחותו של ענף הקולנוע.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 31.08.19 - 01.09.19

  ראש השנה הביזנטי באמאלפי

  ראש השנה הביזנטי באמאלפי נחגג בכל שנה ב-31 באוגוסט וב-1 בספטמבר ומחזיר מסורת עתיקה לחיים.

  במהלך החגיגות מתקיימות תהלוכות של תחפושות ותחרויות ברוח ימי הביניים. ב-1 בספטמבר מכריזים באופן רישמי על הדוכס של אמאלפי.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 01.09.19 - 01.09.19

  מרוץ הסירות ההיסטוריות בוונציה

  ביום ראשון הראשון של ספטמבר, עוצרים תושבי ונציה את כל מלאכתם ומתאספים לצפות במרוץ הספינות ההיסטוריות. התעלה הראשית של ונציה, הגרנד קנאל, מתמלאת בסירות יפהפיות מהמאה ה-13, וגדות התעלה מתמלאות באלפי צופים.

  החגיגות מתחילות בתהלוכת סירות לזכר הגעתה של המלכה קתרינה קורנרו, מלכת קפריסין, שוויתרה על כתרה בשנת 1489 בשביל להגיע לוונציה. לאחר התהלוכה מתחילה התחרות הנקראת רגאטה. הרגאטה מורכבת מכמה מרוצים נפרדים. המרוץ המלהיב מכולם הוא זה של הגונדולות עם המשוטים הכפולים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 07.09.19 - 07.09.19

  פסטיבל הפנסים בפירנצה

  ריפיקולונה הוא שמו האיטלקי של אחד הפסטיבלים המיוחדים והיפים ביותר שאפשר להעלות על הדעת. חוגגים אותו במשך ערב אחד בכל שנה והתאריך נקבע כחלק מחגיגות הולדתה של מריה אמו של ישו.

  בכיכר הבזיליקה בעיר מתקיים בימים 6-7 בספטמבר שוק איכרים גדול. עם סיומו יוצאת מן הכיכר תהלוכה גדולה שמשתתפיה נושאים פנסי נייר. הם צועדים ברחובות העיר עד פיאצה סנטיסימה אנונציאטה. כדאי לזכור שיש לתהלוכה אופי דתי נוצרי, אבל המראה בכל זאת יפה להפליא.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 12.09.19 - 15.09.19

  פסטיבל טוקטי למשחקי רחוב בורונה

  פסטיבל טוקטי למשחקי רחוב המתקיים בספטמבר בורונה מחזיר לחיים משחקי רחוב היסטוריים. הפסטיבל מתקיים במרכז העיר ובמהלכו הקהל יכול לצפות, ללמוד ולשחק במגוון של כ-40 משחקים מסורתיים.

  בכל שנה מזמינים לפסטיבל שחקנים ממדינה אורחת.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 03.10.19 - 07.10.19

  פסטיבל היין של ברדולינו

  בעיירה ברדולינו שלשפת אגם גרדה באיטליה חוגגים מדי שנה את מסורת ייצור היין האדום המעולה של האזור בפסטיבל היין. לצד טעימות יין ואוכל אפשר ליהנות בפסטיבל מקונצרטים וזיקוקי דינור.

  היין של ברדולינו מיוצר מערבוב של כמה סוגי ענבים: ענבי קורבינה מעניקים ליין נפח וצבע, ענבי רונדינלה נותנים ליין את טעמו הרענן, ענבי המולינרה נותנים לו את הניחוח וענבי נגררה מבטיחים את עדינותו וטריותו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 05.10.19 - 24.11.19

  יריד פטריות הכמהין באלבה איטליה

  הכמהין, מין פטריות לאניני הטעם והחיך, נחשבות כבר שנים רבות לאוצר בלום. מוצאים אותן רק במהלך תקופה קצרה בכל שנה. באלבה שבאיטליה מציינים בכל סתיו את פסטיבל הכמהין.

  המבקרים בפסטיבל זוכים ללמוד ולהבין את הדרכים המשונות למציאת הפטריות היקרות, את הדרכים שבהן אפשר להשתמש בהן ואם הם מש בעלי מזל הם גם זוכים לטעום מן המעדן המיוחד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 17.10.19 - 27.10.19

  פסטיבל הקולנוע של רומא

  פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של רומא מתקיים זאת השנה ה-14. חובבי אדריכלות יבואו לפסטיבל כדי ליהנות מן המבנה המרשים של האדריכל רנצו פיאנו בו מתקיים האירוע. המדובר במתחם גדול שמכיל חמישה אולמות.

  הקרנות סרטי הפסטיבל יתקיימו בכל האולמות בו זמנית. בלי שטיח אדום אי אפשר וזה של רומא הוא אחד הארוכים והגדולים בעולם – שטחו 1300 מטרים רבועים והוא מוליך מן הרחוב אל האודטוריום הגדול בו מתקיימים האירועים המרכזיים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 18.10.19 - 27.10.19

  אירוצ'וקולטה - פסטיבל שוקולד בפרוג'יה

  בשבוע פסטיבל השוקולד אפשר ליהנות מכל מה שקשור בשוקולד, ממוזיקה ומתחרויות. פרוגי'ה היא, אחרי הכל, ביתו של שוקולד האגוזים המפורסם: באצ'י.

  זהו גן עדן לאוהבי שוקולד שיהנו כאן מטונות של שוקולד בכל הצורות, בעבודת יד החל מפסלי שוקולד וכלה בחטיפים על בסיס שוקולד לחיות מחמד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 27.10.19 - 27.10.19

  המרתון של ונציה

  מה יותר כיף מלרוץ בעיר התעלות הרומנטית? המרתון של ונציה מתקיים השנה ב-22 באוקטובר ומזמין את אוהבי הריצה להינות ממסלול יפיפה לאורך תעלות ונציה. נקודת הזינוק של המרתון בוילה פיזאני ב-Stra ומסתיים ב-Riva Sette Martiri בוונציה.

  מי שלא רוצה לרוץ את כל 42 הקילומטרים יכול להשתתף במירוץ של 10 ק"מ ויש גם מירוץ המיועד למשפחות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 28.12.19 - 01.01.20

  פסטיבל ג'אז החורף באיטליה

  אורבייטו היא עיר יפה, שמעניינן לבקר בה במשך כל השנה. פסטיבל ג'אז החורף של אורבייטו זוכה בשנים האחרונות לפופולריות גדולה דווקא בזכות התזמון המעט מוזר שלו בחורף.

  השנה הוא מתקיים במשך חמישה ימים, בין 28 בדצמבר ל-1 בינואר. כלומר בעיצומם של החגים הנוצריים. חלק מן הקונצרטים של הפסטיבל מתקיימים בכנסיות של אורבייטו ומכאן עוד ייחוד ועניין. הפסטיבל כולל מאה אירועים, רבים מהם אינם דורשים תשלום בכניסה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 11.09.20 - 13.09.20

  השחמט האנושי של מארוסטיקה, איטליה

  העיר מארוסטיקה בצפון מזרח איטליה מארחת בכל שנה זוגית את אחד האירועים המיוחדים במינם במדינה. במשך סוף שבוע ארוך – משישי ועד ראשון – מתקיים בכיכר המרכזית של העיר משחק שחמט שכלי המשחק בו הם סוסים ואנשים בשר ודם.

  תחילתה של המסורת במאה ה-15, אז התחרו המתמודדים על ליבה של נסיכה יפהפיה. כמעט מאומה לא השתנה במסורת הזאת והאירוע צבעוני, משעשע ומרתק.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

rome

20°-28°
ראשון 19°-29°
שני 20°-30°
שלישי 22°-32°