מדריך איטליה

מדריך איטליה

אירועים באיטליה

 • 04.10.18 - 08.10.18

  פסטיבל היין של ברדולינו

  בעיירה ברדולינו שלשפת אגם גרדה באיטליה חוגגים מדי שנה את מסורת ייצור היין האדום המעולה של האזור בפסטיבל היין. לצד טעימות יין ואוכל אפשר ליהנות בפסטיבל מקונצרטים וזיקוקי דינור.

  היין של ברדולינו מיוצר מערבוב של כמה סוגי ענבים: ענבי קורבינה מעניקים ליין נפח וצבע, ענבי רונדינלה נותנים ליין את טעמו הרענן, ענבי המולינרה נותנים לו את הניחוח וענבי נגררה מבטיחים את עדינותו וטריותו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 06.10.18 - 25.11.18

  יריד פטריות הכמהין באלבה איטליה

  הכמהין, מין פטריות לאניני הטעם והחיך, נחשבות כבר שנים רבות לאוצר בלום. מוצאים אותן רק במהלך תקופה קצרה בכל שנה. באלבה שבאיטליה מציינים בכל סתיו את פסטיבל הכמהין.

  המבקרים בפסטיבל זוכים ללמוד ולהבין את הדרכים המשונות למציאת הפטריות היקרות, את הדרכים שבהן אפשר להשתמש בהן ואם הם מש בעלי מזל הם גם זוכים לטעום מן המעדן המיוחד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 18.10.18 - 28.10.18

  פסטיבל הקולנוע של רומא

  פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של רומא מתקיים זאת השנה ה-13. חובבי אדריכלות יבואו לפסטיבל כדי ליהנות מן המבנה המרשים של האדריכל רנצו פיאנו בו מתקיים האירוע. המדובר במתחם גדול שמכיל חמישה אולמות.

  הקרנות סרטי הפסטיבל יתקיימו בכל האולמות בו זמנית. בלי שטיח אדום אי אפשר וזה של רומא הוא אחד הארוכים והגדולים בעולם – שטחו 1300 מטרים רבועים והוא מוליך מן הרחוב אל האודטוריום הגדול בו מתקיימים האירועים המרכזיים. הפסטיבל מתקיים בין 8 ל-17 בנובמבר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.10.18 - 28.10.18

  אירוצ'וקולטה - פסטיבל שוקולד בפרוג'יה

  בשבוע פסטיבל השוקולד אפשר ליהנות מכל מה שקשור בשוקולד, ממוזיקה ומתחרויות. פרוגי'ה היא, אחרי הכל, ביתו של שוקולד האגוזים המפורסם: באצ'י.

  זהו גן עדן לאוהבי שוקולד שיהנו כאן מטונות של שוקולד בכל הצורות, בעבודת יד החל מפסלי שוקולד וכלה בחטיפים על בסיס שוקולד לחיות מחמד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 28.10.18 - 28.10.18

  המרתון של ונציה

  מה יותר כיף מלרוץ בעיר התעלות הרומנטית? המרתון של ונציה מתקיים השנה ב-22 באוקטובר ומזמין את אוהבי הריצה להינות ממסלול יפיפה לאורך תעלות ונציה. נקודת הזינוק של המרתון בוילה פיזאני ב-Stra ומסתיים ב-Riva Sette Martiri בוונציה.

  מי שלא רוצה לרוץ את כל 42 הקילומטרים יכול להשתתף במירוץ של 10 ק"מ ויש גם מירוץ המיועד למשפחות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 11.02.19 - 14.02.19

  ורונה מאוהבת

  בתקופה הכי רומנטית של השנה סביב ולנטיינס דיי ורונה עוזרת לכם להתאהב. העיר מתמלאת בקישוטי אהבה והצהרות אהבה ואירועים רומנטיים. מנורות אדומות בצורת לבבות, מכתבי אהבה מפוזרים ברחובות, קונצרטים של מוזיקה רומנטית בכיכר פיאצה די סניורה ועוד.

  במהלך ימי הפסטיבל יהיה אפשר ליהנות מתפריטים מיוחדים במסעדות בעיר, תוצג האופרה רומיאו ויוליה ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.02.19 - 05.03.19

  קרנבל המסכות בוונציה

  קרנבל המסכות בוונציה הוא אירוע ייחודי המתקיים בעיר ונציה שבצפון איטליה ומתרחש כל חורף באמצע פברואר ונמשך כשבועיים

  במהלך המאה ה-13 החגיגות של הקרנבל נועדו לציין את המעבר מהחורף לאביב. כמו כן, הקרנבל היווה הזדמנות נדירה לבני המעמדות השונים בעיר "להתערבב" אלה באלה, ולהסתיר את זהותם האמיתית למשך שבועות ואפילו חודשים. תקופות הקרנבל נודעו במעשי הוללות ופריקת עול, ואפשרו לבני כל המעמדות בעיר לשמוח כשווים. במאה ה-18 נאסרה פעולת ההתחפשות, וכל שלטון הטיל הגבלות אחרות על המנהג. בתקופתו של בניטו מוסוליני בוטל קרנבל המסכות. ורק בשנת 1980 חידשו האיטלקים את אירועי הקרנבל בשנית. כיום אירוע הפתיחה החגיגי של הפסטיבל מתקיים בכיכר סאן מרקו. ובמסגרת אירוע הפתיחה מתקיימת תהלוכת תחפושות, ובסופו מתקיים מופע זיקוקים מרהיב. מלבד אירועי הרחוב, קרנבל המסיכות בוונציה ידוע בנשפי הפאר שמתקיימים במהלכו, ממש כמו אלה שהתקיימו בעבר. נשפים אלה מתקיימים באולמות מפוארים ברחבי העיר וכוללים ארוחות וריקודים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 17.02.19 - 05.03.19

  קרנבל פוטיניאנו

  העיר פוטיניאנו (Putignano) בחבל פוליה מארחת את אחד הקרנבלים העתיקים באיטליה. השנה מציינים בפויטיאנו 625 שנים לקיומו של הקרנבל וגם אם זה קצת מוגזם, עדיין מדובר במסורת מקומית מרשימה, שלא נהפכה לאטרקציית תיירים. האופי של הקרנבל ים תיכוני, בעיקר בזכות המיקום הדרומי של העיר.

  ברחבי פוטיניאנו צועדות בכל אחד מימי הקרנבל תהלוכות גדולות, המשתתפים לובשים מסיכות מסורתיות ומנגנים בתזמורות גדולות. החגיגה כולה נושאת אופי עממי ומשפחתי מאוד. הדמות המייצגת של הקרנבל נקראת פארינלה – ליצן בתלבושת טלאים וחובש מצנפת עם פעמונים. ב- 2019 הקרנבל יתקיים ב-17 וב-24 בפברואר וב-3 וב-5 במרץ.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 01.03.19 - 01.03.19

  קרנבל הניוקי בורונה

  בכל שנה ביום שישי האחרון שלפני הלנט (הצום שלפני הפסחא) ורונה חוגגת מסורת עתיקת שנים בקרנבל מיוחד במינו. קרנבל הניוקי מתקיים לזכר סיומה של מגפה שהרגה רבים מתושבי העיר בשנת 1660 ברעב ומחלות. את סיום הרעב מציינים בורונה באכילת ניוקי, המאכל העממי המקומי.

  בקרנבל משתתפים אלפי חוגגים מקומיים ומבקרים מכל העולם והאווירה בעיר בימים אלה שמחה וחגיגית. מלבד אכילת ניוקי בקרנבל אפשר ליהנות גם מתהלוכת מסיכות צבעונית מלווה במוזיקה של תזמורות מהעיר והאזור.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 07.04.19 - 07.04.19

  המרתון של רומא

  המרתון שמתקיים מדי שנה ברומא עובר באתרי המרכזיים של העיר. המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא.

  המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא. לצד המרתון התחרותי מתקיימת גם ריצת מרתון קצרה יותר ולא תחרותית.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.04.19 - 19.04.19

  תהלוכת יום שישי הטוב ברומא

  יום שישי הטוב חל אחרי יום ראשון של הפסחא ומציין את יום צליבתו של ישו. ביום זה, אחד החשובים בדת הנוצרית, מוביל האפיפיור תהלוכה כבדת ראש לאורך ויה קרוסיס, בין הקולוסאום לגבעת הפלטין.

  התהלוכה משחזרת את 14 התחנות של הצלב, החל מגזר דין המוות של ישו ועד להבאתו לקבורה. במהלך התהלוכה נושא האפיפיור צלב עץ גדול, ובכל תחנה עוצר לתפילה קצרה. בתחנה האחרונה במסלול האפיפיור נושא דרשה חגיגית. מדי שנה מגיעים עשרות אלפים להשתתף בתהלוכה החגיגית כשהם נושאים לפידים בוערים.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

rome

18°-28°
חמישי 15°-27°
שישי 15°-26°
שבת 17°-25°