מדריך איטליה

מדריך איטליה

אירועים באיטליה

 • 09.02.19 - 05.03.19

  קרנבל ויארג'יו

  הקרנבל של ויארג'יו, על חוף הים בצפון מערב איטליה נחשב אחד הפופולריים ביותר בארץ המגף. כמיליון צופים מתגודדים ברחובות העיר לצפות בתהלוכות. הוא משודר בשידור חי בכמה תחנות טלוויזיה ורבים צופים בו בכל רחבי המדינה.

  הקרנבל מתקיים רק בסופי שבוע ואין טעם להגיע לעיר בתאריכים אחרים. במוקד הקרנבל עומדות התהלוכות המסורתיות בהן מככבות בובות ענק. בובות אלה נוצרות בכל שנה במיוחד עבור הקרנבל ורבות מהן מייצגות דמויות פוליטיות מוכרות או כוכבי קולנוע וטלוויזיה. יציעים שנבנים לאורך הטיילת של ויארג'יו מאפשרים לקהל לצפות בתהלוכות בתנאים נוחים. הכניסה ליציעים במחיר 15 אירו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 09.02.19 - 05.03.19

  קרנבל ויארג'יו

  הקרנבל של ויארג'יו, על חוף הים בצפון מערב איטליה נחשב אחד הפופולריים ביותר בארץ המגף. כמיליון צופים מתגודדים ברחובות העיר לצפות בתהלוכות. הוא משודר בשידור חי בכמה תחנות טלוויזיה ורבים צופים בו בכל רחבי המדינה.

  הקרנבל מתקיים רק בסופי שבוע ואין טעם להגיע לעיר בתאריכים אחרים. במוקד הקרנבל עומדות התהלוכות המסורתיות בהן מככבות בובות ענק. בובות אלה נוצרות בכל שנה במיוחד עבור הקרנבל ורבות מהן מייצגות דמויות פוליטיות מוכרות או כוכבי קולנוע וטלוויזיה. יציעים שנבנים לאורך הטיילת של ויארג'יו מאפשרים לקהל לצפות בתהלוכות בתנאים נוחים. הכניסה ליציעים במחיר 15 אירו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 11.02.19 - 14.02.19

  ורונה מאוהבת

  בתקופה הכי רומנטית של השנה סביב ולנטיינס דיי ורונה עוזרת לכם להתאהב. העיר מתמלאת בקישוטי אהבה והצהרות אהבה ואירועים רומנטיים. מנורות אדומות בצורת לבבות, מכתבי אהבה מפוזרים ברחובות, קונצרטים של מוזיקה רומנטית בכיכר פיאצה די סניורה ועוד.

  במהלך ימי הפסטיבל יהיה אפשר ליהנות מתפריטים מיוחדים במסעדות בעיר, תוצג האופרה רומיאו ויוליה ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.02.19 - 05.03.19

  קרנבל המסכות בוונציה

  קרנבל המסכות בוונציה הוא אירוע ייחודי המתקיים בעיר ונציה שבצפון איטליה ומתרחש כל חורף באמצע פברואר ונמשך כשבועיים

  במהלך המאה ה-13 החגיגות של הקרנבל נועדו לציין את המעבר מהחורף לאביב. כמו כן, הקרנבל היווה הזדמנות נדירה לבני המעמדות השונים בעיר "להתערבב" אלה באלה, ולהסתיר את זהותם האמיתית למשך שבועות ואפילו חודשים. תקופות הקרנבל נודעו במעשי הוללות ופריקת עול, ואפשרו לבני כל המעמדות בעיר לשמוח כשווים. במאה ה-18 נאסרה פעולת ההתחפשות, וכל שלטון הטיל הגבלות אחרות על המנהג. בתקופתו של בניטו מוסוליני בוטל קרנבל המסכות. ורק בשנת 1980 חידשו האיטלקים את אירועי הקרנבל בשנית. כיום אירוע הפתיחה החגיגי של הפסטיבל מתקיים בכיכר סאן מרקו. ובמסגרת אירוע הפתיחה מתקיימת תהלוכת תחפושות, ובסופו מתקיים מופע זיקוקים מרהיב. מלבד אירועי הרחוב, קרנבל המסיכות בוונציה ידוע בנשפי הפאר שמתקיימים במהלכו, ממש כמו אלה שהתקיימו בעבר. נשפים אלה מתקיימים באולמות מפוארים ברחבי העיר וכוללים ארוחות וריקודים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.02.19 - 05.03.19

  קרנבל ונציה

  קרנבל המסיכות של ונציה נחשב כיום לאחד המרהיבים והמושכים באירופה. עיר התעלות מספקת לאירוע תפאורה אידיאלית.

  ההמונים נודדים ברחובות ומתבוננים באלפי הדמויות המחופשות שעומדות בכיכרות, על הגשרים ולצידי התעלות. וכמו תמיד תחפושות בסגנון הקומדיה דל ארטה האיטלקית שולטות באופן כמעט מוחלט בקנבל של ונציה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 17.02.19 - 05.03.19

  קרנבל פוטיניאנו

  העיר פוטיניאנו (Putignano) בחבל פוליה מארחת את אחד הקרנבלים העתיקים באיטליה. השנה מציינים בפויטיאנו 625 שנים לקיומו של הקרנבל וגם אם זה קצת מוגזם, עדיין מדובר במסורת מקומית מרשימה, שלא נהפכה לאטרקציית תיירים. האופי של הקרנבל ים תיכוני, בעיקר בזכות המיקום הדרומי של העיר.

  ברחבי פוטיניאנו צועדות בכל אחד מימי הקרנבל תהלוכות גדולות, המשתתפים לובשים מסיכות מסורתיות ומנגנים בתזמורות גדולות. החגיגה כולה נושאת אופי עממי ומשפחתי מאוד. הדמות המייצגת של הקרנבל נקראת פארינלה – ליצן בתלבושת טלאים וחובש מצנפת עם פעמונים. ב- 2019 הקרנבל יתקיים ב-17 וב-24 בפברואר וב-3 וב-5 במרץ.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 23.02.19 - 05.03.19

  קרנבל אסיריאל בסיציליה

  קרנבל אסיריאל (Acireale) נחשב לטוב ביותר בסיציליה. העיירה נמצאת בחבל קטניה והמסורת נמשכת כבר 400 שנה.

  הייחוד של קרנבל זה טמון בתהלוכות המשוררים והפייטנים שצועדות ברחבי העיירה. המשתתפים שרים ומדקלמים שירה עליזה לקול תשואות הקהל.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 01.03.19 - 01.03.19

  קרנבל הניוקי בורונה

  בכל שנה ביום שישי האחרון שלפני הלנט (הצום שלפני הפסחא) ורונה חוגגת מסורת עתיקת שנים בקרנבל מיוחד במינו. קרנבל הניוקי מתקיים לזכר סיומה של מגפה שהרגה רבים מתושבי העיר בשנת 1660 ברעב ומחלות. את סיום הרעב מציינים בורונה באכילת ניוקי, המאכל העממי המקומי.

  בקרנבל משתתפים אלפי חוגגים מקומיים ומבקרים מכל העולם והאווירה בעיר בימים אלה שמחה וחגיגית. מלבד אכילת ניוקי בקרנבל אפשר ליהנות גם מתהלוכת מסיכות צבעונית מלווה במוזיקה של תזמורות מהעיר והאזור.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 02.03.19 - 05.03.19

  קרנבל איבריאה

  קרנבל איבריאה (Ivrea) באזור טורינו בצפון מערב איטליה הוא אחד העתיקים והמסורתיים במדינה. בשנים האחרונות הוא זוכה לפופולריות גדולה בעיקר בזכות קרבות התפוזים שמתחוללים בו.

  על פי המסורת המקורית מימי הביניים התנהלו קרבות אלה עם גרגרי שעועית. ההמונים הביעו כך את הבוז שרחשו לנדבות שקיבלו מן העשירים בעיר. הם פשוט הטילו עליהם את השעועית כדי להבהיר מה דעתם על נדיבות מסוג זה. במהלך המאה ה-19 החלו נערות שניצבו על מרפסות הבתים להשליך תפוזים על העוברים בתהלוכות ברחוב ומאז נהפך קרנבל איבריאה להילולה של הטלת פרי הדר. חלק גדול מן "הקרבות" האלה מאורגנים כאשר יש נציגים לעשירים המסורתיים ונציגים לצבא הרחוב שרוצה להטיח בהם את התפוזים. אבל זה רק חלק מן הסיפור. במהלך הקרנבל יש גם הרבה מאוד קרבות תפוזים לא מתוכננים. המסורת אומרת שמי שחובש כובע אדום וגבוה לא משתתף בקרב, אבל לא כדאי לסמוך על הסכמים מסוג זה במהלך הקרנבל.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 07.04.19 - 07.04.19

  המרתון של רומא

  המרתון שמתקיים מדי שנה ברומא עובר באתרי המרכזיים של העיר. המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא.

  המשתתפים במרתון יוכלו ליהנות, תוך כדי ריצה, מאתרים כמו הקולוסאום, כנסיית סנט פייטרו בוותיקן ובית הכנסת הגדול של רומא. לצד המרתון התחרותי מתקיימת גם ריצת מרתון קצרה יותר ולא תחרותית.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 09.04.19 - 14.04.19

  יריד הריהוט העולמי במילאנו

  יריד הריהוט העולמי השנתי, הגדול מסוגו בעולם, יתקיים השנה ב-9 עד 14 באפריל. כבכל שנה היריד מתקיים במרכז הירידים הגדול במילאנו.

  מציגים בו יצרני רהיטים ומעצבי מטבחים, ריהוט וחדרי שינה מכל העולם. כ-300 אלף מבקרים פקדו את היריד בשנה שעברה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.04.19 - 19.04.19

  תהלוכת יום שישי הטוב ברומא

  יום שישי הטוב חל אחרי יום ראשון של הפסחא ומציין את יום צליבתו של ישו. ביום זה, אחד החשובים בדת הנוצרית, מוביל האפיפיור תהלוכה כבדת ראש לאורך ויה קרוסיס, בין הקולוסאום לגבעת הפלטין.

  התהלוכה משחזרת את 14 התחנות של הצלב, החל מגזר דין המוות של ישו ועד להבאתו לקבורה. במהלך התהלוכה נושא האפיפיור צלב עץ גדול, ובכל תחנה עוצר לתפילה קצרה. בתחנה האחרונה במסלול האפיפיור נושא דרשה חגיגית. מדי שנה מגיעים עשרות אלפים להשתתף בתהלוכה החגיגית כשהם נושאים לפידים בוערים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.04.19 - 21.04.19

  חגיגת פיצוץ המרכבה בפירנצה

  בכל שנה ביום ראשון של הפסחא מתאספים תושבי פירנצה ומבקרים מכל העולם בכיכר הדואומו בעיר כדי לחזות בטקס מעט מוזר: טיל בצורת יונה, שנקרא "קולומבינה" נורה מתוך הקתדרלה המפורסמת של העיר ומפוצץ מבנה ענק עשוי עץ, דמוי מרכבה, הניצב במרכז הכיכר.

  מקורו של האירוע בטקס עתיק שנועד להבטיח קציר מוצלח. על פי המסורת, טקס פיצוץ העגלה נחגג כבר במשך אלפי שנים, עוד מימי מסע הצלב הראשון במאה ה-11. היום ממשיך הטקס להתקיים כמעט כפי שהתקיים במשך מאות שנים. בבוקר יוצאת המרכבה, רתומה לשני שוורים לבנים, מוויה דל פרטו אל עבר כיכר הדואומו. הארכיבישופ של פירנצה מדליק את "טיל" הקולומבינה בזמן מיסת פסחא החגיגית. הטיל עושה את דרכו מהכנסייה לכיכר על גבי כבל ומדליק את המרכבה העמוסה בזיקוקים. אם כל הטקס המורכב הזה מתנהל ללא תקלות, מזל ושגשוג צפוי לעיר כולה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 02.05.19 - 02.06.19

  מאג'ו מוסיקאלה בפירנצה

  אחד מפסטיבלי המוזיקה הוותיקים והפופולריים באיטליה מתקיים מדי שנה באביב בפירנצה מאז שנת 1933. במשך חודשיים ממאי ועד יולי מתקיימים בעיר קונצרטים, מופעי אופרה, מחול ומגוון תערוכות.

  במהלך הפזסטיבל יהיה ניתן לצפות במופעי מחול מרחבי העולם, קונצרטים בהשתתפות טובי התזמורות, הסולנים והמנצחים ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 07.05.19 - 13.05.19

  שבוע האוכל במילאנו

  גלריית ויטוריו עמנואל ואתרים נוספים בעיר מארחים את שבוע האוכל של מילאנו. מלבד טעימות, מתקיימות במהלך השבוע הקרנות סרטים, סדנאות ודיונים בענייני אוכל.

  חללים ואזורים שונים בפסטיבל מוקדשים לנושאים שונים: באזור "CoffeeMI" אפשר לטעום אספרסו איטלקי, אזור "PanMI" מוקדש לכל המאכלים האפויים, ב- "EatMI" אפשר למצוא מאכלים מקומיים האופייניים לאזוריה השונים של איטליה. ישנם גם אזורים אחרים כמו "FeedMI" בו יתקיימו תערוכות ודיונים, ואזור "ILOVECOOKING" המוקדש למיומנויות המטבח השונות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 08.05.19 - 11.05.19

  קאלנדימאג'ו - פסטיבל ימי הביינים באסיזי

  במשך שני ימי פסטיבל קאלנדימאג'ו המתקיים באסיזי מדי שנה במאי חוזרת העיר לימי הביניים. משתתפי הפסטיבל, לבושים בתלבושות אופייניות לימי הביניים משחזרים את אווירת התקופה עם ריקודים, דגלים ותחרויות ירי בחץ וקשת. שיאו של הפסטיבל בתחרות שירה בין חלקי העיר: "אסיזי עלית" ו"אסיזי תחתית".

  לפני התחרות הראשית של הפסטיבל נערך בבזיליקת סן פרנסיסקו המרהיבה בעיר טקס דתי שמטרתו לברך את חלקה העילי של העיר. טקס דומה נערך גם בקתדרלת סן רופינו למען הבטחת הצלחתו של חלקה התחתי של העיר בתחרות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.06.19 - 13.07.19

  רוק ברומא

  להקות רוק מפורסמות ומוזיקאים מכל רחבי העולם יופיעו תחת כיפת השמיים במסגרת פסטיבל הרוק השנתי ברומא.

  הפסטיבל מתקיים במהלך יוני ויולי ב- Ippodromo delle Capannelle, שמציע אקוסטיקה מעולה והרבה מקום לחגוג.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 20.06.19 - 20.06.19

  קורפוס דומיני באורבייטו

  חגיגות קורפוס דומיני מתקיימות מדי שנה באורבייטו לזכר נס דתי שהתרחש, על פי המסורת, בשנת 1264. במהלך החגיגות חוצה את העיר תהלוכה בה משתתפים כ-400 אנשים בתלבושות התקופה.

  הנס תועד על ידיד כומר במפראג, שהגיע לעיר בדרכו לרומא. הוא עצר בכנסייה בבולסנה הסמוכה, כדי להשתתף בטקס האוכריסטה, בו משחזרים את הסעודה האחרונה של ישו ע"י קידוש לחם ויין. עפ"י דיווחיו של הכומר, לחם הקודש דימם ללא הפסקה בכל מהלך הטקס. בגדיו מוכתמי הדם של הכומר שמורים עדיין בקתדרלה של אורבייטו. בכנסייה בבולסנה ניתן לראות את המזבח שעליו עדיין נראים סימני הדם מהנס ההוא.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.06.19 - 11.08.19

  פסטיבל האופרה הבינלאומי בוורונה

  הארינה של ורונה נחשבת לאחד השרידים שלמים ביותר מן האימטפריה הרומית. צפייה באופרה בארינה היא חוויה שלא שוכחים. פסטיבל האופרה הוא אחד האירועים החשובים בקיץ באיטליה וכולל מדי שנה כ-5 הפקות אופרה מהדרגה הראשונה, שמוצגות בכ-50 מופעים.

  התוכנית של 2019 כוללת את האופרות לה טרוויאטה של ורדי, טוסקה של פוצ'יני, כרמן של ביזה, כרמינה בורנה של קרל אורף ועוד. הארינה של וורונה יכולה להכיל עד 22,000 צופים שנהנים משהייה באתר היסטורי, מאקוסטיקה מצוינת ומהפקת אופרה איכותית. הפסטיבל מושך מדי שנה עשרות אלפי צופים וכדאי, לכן, לדאוג לכרטיסים זמן רב מראש.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

rome

2°-5°
שישי -2°-8°
שבת -1°-7°
ראשון -3°-7°