מדריך פירנצה

מדריך פירנצה

פירנצה - איטליה

כבר מאז המאה ה-19 פירנצה נחשבת לאחת הערים היפות באיטליה. הדואומו, הקתדרלה המרשימה, מתנשאת מעל מרכז העיר והיא נקודה טובה להתחיל ממנה את הסיור בפירנצה. מכאן כדאי לשוטט לכיוון נהר הארנו ובדרך לראות את האטרקציות העיקריות של העיר - פיאצה דלה סניורה, פלאצו וקיו, גשר פונטה וקיו והחנויות שלאורכו והכנסייה היפיפייה סן מיניאטו אל מונטה.
 
עבור חובבי האמנות, אין עוד עיר שמתשתווה לפירנצה. את מיטב אמנות הרנסנס אפשר לראות במוזיאון האופיצי ובמוזיאון דל'אופרה דל דואומו. בציורי הקיר המרשימים בקפלות של סנטה קורצ'ה וסנטה מריה נובלה  וכמובן שאין לפספס את ציורי הקיר המרהיבים בקפלה ברנקאצי.  ההרמוניות המושלמות המאפיינות את אדריכלות הרנסנס באות לידי ביטוי מרהיב בכנסיות סן לורנצו, סנטו ספיריטו וקפלה די פאצי וגאוניותו של מיכאלאנג'לו, האמן הדומיננטי של איטליה במאה ה-16, נראית במלוא עוצמתה בביבליותקה לאורנציאנה שבסן לורנצו, בפסלי השיש בקפלה מדיצי ובאקדמיה. כרבע משטחה של פירנצה מלא בכנסיות שכדאי להיכנס ולהתרשם מהן, ומדרום לנהר, פלאצו פיטי נחשב לרובע מוזיאונים בפני עצמו.

פירנצה, בה מתגוררים 350 אלף תושבים אינה עיר גדולה. ההיכרות עם פירנצה דורשת היכרות עם החלוקה של העיר לארבעה רבעים. שלושה מצפון לנהר – סנטה מריה נובלה במערב, סאן ג'ובאני במרכז וסנטה קרוצ'ה במזרח – ורובע אחד מדרום לארנו – סנטו ספיריטו. אפשר אמנם להשתמש בשירות האוטובוסים העירוני, בעיקר כדי להגיע למרומי הגבעות של סנטו ספיריטו, אבל זה לא חוסך הרבה זמן.
 
אין כמובן סודות בפירנצה, האתרים שמובאים כאן מפורסמים ונודעים, אבל לא כולם ניצבים בשורה הראשונה של הסיורים. כל המקומות האלה מרוכזים במרחק הליכה סביר במרכז העיר.

לכל מדריכי היעדים »
טיסות פירנצה

טיסה לפירנצה

07.07 - 14.07
טיסת סדירות
ALITALIA
חבילות פירנצה

חופשה בפירנצה

02.07 - 06.07
RESIDENCE SAN NICCOLO
4  לילות ארוחת בוקר

מזג אוויר

פירנצה

21°-33°
שישי 22°-33°
שבת 21°-33°
ראשון 24°-35°