נגישות

מדריך בלפסט

מדריך בלפסט

בלפסט

בלפסט, בירת צפון אירלנד והעיר הגדולה בחבל ארץ זה, נמצאת רק 160 קילומטרים מצפון לדבלין אבל זה עולם אחר. מי שזוכר את בלפסט כמוקד של אירועי טרור בשנות השמונים של המאה העשרים יופתע מאוד. העיר השתנתה לחלוטין מאז הסכמי השלום באירלנד. במובנים רבים בלפסט היא היום עיר תיירותית בדיוק כמו דבלין, למרות הבדלי הגודל.
 
בשנת 2012 חגגו בבלפסט 100 שנים להפלגת הבכורה של הטיטאניק. כולנו יודעים שסופה של אותה הפלגה היה טראגי, אך בבלפסט בוחרים לחגוג את החדשנות הטכנולוגית שהספינה, שיוצרה במספנות הראלד וולף בעיר, מייצגת, ולהתגאות בחדשנות, במומחיות ובגאונות ההנדסית שבזכותן נבנתה הספינה האגדית הזו. והמקומיים שמחים להזכיר: "היא היתה בסדר גמור כשהיא יצאה מכאן".
 
בלפסט הצליחה להשיל את המוניטין שלה כעיר שסועת קרבות שלא כדאי להתקרב אליה והפכה לעיר עכשווית ואופנתית. קו הרקיע של העיר מתפתח ומשתנה כל הזמן, המספנות הישנות מפנות את מקומן לטובת דירות יוקרה על קו המים ברובע טיטאניק, ושכונת ויקטוריה סקוור, אחד פרויקטים לחידוש אורבני הגדולים באירופה, הוסיפה לעצמה מרכז קניות מרכזי. לרשימת האטרקציות של העיר אפשר להוסיף גם את האדריכלות הויקטוריאנית, טיילת יפה עם אמנות מודרנית, מוזיקה טובה בפאבים המלאים עד להתפקע ואת פסטיבל האמנויות השני בגודלו בבריטניה.