מדריך איסלנד

מדריך איסלנד

איסלנד

איסלנד היא מדינה קטנה בצפון האוקיינוס האטלנטי. מתגוררים בה רק 300 אלף תושבים ומספר התיירים בכל שנה יותר מכפול. האיסלנדים יודעים היטב שתיירים מגיעים לאיסלנד כדי למשש מקרוב את הדופק הפועם של הטבע. אי אפשר שלא להיתקל בכוחות הטבע החזקים במהלך נסיעה באיסלנד.
 
מפגש עם האלמנטים
איסלנד היא למעשה ארץ בהתהוות – האלמנטים הטבעיים פעילים בה ומשנים אותה כל הזמן. הביקור באיסלנד הוא ביקור בארץ וולקנית פעילה: גייזרים מתפרצים, בריכות בוץ רותח מבעבע, רוח ארקטית נושבת לאורך הפיורדים, מגדלי אבן נישאים ממי הים הכהים וקרחונים חורצים את דרכם לאט לאט דרך שדות לאבה וערבות טונדרה. פעילות האלמנטים הופכת את הביקור באיסלנד ליוצא דופן: טבילה בבריכה באיסלנד היא בעצם טבילה טיפולית בלגונה גיאותרמית, מסלול הליכה שליו יכול להפוך לטרק בין כיפות קרח מנצנצות, ולילה בקמפינג מאפשר תצפית מרהיבה על הזוהר הצפוני, או לחילופין הנאה מאור דמדומים ורדרד של שמש חצות.
 
חוויה בלתי נשכחת
קשה שלא להיות מושפעים עמוקות מעוצמתו האדירה ויופיו של הטבע האיסלנדי ומעטים עוזבים את המדינה בלי שנשבעו שיחזרו אליה שוב בעתיד. לא בטוח מה בדיוק גורם להשפעה הזו על אנשים, אולי אלו הנופים הדרמטיים, אולי זה טמון דווקא בכמות התושבים המועטה של המדינה שמשאירה הרבה שטח טבעי בלתי נגוע ואולי אלה דווקא התושבים עצמם, שהם חמים באופן מנוגד לגמרי לסביבה בה הם חיים, חברותיים ומכניסי אורחים. אל תתפלאו אם יציעו לכם עוגות ועוגיות, אם ירצו לקחת אתכם לסיבוב ברים בעיר, אם תפגשו שותפים לטרק ואם תשובו מהטיול עם עשרות חברים חדשים בפייסבוק.

לטיול מאורגן לאיסלנד - משחקי קרח ואש לחצו כאן »

לכל מדריכי היעדים »