נגישות

מדריך בודפשט

מדריך בודפשט

קניות בבודפשט

סצינת הקניות בבודפשט עברה שינוי משמעותי מאוד בשנים האחרונות. למעשה מדובר בקפיצת מדרגה ממשית. לא עוד חנויות דלות, של מעצבים מקומיים. מעתה פזורות בבודפשט חנויות במגוון רמות וטעמים שמאפשרות לחובבי הקניות לצאת למסע עתיר סגנונות, מותגים ואיכות. אלו הן ההמלצות שלנו לקניות הכי שוות בבודפשט.

מדרחוב ואצי אוצה

בלב אזור הקניות של בירת הונגריה נמצא המדרחוב Vaci utca בפשט. לכאן מגיעים הונגרים ותיירים שמחפשים בעיקר חידושים בתחום האופנה. פעם נודע הרחוב בזכות המספר הגדול של חנויות הספרים שהיו פזורות בו. כיום פועלת לאורכו רק חנות ספרים אחת. התחלופה ברורה – לאורך ואצ'י אוצ'ה פעילות עשרות חנויות אופנה, גם של המותגים המפורסמים ביותר. המחירים כבר אינם זולים אבל האיכות מצוינת. בין חנויות האופנה קל למצוא בעיקר חנויות מזכרות שמיועדות לתיירים. כדאי לנסות ולהימנע מהן במידת האפשר. עוד ברחוב זה – עשרות בתי קפה וברים. רובם מצוינים, אם כי המחירים לא זולים.

אזור המצודה

אזור קניות פופולרי נוסף, בעיקר עבור תיירים, הוא אזור המצודה בבודה. כאן פועלות הרבה גלריות לאמנות ולפולקלור וגם הן מכוונות בעיקר לקהל התיירים שמציף את המקום. מוטב לערוך קניות בפשט. אם רוצים למצוא יין הונגרי טוב אפשר לחפש אותו באזור המצודה בחנות שנושאת את השם House of Hungarian Wines.

Nagykorut

לקוחות תושבי העיר יעדיפו לעיתים קרובות לערוך את הקניות שלהם באזורים מעט יותר מרוחקים מהמרכז ומעט זולים יותר. אחד מאזורים אלה, ואולי הפופולרי מביניהם הוא Nagykorut, בטבעת החיצונית של פשט. בקצה אזור זה, מאחורי תחנת הרכבת נמצא West End Center אחד ממרכזי הקניות וקניונים הגדולים בעיר. רחוב נוסף בפשט שמפורסם בזכות החנויות הטובות לאורכו הוא Kossuth Lajos utca ליד גשר ארז'בט. המחפשים בוטיקים קטנים ואיכותיים יפנו ל- Kiraly utca. רחוב Andrassy ut מגשר דיק לאוקטוגון פופולרי מאוד אם כי החנויות בו עלולות להתגלות כיקרות מעט יותר.

חנויות אופנה

מבין חנויות האופנה הטובות בבודפשט כדאי להצביע על כמה בולטות במיוחד: 
Intvita Art Gallery – אל תתנו לשם להטעות אתכם. זו חנות אופנה איכותית ליד השוק המרכזי. יש בה בגדים, צעיפים, כובעים ותכשיטים.
הכתובת: V. Váci u. 61. 
  
Látomás – חנות צעירה מאוד שמנוהלת בידי 25 מעצבים מובילים. האופנה איכותית ומעניינת במיוחד.
הכתובת: VII. Dohány u. 20
 
Lush – חות שמציעה מוצרים קוסמטיים באיכות גבוהה ובמחירים סבירים. ההתחשבות בסביבה היא חלק מהאידיאולוגיה הבסיסית של המקום.
הכתובת: V. Szent István krt. 1

קניונים ובתי כלבו

Árkád - מרכז הקניות הזה נפתח ב-2002 והוא הצעיר בעיר. יש בו סניפים של מותגים ידועים כמרקס אנד ספנסר וזארה. כמו כן פועלים בו כמה בתי קפה טובים ומסעדות.
הכתובת: X. Örs vezér tere 25
 
Asia Center – מרכז קניות שמתמקד במוצרים מן המזרח הרחוק. יש בו הלבשה ריהוט ומוצרים נוספים. הקניון הזה החליף שוק מקומי שפעל בעבר באתר זה.
כתובת: XV. Szentmihályi út 167-169
 
Duna Plaza – זה הקניון הראשון בעיר והוא מכיל 120 חנויות, בתי קולנוע, בארים ופאבים.
כתובת: Váci út 178

מזג אוויר

בודפשט

16°-20°
ראשון 16°-24°
שני 17°-25°
שלישי 17°-26°