מדריך כרתים

מדריך כרתים

כרתים - יוון

כרתים, הגדול באיי יוון, מספק מרחבים עצומים, קו חוף ארוך, הרים גבוהים ואפשרויות לטיולים שנמשכים על פני שבוע או יותר מבלי להשתעמם לרגע. יש כאן אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים חשובים ביותר, אבל בקיץ, באופן טבעי, מושכים החופים את רוב תשומת הלב. 97 חופים בכרתים זכו ב"דגל כחול" – אישור נכסף שמחלק ארגון אירופי לחופים הנקיים והבטוחים ביותר. זה מספר שיא. 27 חופים באזור חאניה במערב האי זכו בדגלים כחולים, 38 חופים באזור איוס ניקולאוס במזרח קיבלו דגלים כחולים והשאר ניתנו לחופים באזור רתימנון והרקליון.
 
כרתים נחשב לאחד האיים המרתקים והמגוונים ביותר ביוון.  ההיסטוריה המרתקת של האי נראית ומורגשת לכל אורכו ורוחבו, משרידי ארמון קונוסוס המינואי למבצר הוונציאני ברת'ימו. ממסגדים עתיקים ומנזרים ביזנטיים, למערה שנחשבת כמקום לידתו של זאוס. בעיר חאניה במערב כרתים, שהיתה עיר נמל ונציאנית אפשר עדיין לחוש את העבר והבירה, הרקליון, היא החמישית בגודלה ביוון.
 
האי כרתים ידוע גם ביופיו ובנופיו המגוונים. יש בו רכסי הרים מרשימים המנוקדים במערות ונקיקים דרמטיים הנשפכים אל הים. פנים האי מתאפיין במישורים רחבים וערבות פוריות, במזרח האי אפשר למצוא את יער הדקלים היחיד באירופה ובדרום האי יש חופים יפיפיים ומפרצונים מבודדים.
 
תושבי כרתים הם אנשים גאים ומסבירי פנים השומרים על תרבותם ומנהגיהם ובמיוחד על המסורת המוזיקלית שלהם. בכל רחבי האי פזורים כפרי הרים מסורתיים ויישובים חקלאייים שלא הושפעו מהפיתוח התיירותי ובהם עדיין אפשר לפגוש רועים ועדריהם ואנשים הלבושים בלבוש מסורתי.
 
בכרתים מתארחים בכל שנה כרבע מכלל התיירים המגיעים ליוון. חופו הצפוני של האי עבר פיתוח תיירותי מסיבי ובו נמצאים המלונות הגדולים אליהם מגיעים הנופשים בחבילות הנופש. אבל אם תרצו להתרחק מהמולת התיירים, האי גדול מספיק כד לאפשר טיולים עצמאיים לכפרים, להרים או לחופים שלווים יותר.
 
חבילות כרתים

חבילה לכרתים

19.07 - 21.07
SEMIRAMIS VILLAGE
2  לילות הכל כלול העברות
חבילות כרתים

חופשה משפחתית בכרתים

19.07 - 22.07
SERITA BEACH HOTEL
3  לילות הכל כלול העברות