נגישות

מדריך ברלין

מדריך ברלין

קניות בברלין

ברלין היא אחת הערים הטובות ביותר לקניות. יש מבחר מאוד גדול לכל סוגי הטעמים ממרכזי קניות וחנויות כל-בו ותיקות, דרך חנויות מותגים ומעצבים ועד לחנויות בוטיק קטנות ומיוחדות וחנויות יד שנייה. בנוסף לכל אלה חשוב לציין את המחירים בברלין שהם זולים משמעותית מהמחירים בארץ והופכים את הקניות בברלין למשתלמות ביותר. הנה ההמלצות שלנו לקניות בברלין.

רחוב הבוטיקים הקטנים

Uhland Passage בכתובת Uhlandstrasse 170 מציע כיום כמה מן הבוטיקים הכי טובים בעיר. גם בהמשך הרחוב, בקמפינסקי פלאזה, מרוכזים הבוטיקים האופנתיים. אפשרות טובה נוספת נמצאתב-Hackescher Market כמה סמטאות צפופות שזכו לתחייה מרהיבה בשנים האחרונות, במרחק שני רחובות צפונה מרחוב אונטר דן לינדן. 

רחוב המותגים הגדולים

Ku’Damm או בשמו המלא Kurfurstendamm מכונה לעיתים קרובות "השדרה החמישית של ברלין".כאן מרוכזות כל חנויות האיכות, אם כי לצידן אפשר למצוא כמה חנויות זולות יותר וחנויות מזכרות מעצבנות ומיותרות.  

קיובליסט

Cubelist היא גרסה ברלינאית של קולט בפריז. צוות התכנון, העיצוב וההקמה זהה והתוצאה מוצלחת לא פחות מספינת האם הצרפתית. אופנה היא רק חלק קטן מן ההיצע. מוכרים כאן פריטי עיצוב, ריהוט עכשווי וציוד לבית ולעולם יפה יותר. הכתובת:  Karl-Marx-Allee 82-84.

בתי כלבו

זו התמחות מיוחדת של ברלין. Europa Center ברחוב Tauentzienstrasse מכיל 75 חנויות, מסעדות ובתי קפה. זהו מרכז הקניות המקורה המרכזי בעיר. בקצה אותו רחוב ניצב בית הכלבו הגדול באירופה ומוסד ברלינא ימפורסם מאוד  - בית הכלבו KaDeWe. מדובר בכלבו איכותי עם מיטב המותגים וחוויית קנייה מרוממת נפש ויעילה ביותר.    

האקשה מרקט

אזור זה, בלב רובע ה"מיטה", בחלקה המזרחי של העיר, נחשב עכשיו למקום "הנכון" לבלות ולאכול בו. לפני מלחמת העולם השנייה התגוררה באזור זה רוב הקהילה היהודית של ברלין. במשך עשרות שנים עמדו רוב בת יהרובע מוזנחים לחלוטין. כיום זהו האזור שבו עולים מחירי הנדל"ן במהירות הגדולה ביותר. רוב החנויות ברחובות הקטנים מאוכלסות עכשיו בגלריות לאמנות, בחנויות של מעצבי אופנה ובמסעדות וברים בעלי אופי בינלאומי. המקום הבולט ביותר ברובע הוא ההאקשה הוף, מכלול שמחבר בעזרת חצרות פנימיות לא גדולות כמה בניינים בסגנון ארט נובו. יש כאן תיאטרון קברטי, סינמטק, חנויות מיוחדות ומסעדות. כאשר חולפים ברחוב רוזנתאלר על פני בניין מס' 40 לא קל להבחין במבוך החצרות הפנימיות האלה, אבל כדאי מאוד לטרוח ולשוטט בתוכן. הריצוף, הבניינים והאווירה מזכירים את הרובע הלטיני בפריז. במרחק הליכה קצר נמצא רחוב אוגוסטוס, שגם בו נמצאות כמה מן הגלריות החדשות והיותר מעניינות בעיר.  

מזג אוויר

ברלין

18°-25°
שישי 14°-23°
שבת 14°-24°
ראשון 14°-23°