נגישות

מדריך פריז

מדריך פריז

אירועים בפריז

 • 16.06.18 - 13.07.18

  פסטיבל שופן של פריז

  אחת מנקודות השיא במסורת המוזיקלית של פריז היא העשור בו חי המלחין פרידריך שופן בעיר. פסטיבל שופן שמתקיים מאז שנת 1984 ב- Parc de Bagatelle חוגג את תקופה זו בה חי המלחין פריז.

  בכל שנה מגיעים אמנים מרחבי העולם לפסטיבל שסובב בכל שנה סביב נושא מרכזי אחר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.06.18 - 21.06.18

  פסטיבל המוזיקה בפריז

  רחובות פריז מתמלאים בצליל מוזיקה מכל הסגנונות ביום בו מתקיים פסטיבל המוזיקה Fete de la Musique. הפסטיבל, שיתקיים השנה ב- 21/6, מביא הופעות של שמות גדולים ומוכרים לצד הופעות של נגני רחוב.

  בפסטיבל, שמתקיים מאז שנת 1982, משתתפים מוזיקאים מקצועיים וחובבים. מדיניות הפסטיבל היא לתת מקום שווה לרוק, ג'ז, מוזיקה קולית ומוזיקה קלאסית. הופעות רוק מתקיימות בדרך כלל בכיכר ריפבליק, קונצרטים קלאסיים אפשר לשמוע ברחבה של פלה רויאל, ולהקות אינדי מנגנות בכיכר Denfert-Rochereau. האירוע כל כך פופולארי והוא הפך לתופעה חברתית של ממש. ההצלחה שלו יוצאה לערים נוספות ברחבי אירופה ואף לברזיל וקולומביה, סן פרנסיסקו וניו יורק.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 08.07.18 - 03.09.18

  החוף של פריז

  האגדה על כך שכל תושבי פריז נוטשים אותה במהלך אוגוסט כמובן אינה נכונה. בשנים האחרונות הם פשוט יורדים ל"חוף הים העירוני". זאת יוזמה של העירייה שזכתה להצלחה אדירה ונהפכה לאורה לאירוע שנתי שנמשך במהלך כל חודש אוגוסט.

  חול ים זהוב ונקי מובא במשאיות ונפרס על גדת נהר הסיין. רצועה שאורכה שלושה קילומטר באזור פון נף זוכה למראה קלאסי של חוף ים עם כסאות נוח, שמשיות והרבה מאוד צעירות בבגדי ים מינימליסטיים שמשתרעות כדי להשתזף. במקום נפתחים גם בתי קפה מאולתרים וברים נעימים והאווירה בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב נפלאה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.07.18 - 14.07.18

  יום הבסטיליה

  החג הלאומי של צרפת לזכר נפילת הבסטיליה שסמלה את תחילתה של המהפכה הצרפתית נחגג בפריז עם תהלוכה צבאית חגיגית הנערכת בשדרות שאנז אליזה, אותה מוביל נשיא צרפת. הפריזאים ממשיכים לחגוג עד אור הבוקר וזיקוקי דינור מאירים את שמי הלילה מעל הטרוקדרו.

  בערב שלפני יום הבסטיליה מתקיימת מסיבת ריקודים בכיכר הבסטיליה, ובכמה אולמות ברחבי העיר מתקיימים נשפים חגיגיים. כדיא לנסות להגיע לאחת המסיבות המאורגנות על ידי מכבי האש של פריז. במהלך יום הבסטיליה עצמו מתקיימים מטסי ראווה של מטוסי קרב והמצעד הצבאי יוצא משער הניצחון ומסתיים בכיכר הקונקורד. מכבי האש צועדים במאסף וזוכים לתשואות הרמות ביותר של הקהל. החגיגות נמשכות במהלך כל היום, ובערב מתאספים ההמונים כדי לצפות בזיקוקים בטרוקדרו.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 06.10.18 - 06.10.18

  לילה לבן בפריז

  במהלך לילה אחד בתחילת אוקטובר פריז לא הולכת לישון. המוזיאונים, האתרים, בתי הקולנוע, הפארקים ובריכות השחייה פתוחים כל הלילה ואלפים מגיעים לחגוג את הלילה הלבן (Nuit Blanch).

  מי שהחזיק מעמד כל הלילה יהנה מארוחות הבוקר המוגשות ברחבי העיר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 31.10.18 - 04.11.18

  פסטיבל השוקולד בפריז

  מסתבר שאוהבי השוקולד אינם מתמעטים. יותר ממאה אלף בני אדם נדחקים בכל יום לפסטיבל השוקולד השנתי בפריז. הם רוצים לטעום, להבין מה החידושים, מי עושה קסמים בעזרת הממרח החום ואיפה הכי כדאי ללקק את האצבעות.

  במקום נערכות סדנאות, אירועי טעימות ותצוגות ענק. חלק מן האירוע מיועד כמובן לאנשי עסקים שזה תחומם אבל רבים מן המבקרים הם פשוט אוהבי שוקולד משובח.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.02.19 - 14.02.19

  חג האהבה בפריז

  יום סנט ולנטיין המכונה גם חג האהבה (14 בפברואר) מזמין בעיר רומנטית כפריז הרבה מאוד פעילות.

  על קיר האהבה במומרטר חרותות הצהרות אהבה ב-300 שפות שונות, ואם זה לא די משכנע אפשר להמשיך ליער בולון, או לשיט רומנטי בסירות הזכוכית מיוחדות של פריז, או לאחד ממועדוני הלילה הרבים בעיר, שמציינים את האירוע בארוחות ערב חגיגיות ובמופעים מיוחדים.

  להמשיך לקרוא סגור
Not Found