מדריך צרפת

מדריך צרפת

אירועים בצרפת

 • 10.09.18 - 13.02.19

  פסטיבל הסתיו בפריז

  פסטיבל הסתיו מתקיים השנה זו הפעם ה-46. הפסטיבל שחלק מאירועיו מתרחשים במרכז פומפידו, כולל מופעי רוק, ג'ז, מוסיקה קלאסית, מחול ותאטרון. יש לו מוניטין מצוין בזכות האיכות של המופעים והכרטיסים נחטפים בדרך כלל זמן רב מראש.

  אירועי הפסטיבל נמשכים על פני כמה חודשים, מספטמבר עד פברואר, אבל באוקטובר הם מגיעים לשיאם. יותר מעשרים קונצרטים מועלים בכל שנה במסגרת פסטיבל זה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.02.19 - 14.02.19

  חג האהבה בפריז

  יום סנט ולנטיין המכונה גם חג האהבה (14 בפברואר) מזמין בעיר רומנטית כפריז הרבה מאוד פעילות.

  על קיר האהבה במומרטר חרותות הצהרות אהבה ב-300 שפות שונות, ואם זה לא די משכנע אפשר להמשיך ליער בולון, או לשיט רומנטי בסירות הזכוכית מיוחדות של פריז, או לאחד ממועדוני הלילה הרבים בעיר, שמציינים את האירוע בארוחות ערב חגיגיות ובמופעים מיוחדים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.02.19 - 28.02.19

  קרנבל בניס

  הקרנבל של עיר הריביירה הצרפתית, ניס, מתקיים השנה בפעם ה-133. הקרנבל של ניס נמשך על פני שלושה שבועות. רוב התהלוכות והאירועים מתקיימים רק בימי שלישי ובסופי שבוע.

  השנה נושא הקרנבל יהיה "מלך המדיה". והוא יבוא לידי ביטוי בתהלוכות חגיגיות שיתקיימו במהלך הקרנבל.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 08.04.19 - 11.04.19

  מיפ בקאן

  MIP הוא האירוע הגדול והחשוב בעולם להיכרות ומכירה של תוכן טלוויזיוני בעולם. בכל שנה נפגשים על חוף הרביירה בדרום צרפת כל המפיקים, רשתות הטלוויזיה, כותבי התוכניות והעוסקים בתחום הבידור הטלוויזיוני לכנס ענקי.

  זאת נחשבת הזדמנות הטובה ביותר להכיר את הטרנדים המובילים כרגע ואת הדמויות שמנהלות את התעשייה הזאת, להציע, לקנות, למכור או סתם להתחכך בדמויות המרכזיות בתחום.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.05.19 - 25.05.19

  פסטיבל הסרטים בקאן

  פסטיבל הסרטים בקאן הוא אחד האירועים הגדולים והנוצצים בעולם. בכל שנה מגיעים אליו הכוכבים הגדולים, הבימאים החשובים וכל מי שרוצה לראות ולהיראות.

  השטיח האדום המפורסם ביותר באירופה נפרס מול בית הקונגרסים, ליד החוף בקאן והלימוזינות מצטופפות ברחבת החניה. המיקום של קאן – בלב הריביירה, על שפת חוף התכלת בדרום צרפת, עם חופים נהדרים, בתי מלון מצוינים ומסעדות שמגישות מעדנים – יוצרים בפסטיבל הזה אווירה שונה וייחודית. בריג'יט בורדו, שגרה בשכנות, תמיד תיחשב ככוכבת הגדולה ביותר בקאן אבל בשנים האחרונות הוצגו וזכו כאן כמה מן הסרטים הטובים ביותר של התעשייה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 18.05.19 - 18.05.19

  לילה של מוזיאונים בפריז

  המוזיאונים המצויינים של פריז הם תמיד חלק נכבד מהסיבה להגיע לעיר, על אחת כמה וכמה כאשר הם פתוחים עד אמצע הלילה והכניסה אליהם בחינם. הלילה של המוזיאונים בפריז מתקיים מדי שנה במאי והשנה זה יקרה בשבת ה-18 לחודש.

  הלילה של המוזיאונים מתקיים בפריז ובערים נוספות באירופה מאז שנת 2005 ומאפשר לקהל חובב האמנות להיכנס בחינם למוזיאונים המובילים בעיר. בנוסף מתקיימות הרצאות, תערוכות מיוחדות ודיונים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 05.06.19 - 06.06.19

  יום זיכרון לפלישה לנורמנדי

  בחבל נורמנדי בצפון מערב צרפת מציינים בכל שנה בתחילת יוני את ימי הזיכרון לפלישה ההיסטורית שנחשבת נקודת המפנה במלחמת העולם השנייה. ב-6 ביוני 1944 נחתו כוחות אמריקאים, קנדים ובריטים בחמישה חופים בנורמנדי. חמשת החופים נושאים עד היום את שמות הקוד שהוצמדו להם ערב הפלישה – יוטה ואומהה אליהם הגיעו כוחות אמריקאים, גולד וסוורד בהם נחתו הבריטים וחוף יונו, אליו הגיעו כוחות קנדים.

  15 מוזיאונים, שעוסקים בנחיתת כוחות בנות הברית ובקרבות שהתנהלו באזור אחריה, פועלים כיום לאורך קטע החוף הלא ארוך הזה, שנמתח על פני כחמישים קילומטרים סך הכל. רוב האירועים שמתקיימים ביוני מתרכזים סביב העיר קאאן, בה פועל מוזיאון גדול וחשוב לזכר המלחמה. שמו המלא של המקום הוא "אתר הזיכרון של קאאן – מוזיאון לשלום". העובדה הזו הופכת אותו למקום מעניין, שבניגוד לרוב המוזיאונים האחרים באזור אינו מציג טנקים, כלי נשק או מדי קרב, אלא מצביע דווקא על הנזקים שגרמה המלחמה.

  להמשיך לקרוא סגור

מזג אוויר

paris

0°-0°
שישי -6°-1°
שבת -2°-2°
ראשון 1°-6°