נגישות

מדריך בריטאני

מדריך בריטאני

מידע שימושי לבריטאני

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לבריטאני. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות מישראל לבריטאני. יש לטוס תחילה לפריז. חברות על אל ואייר פרנס מקיימות טיסות ישירות מישראל לפריז. משך הטיסה כ-5 שעות. במהלך כל השנה מתקיימות גם טיסות שכר ישירות לפריז. מפריז אפשר להמשיך לערים המרכזיות של בריטאני, סן מאלו, דינאן, דינאר ועוד ברכבת. 
ברחבי בריטאני פועלת רשת אוטובוסים שמגיעה גם לעיירות הקטנות יותר, אך תכיפות האוטובוסים לא תמיד טובה. הדרך הטובה ביותר לטייל בבריטאני היא ברכב שכור שמאפשר לחקור גם פינות נידחות, לעצור לטיולים וחופש שאינו תלוי בלוחות זמנים של התחבורה הציבורית. משך הנסיעה מפריז לסן מאלו כ- 4 שעות.

סידורים

ישראלים המבקרים בצרפת לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל

כסף

המטבע בצרפת הוא אירו. אין בעיה לשלם או למשוך כסף מכספומט עם כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות צרפת בישראל:
רח' הרברט סמואל 112, תל אביב
טלפון: 03-5208300
 
שגרירות ישראל בצרפת:
Rue Rabelais 3
פריז
טלפון: 33-1-40765500

מזג אוויר

בגלל מיקומו של חבל בריטאני במערב צרפת וקרבתו לאוקיינוס האטלנטי, מזג האוויר בו ממוזג, אך גם נתון לסופות חזקות במהלך כל השנה, גם בקיץ. כדאי להימנע מהגעה לבריטאני בשיא חופשת הקיץ, בין אמצע יוני לסוף אוגוסט – זוהי שיא עונת התיירות, ותקופת החופש של הצרפתים שמתווספים על הנופשים שמגיעים ממדינות אחרות. כדאי להגיע לבריטאני באביב (אבל לא בתקופת הפסחא) או בתחילת הסתיו. אז אפשר עדיין ליהנות מזג אוויר נעים מבלי להידחק בין המוני מבקרים.