נגישות

מדריך בורדו

מדריך בורדו

מידע שימושי לבורדו

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לבורדו. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות מישראל לבורדו. יש לטוס תחילה לפריז. חברות על אל ואייר פרנס מקיימות טיסות ישירות מישראל לפריז. משך הטיסה כ-5 שעות. במהלך כל השנה מתקיימות גם טיסות שכר ישירות לפריז. מפריז אפשר להמשיך לבורדו בטיסת פנים, הנוחתת בשדה התעופה במריניאק, הממוקם כ-10 ק"מ ממערב לעיר. מונית משדה התעופה לעיר עולה כ- 20 אירו. אפשרות נוספת היא לנסוע ברכבת מתחנת מונפרנס בפריז לתחנת הרכבת של בורדו שממוקמת במרחק של כ-3 ק"מ ממרכז העיר. משך הנסיעה ברכבת מפריז כ-3 שעות.
 
בתוך בורדו אפשר להתנייד באמצעות רשת האוטובוסים העירונית המופעלת ע"י TBC. קו 1 מחבר בין תחנת הרכבת למרכז העיר. כרטיס לנסיעה בודדת עולה 1.30 אירו. לחשמלית בבורדו יש 3 קווים, קו C מחבר בין תחנת הרכבת למרכז העיר. מחיר כרטיס לנסיעה בודדת גם כאן הוא 1.30 אירו.

סידורים

ישראלים המבקרים בצרפת לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל

כסף

המטבע בצרפת הוא אירו. אין בעיה לשלם או למשוך כסף מכספומט עם כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות צרפת בישראל:
רח' הרברט סמואל 112, תל אביב
טלפון: 03-5208300
 
שגרירות ישראל בצרפת:
Rue Rabelais 3
פריז
טלפון: 33-1-40765500

מזג אוויר

אפשר לבקר בבורדו במשך כל השנה. בגלל מיקומה במערב צרפת וקרבתה לאוקיינוס, מזג האוויר בה ממוזג, אך גם נתון לסופות חזקות במהלך כל השנה, גם בקיץ. כדאי להימנע מהגעה לבורדו בשיא חופשת הקיץ, בין אמצע יוני לסוף אוגוסט – זוהי שיא עונת התיירות, ותקופת החופש של הצרפתים שמתווספים על הנופשים שמגיעים ממדינות אחרות. העונות הטובות ביותר לביקור בבורדו הן עונות המעבר.

מזג אוויר

בורדו

21°-28°
שישי 17°-26°
שבת 17°-28°
ראשון 18°-27°