מדריך הלסינקי

מדריך הלסינקי

הלסינקי

הלסינקי, בירת פינלנד, היא עיר נמל תוססת ומרגשת. נראה כי חצי מהעיר נמצאת ליד המים מכיוון שיש בה הרבה מפרצים, מפרצונים ואיים קטנים המבצבצים מן הים. הנמל של הלסינקי הוא ליבה של העיר ומהווה מרכיב חשוב בחוויית הביקור בה. 
 
הלסינקי היא עיר מגניבה. יש בה אווירה של עיר שלא לוקחת את עצמה יותר מדי ברצינות, ויש בה הרבה הומור וסטייל. 
 
למרות שהלסינקי היא לא עיר עתיקה, הרבה מן האתרים המושכים ביותר שלה הם ישנים: בניינים בסגנון ארט נובו, האלגנטיות המרווחת של בתי הקפה, שימור המסורת וההיסטוריה הפינית במוזיאונים הרבים שבעיר, מסעדות שלא שינו את התפריט או את הריהוט שלהן מאז שנות ה-30 של המאה ה-20, כל אלה מהווים חלק בלתי נפרד מהקסם של העיר.
 
בירת עיצוב
הלסינקי היא עיר מובילה בכל הקשור לעיצוב. בשנת 2012 שימשה כבירת עיצוב עולמית והיא נחשבת למרכז עיצוב עולמי עד היום. הזיכה לעיצוב ניכרת בכל העיר, בבניינים, ברחובות בחנויות ובמוזיאונים. כדאי מאוד לשוטט בין החנויות המוקדשות לריהוט ועיצוב פנים ולראות בהן את החידושים העיצוביים האחרונים. חנויות מובילות כמו Artek ו- Marimekko נמצאות לאורך הרחובות Eteläesplanadi ו- Pohjoisesplanadi. שכונת Punavouri היא שכונת העיצוב של הלסינקי ושם יש שלל חנויות קטנות ומיוחדות.
 
עיר של קיץ
בחורף נראה שהעיר התרוקנה לחלוטין מאדם, אבל בקיץ הלסינקי היא עיר שונה לחלוטין. במהלך הקיץ היא מתעוררת לחיים, התושבים יוצאים לרחובות, שוק דגים גדול והומה מתנהל בנמל והפעילות בעיר לא מעידה מאומה על החורף הארוך שהסתיים. בימי הקיץ גם מסתבר למבקרים שהלסינקי היא עיר יפה להפליא. יש בה אתרים, מוזיאונים, כנסיות ופארקים משובבי נפש שמזמינים לבלות בה כמה ימים.

לחצו כאן להזמנת הטיסה הבאה שלכם לפינלנד »
טיסות הלסינקי

טיסה להלסינקי

01.08 - 08.08
טיסת סדירות
AEROFLOT-RUSSIAN
טיסות הלסינקי

טיסה ישירה להלסינקי

23.07 - 29.07
טיסת סדירות
FINNAIR

מזג אוויר

הלסינקי

11°-24°
שישי 12°-23°
שבת 12°-24°
ראשון 13°-25°