מדריך פינלנד

מדריך פינלנד

אטרקציות בפינלנד

פינלנד היא מדינה צפונית ומדהימה. יש בה נופים פראיים עם יערות ואגמים, יש בה הרבה אוויר צח ומרחבים שנפלא ליהנות מהם בקיץ. יש בפינלנד גם ערים מודרניות ותוססות עם סצנת עיצוב הידועה בכל העולם, מסעדות מצוינות ובארים. בחורף הופכת פינלנד לגן עדן קפוא שמאפשר למטיילים הרפתקאות מלאות אדרנלין. כאן תמצאו את ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לעשות בפינלנד.

טורקו (Turku)

מוסכם על רבים שטורקו היא העיר היפה ביותר במדינה. בעבר שימש המקום כצומת מסחרי חשוב וכמבצר מוגן. עד 1812 שימשה טורקו כבירתה של פינלנד וכיום היא נחשבת למרכז תרבות מעניין וכעיר אוניברסיטאית עם אוכלוסייה צעירה ושוקקת חיים. רבים מגיעים אליה במהלך הקיץ גם כבסיס טוב לשיט בין האיים הסמוכים לעיר.

סאבונלינה (Savonlinna)

עיר זאת משמשת כמרכז מסחרי של חבל סאבו המזרחי, אחד המחוזות העתיקים בפינלנד. כאן מתרכזת התיירות שמגיעה לאגם סאימה. בעיר שנמצאת במרכז האזור המתויר ביותר במדינה יש מוזיאונים מעניינים, גלריות ומסעדות מצוינות.

לאפינראנטה (Lappeenranta)

עיר מחוז שנוסדה כבר במאה ה-17 ושוכנת על הקצה הדרומי של אגם סאימה. הקרבה לגבול עם רוסיה מעניקה למקום ייחוד ואופי מעט שונה מאתרים אחרים בפינלנד. חלק מן המוניטין המקומי טמון בהיות העיר אתר ספא מפורסם. 

פורבו (Porvoo)

כחמישים קילומטרים מצפון מזרח להלסינקי. המקום שימש בימי הביניים כתחנת מסחר חשובה. רבים מן המשוררים והסופרים של פינלנד קבעו בה את ביתם. יש בה בתי עץ רבים מן המאה ה-16 ובזכותם כדאי להגיע לביקור בעיר.

מזג אוויר

הלסינקי

11°-24°
שישי 12°-23°
שבת 12°-24°
ראשון 13°-25°