מדריך טאלין

מדריך טאלין

טאלין

טאלין היא אחת הערים המקסימות באירופה. העיר העתיקה של טאלין מביאה את ימי הביניים לתקופה המודרנית עם סמטאות צרות מרוצפות אבן, צריחי כנסיות מהמאה ה- 14 ומגוון גדול של מסעדות, בתי קפה, חנויות בוטיק נהדרות ופאבים ומועדונים החבויים בין קירות האבן.
 
אוצרות העיר העתיקה
העיר העתיקה של טאלין מוקפת חומה ומגדלי שמירה עם גגות חרוטיים בצבע אדום. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ויש בה המון מה לראות ולעשות. האוצרות ההיסטוריים של העיר שופכים אור על עברה הימי ביניימי הרחוק יותר כמו גם על זה הקרוב יותר תחת השלטון הסובייטי. מנגד, נפתחות בטאלין כל הזמן גלריות המציגות יצרות של האמנים היצירתיים ביותר של זמננו. חנויות הבוטיק הנהדרות של טובי המעצבים האסטוניים מוסיפות לצבע של העיר, כאשר לצידן קיימות עדיין חנויות בהן ניתן לראות ולרכוש מוצרי אומנות אסטונית מסורתית של ניפוח זכוכית, אריגה וכדרות. 
 
בתי קפה ומסעדות לרוב
תרבות בתי הקפה של טאלין פורחת. יש בה מבחר עצום שמתאים לכל טעם - קונדיטוריות המעוצבות בסגנון ארט דקו, חדרים מוארים באור נרות, מרפסות נעימות של בתי קפה המאפשרות לצפות על העוברים ושבים ועל יופייה של העיר תוך כדי לגימת קפה חם וטעים. אבל הקפה מהווה רק הקדמה לשפע המסעדות הטובות והבארים שיש בעיר, החל ממסעדות עולם ישן דקדנטיות, דרך מרתפי יין מקסימים ועד למסעדות ביסטרו חדשניות ומפתיעות.
 
ויש גם חיי לילה
באופן שאולי מעט מפתיע, חיי הלילה של טאלין סוערים. בין חומות העיר העתיקה יש מועדוני לילה לוהטים, בארים נהדרים, מועדונים של הקהילה הגאה ועוד. צרכני התרבות יוכלו למצוא בטאלין קונצרטים של מקהלות, רסיטלים של מוזיקה קלאסית, מופעי תיאטרון וכמובן גם מופעי רוק, פופ וג'ז.
 
מחוץ לחומות העיר העתיקה
גם מחוץ לעיר העתיקה יש מה לראות ולעשות. אפשר לבקר בארמונו של פטר הגדול, ארמון בארוקי נפלא המוקף ביערות. בקיץ אפשר להצטרף למקומיים ולצאת לפיריטה או ואנה-יוזו וליהנות מחוף הים. אבל זה לא הכל. יש עוד המון מה לראות ולעשות בעיר וכדאי לצאת ולסייר בה.
 
טיסות טאלין

טיסה לטאלין

21.07 - 28.07
טיסת סדירות
TURKISH AIRLINES
טיסות טאלין

טיסה לטאלין

31.07 - 07.08
טיסת סדירות
AEROFLOT-RUSSIAN

מזג אוויר

טאלין

17°-22°
ראשון 16°-20°
שני 16°-20°
שלישי 16°-18°