נגישות

מדריך דנמרק

מדריך דנמרק

אטרקציות בדנמרק

דנמרק היא ארץ שכדאי לחיות בה. רמת החיים בדנמרק נחשבת לאחת הגבוהות בעולם. ככזו, היא גם ארץ שכדאי לבקר בה. בקופנהגן הבירה יש מסעדות מעולות, העיירות הקטנות והכפרים חמודים ומלאי חיים, אפשר לראות בדנמרק שרידים של הויקינגים וטירות רנסנסיות. דנמרק היא גם מובילת טרנדים בכל מה שקשור לעיצוב וזה ניכר בכל תחומי החיים בה. אלו הדברים שאנחנו ממליצים לעשות ולראות במהלך ביקור בדנמרק.

פארק טיבולי בקופנהגן

הפארק המסורתי והיפה הזה פתח את שעריו לראשונה כבר לפני 150 שנים. אין כבר הרבה פארקי שעושעים גדולים ששוכנים בלב עיר גדולה וזה חלק חשוב מן הקסם של גני הטיבולי. הפארק, גם בהשוואה לאתרים מקבילים כדיסנילנד פריס, הוא אחד המקומות הנעימים והמהנים ביותר לבלות בהם עם ילדים באירופה. כדאי לעלות על גלגל הענק של הפארק כדי לזכות בתצפית נהדרת על רחבי העיר. גני הטיבולי פתוחים רק בקיץ ובכמה מועדים מיוחדים במהלך החורף. 

ארמון כריסיטאנבורג בקופנהגן

הארמון הרשמי של בית המלוכה של דנמרק הוא מבנה מרתק. כאן מקבלת המלכה את אורחיה הרשמיים והמבקרים נאלצים לנעול נעלי בית מיוחדות כדי להגן על רצפת העץ הנדירה. במבנה זה שוכנים גם הפרלמנט ובית המשפט העליון. משפחת המלוכה אינה מתגוררת כאן מאז השריפה הגדולה בשנת 1795. מתחת לארמון אפשר עדיין לראות את שרידי המצודה הקודמת, שנבנתה בשנת 1167 בידי הבישוף אבסאלון, מייסדה של קופנהגן.

קרונבורג סלוט – הלסינור

המוניטין העיקרי של הטירה בהלסינור טמון במחזה של שייקפיר – המלט. המחזאי האנגלי אמנם מעולם לא ראה את הטירה אבל הוא מיקם בה את הנסיך הנודע והגיבור המפורסם ביותר שלו. באופן מפתיע קצת הטירה מתאימה בדיוק לדימוי שלנו על מקום משכנו של הנסיך הדני. רבות מן ההפקות הקולנועיות של המלט צולמו במעברים הצרים, בין המגדלים ובחצרות הסגורות של הטירה המרשימה.

מוזיאון לואיזיאנה לאמנות מודרנית

המוזיאון הזה, שנחשב לאחד הטובים ביותר בסקנדיבניה, נמצא בעיר הקטנה האמלבק, ששוכנת 30 קילומטר מצפון לקופנהגן. יש בו מבחר עשיר של אמנים אירופאיים ובעיקר של אמנות סקנידנבית ממאה השנים האחרונות. המיקום שלו אמנם מעט מחוץ לעיר הגדולה, אבל הוא מציע אוסף מרשים יותר מכפי שתוכלו לראות בקופנהגן עצמה.
 

אודנסה

העיר אודנסה היא מקום הולדתו של מחבר אגדות הילדים הנודע הנס כריסטיאן אנדרסן. זאת העיר השלישית בגדולה במדינה ויש לה עדיין מרכז ימי ביניימי יפה שנעים מאוד לשוטט בו. הבתים בנויים מקורות עץ גדולות והרחובות מרוצפים באבנים. מלבד ביתו והמוזיאון של אנדרסן יש בעיר עוד אתרים מושכים כמו הקתדרלה של שנט קנוטה, ומצודת הרנסאנס מן המאה ה-16 אגסקוב ששוכנת בשולי העיר. בלאדבי המסוכה אפשר לראות אוניית ויקיניגם מן המאה ה-10.

ריבה

העיר ריבה (Ribe) בחצי האי יוטלנד היא העיר הימי ביניימית שנשמרה באופן הטוב ביותר בדנמרק. היא מפורסמת בזכות הסמטאות הצרות והיפות שלה ובזכות בתי העץ העתיקים שעדיין ניצבים בה במצב מצוין. כיום ידועה העיר גם בזכות קיני חסידות רבים שפזורים על גגותיה. פרויקט מיוחד מוקדש בימים אלה כדי לשמר את החסידות האלה ולעודד אותן לשוב בכל שנה ולקנן על גגות העיר.
 

דראגור

העיירה דראגור (Dragor) שוכנת בקרבה גדולה לקופנהגן ושימשה פעם כעיירת דיג חשובה ונודעה בזכות דגי ההרינג הרבים שמכרו בשווקיה. כיום הוכרזו כל בתיה של דראגור כבתים במסגרת שימור ומאמץ גדול נעשה כדי לשמר את המסורת של הבנייה והאופי המיוחד של הבתים במקום. רוב הבתים האלה הם קוטג'ים שחציים עץ וחציים אבן. הם צבועים בצבעי ורוד וצהוב ויש להם גגות רעפים אדומים. הנסיעה הקצרה הזאת מקופנהגן שנמשכת כחצי שעה בבד מוליכה אתכם יותר ממאתיים שנים אחורנית.
 

פארק לגו דנמרק

פארק לגולנד שוכן בבילונד (Billund) מרחק 266 קילומטר מקופנהגן בכיוון מערב. הפארק מכיל הרבה מאוד מתקני שעשועים לבני כל הגילים אבל במרכזו מרחב ענק בנוי כולו מקוביות לגו. המבנים במקום מרשימים מאוד ומעוררים חשק גדול לשוב ולבנות מקוביות הפלסטיק הצבעוניות. משפחות עם ילדים יוכלו לבלות כאן יום שלם שיחלוף ביעף.
 
 

מזג אוויר

קופנהגן

12°-18°
שני 10°-17°
שלישי 8°-18°
רביעי 12°-19°