נגישות

מדריך איסטריה

מדריך איסטריה

איסטריה

המיקום של חצי האי איסטריה, שנראה כמשולש הפוך, זיכה אותו כבר בתחילת המאה העשרים במעמד של יעד תיירות עשיר, מפותח, נחשק. תושבי האזור רואים עצמם מאז כמקבילה האדריאטית של "חוף התכלת" בריביירה הצרפתית וששים להזכיר את השמות המפורסמים של האמנים הגדולים שגרו ועבדו כאן. לא קשה להבין במהלך ביקור בחופי איסטריה מדוע נמשכו לכאן כוכבות זוהרות כאיזידורה דאנקן, סופרים כג'ימס ג'ויס וצ'כוב ומלחינים כמהאלר ופוצ'יני.
 
שטחה של איסטריה הוא 3,600 קמ"ר והנופים בה מתאפיינים בגבעות ירוקות משתפלות, עמקים ומישורים פוריים. כפרי פנים האי הציוריים מושכים אליהם יותר ויותר אמנים ואומנים ואילו החוף הופך יותר ויותר פופולארי לנופשים המחפשים ים ושמש, ולמרות שהחופים סלעיים, יש לאורכם אופציות לינה רבות.
 
פאזין, בפנים חצי האי, היא בירת המחוז ופולה היא המרכז הכלכלי שלו. התיירות של אזור החוף מתרכזת סביב כפר הדייגים המקסים רוביני, והעיר הרומית העתיקה פורץ (poreč). חלקו הצפוני של חצי האי שייך לסלובניה ואיטליה קרובה ונמצאת במעבר למים. ההשפעה האיטלקית בחצי האי ניכרת מאוד - ההיסטוריה של חצי האי קשורה בזו של איטליה והמוני מבקרים איטלקיים מגיעים לאיסטריה בחודשי הקיץ, על מנת ליהנות ממאכלי הים הטריים, הפסטה המצוינת ומהעובדה שאיטלקית היא השפה השנייה של איסטריה.

מזג אוויר

זגרב

18°-24°
שלישי 16°-21°
רביעי 13°-22°
חמישי 15°-23°