נגישות

מדריך צ'סטר

מדריך צ'סטר

אטרקציות בצ'סטר

צ'סטר, בצפון-מערב אנגליה, היא היעד האולטימטיבי למי שרוצה לספוג אווירה של אנגליה של פעם. זו עיירה היסטורית אמיתית עם בתי קורות מתקופת טיודור, אמפיתיאטרון רומאי וחפירות ארכיאולוגיות מחוץ לחומות. יש בה גם גן חיות מעולה, כנסיות מעניינות, נהר שכדאי לשוט בו ועוד המון אטרקציות. כאן תמצאו רשימה של הדברים שהכי כדאי לראות ולעשות בצ'סטר.

בתי הקורות של צ'סטר

זאת האטרקציה המושכת ביותר בעיר העתיקה צ'סטר. בזכות הבתים הלבנים שקורות שחורות תומכות בהם ומעטרות אותם נחשבת העיר לאחת העתיקות והיפות בבריטניה. בשכונה אחת לא גדולה אפשר לבקר בשרידים רומיים, בבתים ימי ביניימיים, לצד חנויות ובוטיקים מהחדשים והיפים ביותר. בתי הקורות השחורים-לבנים נבנו כולם בסגנון טיודור, בן 600 השנים. רק במעט מקומות אפשר כה טוב לחוש את התחושה של אנגליה העתיקה, החמימה והמרתקת. 
הכתובת: Bridge St.

האמפיתאטרון הרומי של צ'סטר

 
שרידיו העתיקים של האמפיתאטרון הרומי בצ'סטר נחשפים במהלך חפירות שמתנהלות במקום בשנים האחרונות. כדאי לפקוד שני מוזיאונים בהם מוצגים הממצאים העתיקים של העיר: Dewa Roman Experience ו-The Grosvenor Museum. 
כתובת: 27 Grosvenor Street, Chester CH1 2DD

גן החיות של צ'סטר

גן החיות המצוין בצ'סטר זוכה למוניטין כאחד הטובים בבריטניה. אפשר לפגוש בו בעלי חיים מ-500 מינים שונים ולבקר בגנים מטופחים שזכו בפרסים. הגן פתוח בכל יום משעה עשר. 
הכתובת:  Chester Zoo, Upton-by-Chester, Chester CH2 1LH

קתדרלת צ'סטר

הקתדרלה המפוארת הזאת הוקמה כבר בתחילת המאה העשירית, כלומר ניצבת במקום זה יותר מאלף שנים. העיצוב שאנו רואים בקתדרלה כיום הוא משנת 1250. הערצתו של המלך הנרי השמיני למבנה ולאדריכלות הייחודית של הקתדרלה הנחילה לה את מעמדה הנוכחי, כאשר היא נחשבת לאחד המבנים החשובים והמפורסמים בבריטניה. 
כתובת: 12 Abbey Square, Chester  
 

כנסיית סנט ג'ון

כנסיית יוחנן המטביל, ששימשה בעבר כקתדרלה המקורית של העיר צ'סטר, ניצבת במלוא הדרה לצד האמפיתיאטרון הרומי. 
הכתובת: St John's Church, Vicar's Lane, Chester CH1 1SN

שעון איסטגייט

השעון העתיק שניצב על גשר בלב העיר נהפך לסמל מקומי. הוא הוקם מעל הגשר איסטגייט ב-1899 ונועד לציין את היובל למלכותה של המלכה ויקטוריה. קשת האבן שתחת השעון הוקמה עוד קודם לכן, ב-1769. היא החליפה שער עתיק של העיר שמקורו בימי הרומאים.

חומות העיר העתיקה

הייחוד של האתר המרשים הזה טמון בכך שאפשר לטייל על החומה העתיקה של צ'סטר ולראות ממנה את העיר בזווית לא שגרתית. באופן דומה לטיילת החומות בירושלים, גם בצ'סטר אפשר לשחזר את פעילותם של מגיני העיר בימי הביניים. הסיור מאפשר להבין גם את פעילותם ומורשתם של הנורמנים ואת הביצורים הרומיים. אפשר לעלות ולרדת מן החומה בכמה נקודות גישה. כיוון שחלק מן החומות נמצא בשיפוץ ושיקום יתכן שלא תוכלו לבצע את ההקפה המושלמת אבל גם קטעים ממנה מרתקים.

גדת הנהר די

דות הנהר Dee נחשבות ליעד פופולרי מאוד בעיר בימי הקיץ. תזמורות מנגנות בכל יום בפארקים שנמתחים לאורך הנהר. סירות מאפשרות מבקרים לשוט בכמה קטעים בנהר ולהתבונן על העיר מזווית חדשה. אפשר גם לשכור סירת חתירה לחוויה פעילה ומסקרנת.

פארק גרובנור

Grosvenor Park הוא אחד הפארקים הציבוריים הראשונים בבריטניה. הוא הוענק לתושבי צ'סטר ב-1867 בידי ריצ'רד גרובנור, המרקיז של ווסטמינסטר. זה המקום האידיאלי להירגע בסופי שבוע קיציים.  
Not Found