נגישות

מדריך ברייטון

מדריך ברייטון

אטרקציות בברייטון

ברייטון היא עיירת נופש נהדרת במרחק נסיעה קצר מלונדון, והיא נחשבת לאחד מטיולי היום המומלצים למי שרוצה לצאת קצת מהעיר הגדולה. חוף הים הרחב, הטיילת עם פארק השעשועים והארכיטקטורה המיוחדת הופכות את הביקור בברייטון לחוויה מדהימה. ריכזנו עבורכם המלצות לדברים שהכי כדאי לראות ולעשות בברייטון.

אתרים מרכזיים

הרויאל פאביליון הוא בלי ספק האטרקציה המרכזית בברייטון וכל ביקור כדאי שיפקוד את הארמון המטורף והמרשים הזה. מבחוץ נראה הרויאל פאביליון כמו ארמון הודי מצועצע. מבפנים הוא מעוצב כארמון סיני מתוחכם והמראה הכללי מדהים. כדאי מאוד לבקר בגלריה הארוכה, באולם הנשפים, בגלריות הדרומיות, במטבח הגדול בו בושלו סעודות מלכותיות רבות ובחדר המוזיקה. 
בין השנים 1815 ל-1822 הפך האדריכל הנודע ג'ון נאש את הארמון לאחד המבנים האקזוטיים והמסקרנים ביותר בבריטניה. באולמות הפאביליון אפשר לראות ריהוט ועבודות אמנות שהושאלו בידי בית המלוכה. חדר התה של הארמון צופה על הגן הנהדר. הארמון פתוח כל השנה, מעשר עד חמש. מחיר הכניסה 10.50 פאונד.

אדריכלות

מאז ימיה הראשונים של ברייטון ככפר דייגים ועד שנהפכה לחביבת בית המלוכה נבנו בברייטון מבנים רבים ומרשימים בסגנונן אדריכלי משוחרר הרבה יותר מן האלגנטיות הלונדונית המוכרת. הבתים המעניינים ביותר בנויים בסגנון "ריג'נסי". הרויאל פביליון הוא הראשון והבולט ביותר אבל סיור מקיף בעיר יגלה דוגמאות רבות נוספות ויפות לסגנון אדריכלי זה. כמו כן יש בעיר כמה כנסיות מרשימות מן התקופה הויקטוריאנית. המונח ריג'נסי מתייחס בדרך כלל לשלושים השנים הראשונים של המאה ה-19. 

המרכז הימי

המרכז הימי של ברייטון  The Brighton SEA LIFE Centre מציע סדרה של אקווריומים נהדרים. אפשר לצפות בהם בחמישים תצוגות של 1500 מיני בעלי חיים ימיים מרתקים – כולל צבי ענק וכרישים ששוחים מעל ראשי המבקרים שצועדים במנהרה שקופה. החידוש האחרון שנוסף ב-2013 הוא גן הדיונונים. האתר פתוח בכל יום מעשר עד חמש. מחיר הכניסה 17 פאונד. 

המזח של ברייטון

המזח הויקטוריאני שנחנך ב-1899 הוא אחד האתרים המפורסמים ביותר בעיר. אורכו כ-600 מטר והוא נחשב מהיפים בסוגו בעולם. המזח הוא אתר בילוי שמכיל הרבה מתקני שעשועים, מסעדות וברים. האתר פתוח בכל יום מעשר בבוקר עד עשר בערב. הכניסה חינם. 

גלגל ענק

הגלגל שקוטרו 45 מטר הוא אחת האטרקציות החדשו בברייטון. יש בו 36 תאי זכוכית סגורים שמאפשרים לנוסעים לצפות מגובה רב בסביבה, בחוף הים, בעיר ובאוקיינוס. בכל תא יושבים שישה מבוגרים ושני ילדים. 
Not Found