נגישות

מדריך אנגליה

מדריך אנגליה

אירועים באנגליה

 • 06.11.17 - 30.11.17

  פסטיבל המסעדות של לונדון

  ממסעדות בעלות כוכבי מישלן ועד לביסטרו השכונתי, כולם משתתפים בפסטיבל המסעדות של לונדון ומאפשרים לציבור הרחב ליהנות ממאכליהם של טובי השפים בעיר.

  במהלך הפסטיבל יציגו המסעדות המשתתפות תפריטים מיוחדים והקהל יוכל ליהנות מאירועים וסיורים מיוחדים בין המסעדות, בתי הקפה והפאבים בלונדון.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 09.06.18 - 09.06.18

  מצעד הצגת הדגלים בלונדון

  זוהי החוויה הכי אנגלית שיש. ב-17 ביוני חוגגים את יום הולדתה הרשמי של מלכת אנגליה, וחיילי צבא אנגליה, במדיהם האדומים וכובעיהם השחורים הגבוהים יוצאים אל הרחובות שמסביב לפארק סנט ג'יימס למצעד מלכותי וחגיגי להצגת דגלי החילות (Trooping the Colour).

  ההמונים גודשים את המדרכות לאורך הרחוב כשהם מנופפים בדגלי אנגליה לחזות בסוסים המרשימים הצועדים כשברקע מנגנת התזמורת שירי לכת צבאיים. ברי המזל אולי יזכו להציץ על המלכה בכבודה ובעצמה בראש המצעד, מנופפת לשלום בניפוף מלכותי. במהלך המצעד מציגים החילות השונים את דגליהם במסורת שקיימת מאז שנת 1748, תקופת שלטונו של המלך אדוארד ה-7. לאחר חזרתה של המלכה לארמון היא יוצאת אל המרפסת בזמן שמטוסי חיל האוויר המלכותי טסים במטס הצדעה והתותחים של מצודת לונדון נורים בהצדעה.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 19.06.18 - 23.06.18

  מרוץ סוסים רויאל אסקוט

  הרויאל אסקוט נחשב אחד ממרוצי הסוסים היוקרתיים בעולם. האירוע המסורתי מושך קהל גדול וכבר מזמן לא מדובר רק בסוסים.

  . כל כתבי האופנה של הממלכה הבריטית מתאספים כאן כדי לחוות דיעה על התלבושות והכובעים של העשירים והמפורסמים. זאת גם הזדמנות חד פעמית לצפות בבני משפחת המלוכה שמתייצבים כמעט בכל שנה לאירוע בהרכב מלא. הזוכה באסקוט מקבל הון עתק, אבל בעלת הכובע המשונה ביותר זוכה לתשומת לב רבה ממנו. שורשיו של המרוץ הזה במאה ה-18 והמלכה אן נחשבת להוגת הרעיון.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 21.06.18 - 21.06.18

  היום הארוך בשנה בסטונהנג'

  מדי שנה מתקיים במעגל האבנים הקדום סטונהג' באנגליה טקס מיוחד שמציין את זריחת השמש ביום הארוך בשנה. ביום זה עולה השמש במרכז שער שיוצרות שתי אבנים ענקיות. גילו של אתר האבנים כחמשת אלפים שנה וההשערה היא שהוא הוקם בתקופה בה הוקמו במצרים הפירמידות הגדולות.

  בני כת הדרואידים, עובדי השמש, שעבורם משמש יום זה כחג קדוש מנסים בכל שנה להגיע לסטונהג' והמשטרה חוסמת לעיתים קרובות את דרכם, מחשש שיפגעו באתר שהוא אחד מאתרי התיירות הנודעים בבריטניה. במהלך 21 ביוני מתקבצים במקום סקרנים, מאמינים ומבקרים רבים ובמקום מושמעת מוזיקה ונערכות תפילות הודיה לשמש.

 • 02.07.18 - 15.07.18

  טורניר הטניס של ווימבלדון

  עם האנגלים לא מתווכחים על מסורת. טורניר הטניס בווימבלדון הוא היוקרתי והנחשב ביותר בעולם. מגרשי הדשא המטופחים בפרבר הלונדוני כבר מוכנים לאחר את טובי הטניסאים בעולם.

  תותים עם שמנת ביציע של ווימבלדון הם מסורת שתענוג לקחת בה חלק.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 03.08.18 - 27.08.18

  פסטיבלי אוגוסט באדינבורו

  במהלך החודש הופכת העיר הסקוטית לבירה העולמית של אמנויות הבימה. בצפיפות גדולה מתקיימים בה שני פסטיבלים מדהימים – הרשמי והפרינג' - פסטיבל השוליים. זה ללא ספק אחד מאותם אירועים שתופסים מקום של כבוד ברשימת "מאה הדברים שנעשה עוד בגלגול הזה".

  במהלך חודש אחד אפשר לראות באדינבורו הכל – מאופרה מופלאה עם מאות משתתפים, פילים וסוסים ועד לקוסם בודד ששולף יונה לבנה מכובע שחור.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 22.08.18 - 28.08.18

  פסטיבל שבוע הביטלס בליברפול

  בכל אוגוסט ליברפול מארחת למשך שבוע את פסטיבל הביטלס ועשרות אלפים מגיעים לרחוב מתיו כדי לראות ולשמוע להקות מכל העולם שמבצעות חומר מקורי ושירים משנות השישים.

  בנוסף למוזיקה מתקיימות במהלך הפסטיבל תערוכות, מכירות מזכרות, הרצאות, כנסים וסיורים.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 30.08.18 - 15.09.18

  פסטיבל הסרטים של פורטובלו בלונדון

  פסטיבל הסרטים של פורטובלו נחשב לפסטיבל לקולנוע עצמאי הגדול ביותר בבריטניה.

  לצד הפסטיבל המרכזי מתקיים גם פסטיבל לקולנוע אלטרנטיבי ופסטיבל קולנוע עולמי שמתמקד בכל שנה בקולנוע ממדינה אחרת.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 09.09.18 - 09.09.18

  פסטיבל הדובים בלונדון

  בפסטיבל שמתקיים בקנסיגטון טאון הול תוכלו למצוא כ-10,000 דובי צעצוע, חדשים ועתיקים, המפוזרים על עשרות מדפים ומזמינים את הילדים להעניק להם חיבוק ואפילו לקחת אותם הביתה.

  בפסטיבל גם ספרים על דובי צעצוע ותחרות הדוב בעל הבגדים היפים ביותר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 14.09.18 - 15.09.18

  קרנבל הלפידים בקנדאל

  בכל שנה מאז 1970, ביום שישי השני של חודש ספטמבר, מתקיים בקנדאל שבמחוז קומבריה קרנבל לילי עוצר נשימה.

  במהלכו נעות במות קרנבל מקושטות ומוארות לצד תהלוכה חגיגית המלווה במוזיקה וריקודים. הקרנבל מתחיל בכיכר העירייה של קנדאל בשעה 18:30.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 01.10.18 - 31.10.18

  פסטיבל המסעדות של לונדון

  ממסעדות בעלות כוכבי מישלן ועד לביסטרו השכונתי, כולם משתתפים בפסטיבל המסעדות של לונדון ומאפשרים לציבור הרחב ליהנות ממאכליהם של טובי השפים בעיר.

  במהלך הפסטיבל יציגו המסעדות המשתתפות תפריטים מיוחדים והקהל יוכל ליהנות מאירועים וסיורים מיוחדים בין המסעדות, בתי הקפה והפאבים בלונדון.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 04.10.18 - 07.10.18

  יריד Frieze לאמנות בלונדון

  ביריד האמנות Frieze, המתקיים מדי שנה בפארק ריג'נטס שבלונדון, מוצגות יצירות אמנות מכל הגלריות המובילות בעולם.

  התערוכות של היריד מלוות בתוכנית אמנותית חדשנית ומגוונת, הכוללת פרויקטים אמנותיים מיוחדים, הרצאות, סרטים ועוד.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 13.10.18 - 14.10.18

  פסטיבל האוכל המשובח באירלנד

  השנה מציינים את המהדורה ה-42 של פסטיבל הגורמה בקינסלה. האירוע צובר תאוצה בזכות המוניטין המצוין שיצאו למאכלים שמגיעים ממנו.

  במהלך הפסטיבל מוזמנים המבקרים לצפות בשפים מפורסמים מבשלים ברחובות העיר. בסיום כל סדנה כזאת מחלקים השפים את תוצאות המאמץ לקהל הצופים שמוזמנים לחוות דעתם על איכות האוכל.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 04.11.18 - 04.11.18

  מירוץ המכוניות העתיקות בלונדון

  ביום ראשון הראשון בחודש נובמבר (השנה ב-4 נובמבר) יוצא מלונדון אחד המירוצים המשעשעים בעולם.

  במירוץ משתתפות 500 מכוניות עתיקות שיוצרו לפני שנת 1905. בעלי המכוניות מתלבשים בסגנון התקופה, כלומר תחילת המאה העשרים. המירוץ יוצא בשעת בוקר מוקדמת, בדרך כלל שבע בבוקר, מההייד פארק בלב לונדון. המכוניות נוסעות עד עיר החוף ברייטון בדרום אנגליה. המרחק רק כמאה קילומטר אבל המירוץ נמשך כמה שעות.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 05.11.18 - 05.11.18

  לילו של גיא פוקס

  בכל שנה ב-5 בנובמבר מציינים בלונדון את חג המדורות והזיקוקין די נור המוכר בשם "לילו של גאי פוקס".

  החגיגה מציינת את תפיסתו בתאריך זה של גאי פוקס, טרוריסט שניסה להצית את בניין הפרלמנט בתחילת המאה ה-17 ולהביא לעליית הקתולים לשלטון. כיום זו חגיגה צבעונית מאוד של אש ומוזיקה שמאירה את שמי לונדון.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 10.11.18 - 10.11.18

  יומו של ראש העיר בלונדון

  זוהי אחת החגיגות הגדולות ביותר בלונדון שמתקיימת מדי נובמבר כבר 800 שנה. תהלוכה חגיגית עוברת בבוקר ברחובותיה המרכזיים של לונדון לכבוד השבעתו של ראש העיר.

  התהלוכה יוצאת ב-11 בבוקר מאחוזת ראש העיר. היום מסתיים בחגיגה של זיקוקים שמתקיימת ליד נהר תמזה, בין הגשרים ווטרלו ובלקפריירס, לא רחוק מבית הפרלמנט. הצפייה באירוע כולו חופשית.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 16.11.18 - 25.11.18

  פסטיבל הג'ז של לונדון

  הפסטיבל השנתי מתקיים השנה בתאריכים 25-16 בנובמבר. בין האמנים שיופיעו יהיו בובי מקפרין, ליאה דלריה, שלישיית טורד גוסטאבו ואחרים.

  המופעים מתקיימים בברביקן, ברויאל אלברט הול ובאולמות אחרים ברחבי העיר.

  להמשיך לקרוא סגור
 • 26.06.19 - 30.06.19

  פסטיבל המוזיקה בגלסטנברי

  פסטיבל המוזיקה בגלסטנברי נחשב אחד מאירועי הקיץ בפופולריים ביותר בממלכה הבריטית. 150 אלף בני אדם מגיעים לעיר הקטנה כדי להשתתף בקונצרטים ובמסיבות.

  מלבד הופעות של אמנים רבים מתקיימים במקום גם מופעי קרקס רבים, שוק ענק עם 700 דוכנים, סדנאות מדיטציה, יוגה וריפוי, והרבה מאוד שרידים של התנועה ההיפית הטובה ההיא מלפני חמישים שנה.

  להמשיך לקרוא סגור
Not Found