נגישות

מדריך בלגיה

מדריך בלגיה

אטרקציות בבלגיה

בלגיה היא מדינה קטנה ומטריפה שיודעת לפנק את מי שמבקר בה. חוץ מהשוקולד, הואפל הבלגי והבירה שידועים באיכותם המיוחדת בכל העולם, בבלגיה יש גם ערים היסטוריות יפות ומעניינות ולא מעט אפשרויות טיול בהרי הארדנים. אלו הן ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לראות ולעשות במהלך ביקור בבלגיה.

בריסל

למעשה אפשר די בקלות לתכנן את רוב הביקור בבלגיה כגיחות מעיר הבירה בריסל. המיקום המרכזי שלה והתחבורה הנוחה והמהירה מאפשרים לעשות זאת ללא בעיה. 
בריסל זוכה לעיתים קרובות לכינוי "עיר הבירה של אירופה". רבים ממוסדות האיחוד האירופי אכן ממוקמים בה, אבל זאת לא הסיבה היחידה. 
כל ביקור בעיר מן הראוי שיתחיל ב"גרנד פלאס". הכיכר הגדולה והיפהפייה של העיר נחשבת לאחת הכיכרות היפות ביותר ביבשת ויש האומרים בעולם כולו. כדאי לשבת זמן מה באחד מבתי הקפה שמקיפים את הכיכר כדי לספוג את כל היופי הזה. 
המוזיאון לאמנויות יפות מציע אוסף מדהים של יצירות של טובי האמנים – רובנס, ברויגל, מגריט ואמנים בלגים בולטים נוספים. 
אתרים נוספים הם פארק דה בריסל ופאלה רויאל – הארמון המלכותי. כמו כן ניתן למצוא בבריסל גם בילויים לצעירים כמו לדגומא פסטיבל טומורולנד שמתרחש בכל שנה בבלגיה

ברוז'

ברוז' נמצאת רק במרחק שעה נסיעה מבריסל. כדאי מאוד לסייר בה ברכיבה על אופניים ויש הרבה סוכנויות להשכרת אופניים בדיוק מול תחנת הרכבת. הסיור היפה בעיר הוא הסיור המלווה את התעלות. אלה נחפרו כבר בימי הביניים בחלק העתיק ביותר של העיר וגם כיום הן מציעות מבט מרתק על האזור. לאחר מכן כדאי לצעוד בין שני המרכזים – בורג והמרקט. בכיכר השוק כדאי מאוד לטפס למרומי המגדל שצופה על העיר. 
כדי ליהנות מן האומנות המפורסמת של ברוז' – יצירת התחרה – יש להגיע לקאנטסנטרום. זה ביקור חובה שמתגלה כמעניין להפליא.

גנט

גנט נמצאת רק חצי שעה נסיעה מבריסל, אבל יש לה אופי שונה – פלמי לחלוטין. המגדל הגבוה שהוקם כבר במאה ה-14 מאפשר לצפות על כל גגות העיר ולהבין איפה בדיוק אתם נמצאים. הקתדרלה הגדולה בעיר מכילה אוסף אמנות מרשים ואיכותי שלא כדאי להחמיץ. מן הקתדרלה כדאי להמשיך אל הנמל העתיק מימי הביניים. הדרך חולפת לצד המצודה המקומית של אצילי פלנדריה – הגראווסטין. לאחר מכן חוצים את רובע פאטרשול המשופץ, שנושא עדיין בחן את אופיו העתיק המקורי.

אנטוורפן

הנסיעה מבריסל לאנטוורפן ברכבת נמשכת ארבעים דקות. זאת העיר השנייה בגודלה במדינה. כדאי לבקר בגרוט מרקט – השוק המסורתי והיפה. במרכזו ניצבת המזרקה המעוצבת של בראבו. הצייר רובנס הוא בנה היקיר של העיר וכדי ליהנות מיצירותיו כדאי להגיע לבית רובנס (Rubenshuis) ולבקר גם במוזיאון האמנות המקומי. מסלול ההליכה החשוב בעיר מוביל מן הרובע ההיסטורי העתיק לאזור תחנת הרכבת המרכזית. ברובע העתיק שוכנים הקתדרלה, בניין העירייה, השווקים והכיכרות הגדולים. הכיכר הירוקה (Groenplaats) היא נקודת התחלה נוחה לסיור בעיר. באנטוורפן יש קהילה יהודית גדולה ופעילה ואפשר לבקר בכמה בתי כנסת מעניינים וברובע ליטוש היהלומים שליהודים יש נוכחות מסיבית בו.

הארדנים

טיול באזור הרי ארדנים מאפשר בריחה קלה, קצרה ונוחה לחיק הטבע. בריסל נמצאת רק כמאה קילומטר צפונה. אין כאן מסלול אחד, אלא מעין משולש לא גדול במיוחד שתחום על ידי שלושה כבישים ראשיים: A4 (שמחבר את בריסל עם לוקסמבורג) ממערב, A26 ממזרח ו-A15 מצפון, שמחבר את העיר ליאז' עם נאמור. בתחומי המשולש הזה, שאורך כל צלע שלו כמאה קילומטר, אפשר לבלות כמה ימי חופשה ירוקה במיוחד. כל אחד מן הכבישים הצרים בתחומי המשולש מוביל לכפרים הרריים קטנים, לנהרות, ליערות ולצוקים. בין המקומות שכדאי לבקר בהם כדאי למנות את דינאן, ואת דורבואי שזוכה לתואר העיר הקטנה בעולם.

מזג אוויר

בריסל

18°-22°
שישי 16°-23°
שבת 14°-24°
ראשון 17°-25°