נגישות

מדריך הארדנים

מדריך הארדנים

הארדנים

טיול בארדנים מאפשר בריחה קלה, קצרה ונוחה לחיק הטבע. בריסל נמצאת רק כמאה קילומטר צפונה. אין כאן מסלול אחד, אלא מעין משולש לא גדול במיוחד שתחום על ידי שלושה כבישים ראשיים.
 
דרום בלגיה מהווה ניגוד מוחלט לצפון העירוני והתעשייתי של המדינה. כאן הערים מפנות את דרכן לנופים הפראיים של הארדנים. תחילתם של הארדנים בצרפת וממנה הם משתרעים מזרחה דרך לוקסמבורג ובלגיה ומשם ממשיכים לגרמניה. בבלגיה הארדנים מכסים שלושה מחוזות - נאמור במערב, לוקסמבורג בדרום ולייז' במזרח. החלק הגבוה ביותר של הרכס נמצא בחלק דובר הגרמנית במזרח בלגיה ונקרא Hautes Fagnes. אך זהו לא האזור היפה או הפופולרי ביותר של הארדנים.  זה נמצא מערבה משם, בין דינאן (Dinant), לה רוש-אן ארדן (La Roche-en-Ardenne) ובויון (Bouillon). האזור מאופיין על ידי עמקים בהם זורמים נהרות, קניונים מיוערים עמוקים ופסגות ירוקות יפיפיות. גם המערות של הארדנים מהוות מוקד משיכה, במיוחד אלה שבעמקים Meuse, Ourthe ו- Lesse, שנוצרו על ידי נהרות תת קרקעיים שהשאירו אחריהם נטיפים וזקיפים.
 
השער הנוח ביותר לטיול בארדנים היא העיירה נאמור (Namur), הממוקמת בנקודת המפגש של הנהרות Sambre ו- Meuse. יש טעם לעצור לביקור בעיירה עצמה, שהאתר המרכזי בה הוא המבצר המאסיבי מהמאה ה-19, אחד האדירים באירופה. חוץ מזה יש בעיר כמה מוזיאונים, מסעדות טובות וסצנת ברים תוססת (יחסית לארדנים).  מנאמור אפשר לנסוע לאורך נהר Meuse לדינאן. זהו מסלול נעים ופופולארי במהלכו אפשר לטייל ברגל ולשוט בקיאקים על הנהר.  מדינאן מסלולים מובילים מזרחה ללב הארדנים. לא כדאי להחמיץ כאן ביקור בעיירה לה רוש-אן-ארדן, הממוקמת על שפת נהר Orthe תחת גבעות מיוערות. כדאי לבקר גם בבויון, מקום קטן וציורי שרחובותיו מתפתלים לאורך נהר Semois.

 

מזג אוויר

בריסל

20°-25°
ראשון 15°-26°
שני 18°-26°
שלישי 18°-28°