נגישות

מדריך אוסטריה

מדריך אוסטריה

אטרקציות באוסטריה

אוסטריה היא קלאסיקה אירופאית. יש בה נופי הרים משגעים, ערים היסטוריות מדהימות, היסטוריה תרבותית של מוזיקה ומוזיאונים, ארמונות וטירות, אתרי סקי מהטובים בעולם וכמובן, איך אפשר בלי, שטרודל מצוין. אנחנו מביאים כאן את ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדי לראות ולעשות במהלך ביקור באוסטריה.

וינה

וינה, עיר הבירה של אוסטריה, נחשבת אחת הערים היפות והדינמיות כיום באירופה. אפשר ליהנות בה מן הארמונות הגדולים של בית הבסבורג, כמו גם מעיר המוזיאונים המודרנית, שנחשבת למילה האחרונה בתחום המוזיאונים לאמנות ברחבי היבשת.

זלצבורג

זלצבורג, עיר הולדתו של מוצרט, נחשבת למרכז תרבותי חשוב. במרכזה ניצבת הטירה הגדולה של בית הוהנצולרן וסביבה מבני הבארוק היפים ביותר שנמצא במדינה כולה. חובבי המוסיקה הקלאסית יוכלו למצוא כאן קונצרטים משובחים במשך כל השנה. אוהבי הנוף והטבע לא יוכלו שלא להיזכר בנופי הסרט "צלילי המוזיקה".
 

אינסברוק

אינסברוק בחלקה המערבי של אוסטריה מציעה למבקרים ארמונות ענקיים, נופים אלפיניים וגל חדש ומרתק של אדריכלות מודרנית, כאשר כוכבת התחום, זאהה חדאד אחראית על כמה מן המבנים היפים ביותר והחדשים בעיר.

גראץ ולינץ

ערים עתיקות כגראץ ולינץ משלימות את תמונת הפסיפס הזאת של ערים שמשלבות בין אתרים עתיקים מעניינים לבין בתי קפה מודרניים מצוינים, מסעדות טובות וסצנות בילוי עכשוויות מאוד. 

הנופים

נופי אוסטריה מגוונים במיוחד ולמעשה הם אלה שמהווים את הסיבה העיקרית לכך שתיירים רבים כל כך נוסעים לארץ זאת. המגוון הזה כולל את עיקולי נהר הדנובה הארוך שחוצה את המדינה. על גדותיו אפשר לראות את אתר אונסק"ו וואכאו, את הכרמים הגדולים והמטופחים, טירות ימי בינימיות ומנזרים בנדיקטיניים. חובבי יין יכולים לצאת באזור זה למסע מקיף של ביקור ביקבים איכותיים.
 
בחלקיה הצפוניים של אוסטריה כדאי לבקר בחוות הגדולות בהן מגדלים בעיקר מטעי תפוחים ותירס. בשנים האחרונות התפתחה בחוות אלה גם תעשיית תיירות ענפה, שמגדילה את היצע אפשרויות הלינה.
 
אניני הטעם ימצאו באוסטריה מגוון עצום של מסעדות, שמציעות אוכל מסורתי לצד מטבח מודרני ועכשווי שמשלב בין טעמים שונים. בתי הקפה הנודעים של וינה וזלצבורג נחשבים לאגדה ולנכסי תרבות של המדינה.
 
בחורף הופכת אוסטריה למעצמת סקי מהגדולות בעולם. יש בה היצע אדיר של מסלולי גלישה ובתי מלון טובים באתרי הסקי הגבוהים. סנט אנטון וקיצבוהל הם מהאתרי הנודעים ביותר לסקי.
 
חובבי הליכה ורוכבי אופניים נוסעים בקיץ לפארק הלאומי Hohe Tauern בו אפשר ליהנות גם ממראה מפלי קרימל הגדולים.
 
דרך הקרחונים האוסטרית –Grossglockner Road מאפשרת לספוג כמה מן הנופים היפים באוסטריה. בין האגמים המרשימים כדאי למנות את Salzkammergut, Carinthia ואת אגם קונסטנצה

מזג אוויר

וינה

15°-28°
ראשון 16°-26°
שני 15°-27°
שלישי 15°-22°