נגישות

מדריך אנדורה

מדריך אנדורה

מידע שימושי לאנדורה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לאנדורה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות לאנדורה. אנדורה מרוחקת 210 קילומטרים מברצלונה. הנסיעה נמשכת בין שלוש לארבע שעות. הבאים מברצלונה יכולים לבחור בין שני כבישים שמתפצלים בעיירה פוויגצ'רדה (Puigcerda): האחד פונה צפונה, חוצה את הגבול לצרפת, וממשיך מערבה לכיוון אנדורה. הכניסה מכאן מובילה דרך מעבר ההרים הגבוה פה דה לה קאסה. הנהיגה בכביש המפותל מעייפת אבל המראה והנוף בדרך זו יפים מאוד. הדרך השנייה קצרה יותר ומרהיבה פחות. היא פונה מפוויגצ'רדה מערבה לסאו ד'אורחל (La Seu d’Orguell) ואז צפונה לאנדורה. זו גם הדרך הקצרה והנוחה יותר להגיע לבירת הנסיכות אנדורה לה וולה.   
 
משדה התעופה של ברצלונה יוצאים כל יום במהלך כל היום אוטובוסים לאנדורה:
חברת Novatel - מפעילה אוטובוס ישיר מטרמינל 1 ו-2 בשדה התעופה בברצלונה לתחנת האוטובוס באנדורה לה וולה. זמן הנסיעה כ-3 שעות. מחיר כרטיס כ- 34 אירו. 
 
חברת Direct Bus - מפעילה גם היא אוטובוסים לאנדורה, אך אוטובוסים של חברה זו נוסעים משדה התעופה דרך תחנת האוטובוס בברצלונה, דבר שמאריך את הנסיעה בשעה לפחות. מחיר כרטיס כ- 32 אירו. 
 

סידורים

ישראלים המבקרים באנדורה לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.
 

שעון

שעה אחת אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע באנדורה הוא אירו.

שגרירויות

אין לאנדורה שגרירות בישראל.

אין לישראל שגרירות באנדורה. הנציגות המטפלת היא שגרירות ישראל בספרד:
Velazquez 150/7
מדריד
טלפון: 7829500-91-34
info@madrid.mfa.gov.il

מזג אוויר

לאנדורה שתי עונות שיא. בחורף אנדורה מציעה את אתרי הסקי הטובים ביותר בהרי הפירנאים. בקיץ מגיעים לאנדורה כדי ליהנות מהטבע, מטיולי הליכה או טיולי ג'יפים ומשלל פעילויות הרפתקאה ואדרנלין הקיימות בנסיכות הקטנטנה.