מדריך טיבט

מדריך טיבט

מידע שימושי לטיבט

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לטיבט. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות לטיבט. אפשר להגיע לאזור דרך בייג'ין בירת סין, אליה יש טיסות ישירות מתל אביב או דרך מעברי הגבול בצפון הודו.

סידורים

ישראלים הנוסעים לטיבט זקוקים לאשרת כניסה לסין ולאישור ביקור בטיבט.

שעון

6 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בסין נקרא יואן. לטיול בטיבט כדאי להצטייד בכסף מזומן בדולרים, אפשר להשתמש בהמחאות נוסעים ואפשר למשוך כסף מכספומט באמצעות כרטיס אשראי. בטיבט ניתן להחליף כסף זר מזומן או המחאות נוסעים רק בבנק הסיני (Bank of China). מלונות מדרגה ראשונה מציעים אף הם שירותי חלפנות כספים, אבל אך ורק לאורחיהם. ניתן למשוך כסף במכונות כספומט בלהסה ובשיגאטסה. יש הגבלה על הסכום המותר למשיכה אחת – 2000 יואן.

שגרירויות

שגרירות סין בישראל:
רח' בן יהודה 222
תל אביב
טלפון: 03-5467312
 
שגרירות ישראל בסין:
No. 17 Tian Ze Lu
Chaoyang District
בייג'ין
טלפון: 86-10-85320500

מזג אוויר

עונות השנה בטיבט זהות לאלה של סין, אם כי קרות יותר בגלל הגובה הרב. החורף הטיבטי קר מאוד, מסעדות רבות נסגרות ומעברי הרים עלולים להיחסם בגלל שלג. האביב, תחילת הקיץ וסוף הסתיו הן התקופות הטובות ביותר לטיול בטיבט. מרץ הוא חודש רגיש מבחינה פוליטית באזור, ויש סכנה להיתקל בהחמרה של איסורים במעבר הגבול. באפריל מזג האוויר נעים וכיוון שזו איננה שיא עונת התיירות המחירים נוחים. בחודשים אפריל ומאי רואים את הר האוורסט הכי טוב. יולי ואוגוסט הם החודשים הגשומים ביותר בטיבט.