מדריך תאילנד

מדריך תאילנד

מידע שימושי לתאילנד

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לתאילנד. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברת אל על מפעילה טיסות ישירות בין ישראל לבנגקוק, בירת תאילנד. אפשרות אחרת, ולרוב זולה יותר, היא לטוס דרך יעדי הביניים עמאן וקטאר. ישנן גם טיסות לא ישירות מישראל לתאילנד דרך תורכיה ומגוון יעדים באירופה.
 
בתוך תאילנד נוח מאוד להתנייד באוטובוסים. הממשלה התאילנדית מסבסדת את חברת התחבורה BKS וזו מתחזקת תחנות אוטובוס בכל הערים והעיירות של תאילנד אליהם נוסעים אוטובוסים. חברות האוטובוסים האמינות ביותר הן אלה שנוסעות מהתחנות של BKS, חלקן חברות ממשלתיות וחלקן פרטיות. פחות מומלצץ לנסוע באוטובוסים שיוצאים מאזורי התיירים, כמו אזור הקאו סאן בבנגקוק. במקרים רבים חברות אוטובוסים אלה סוחטות כספים ועמלות.

סידורים

ישראלים המבקרים בתאילנד זקוקים לאשרה. את האשרה יש להוציא מבעוד מועד בשגרירות תאילנד בשיראל. 
 
יש להתייעץ במרפאת מטיילים לגבי חיסונים הדרושים למטיילים בתאילנד.

שעון

5 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בתאילנד הוא באט. אפשר להחליף כסף בבנקים או במשרדי חלפני כספים במרכזים התיירותיים, או בבתי מלון מדרגה ראשונה (בהם ערך ההמרה לרוב לא טוב). טרוולר צ'ק בדולר אמריקאי או בפאונד בריטי ניתנים להמרה בבנקים ובמשרדי החלפנים בכל הערים הגדולות בתאילנד וערך ההמרה שמקבלים עבורם טוב יותר מאשר של המרת מזומנים. ברוב המקומות לוקחים עמלה של 33 באט עבור צ'ק, כך שככל שערך הצ'ק שמחליפים גבוהה יותר כך ערך ההמרה משתלם יותר. מכונות כספומט זמינות בכל רחבי המדינה ואפשר למשוך מהן כסף מזומן באמצעות כרטיס אשראי. במלונות מדרגה ראשונה, במסעדות מדרגה ראשונה, בחנויות כלבו, חנויות תיירים ובמשרדי נסיעות אפשר לשלם באמצעות כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות תאילנד בישראל
בניין מרכזים 2001
שדרות אבא אבן 1
הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9548412/3
 
שגרירות ישראל בתאילנד
Ocean Tower II 25th Fl.
Sukumvit SOI 19
בנגקוק
טלפון: 66-2-2049200

מזג אוויר

בגדול יש בתאילנד שלוש עונות: עונה גשומה בין מאי לאוקטובר, עונה קרה בין נובמבר לפברואר ועונה חמה בין מרץ למאי. העונה הגשומה היא ההפכפכה ביותר מבין השלוש. האורך שלה משתנה משנה לשנה וכך גם האינטנסיביות שלה. הגשם הולך ומתחזק בין יוני לאוגוסט ומגיע בדרך כלל לשיאו בספטמבר ואוקטובר. העונה הקרה היא העונה הנעימה ביותר לטייל בתאילנד. למרות שבאמצע היום הטמפרטורות יכולות להגיע אפילו עד 30 מעלות, בבוקר ובערב נעים. העונה החמה, בה הטמפרטורות בבנגקוק מטפסות עד ל-35 מעלות, היא העונה הטובה ביותר להגיע לחופים.

מזג אוויר

בנגקוק

27°-34°
שישי 26°-30°
שבת 25°-31°
ראשון 25°-29°