דרכי תחבורה בתאילנד

דרכי תחבורה בתאילנד

למה תאילנד?
 
תאילנד זה יעד הנופש המועדף בשנים האחרונות על הישראלים ויש לכך סיבות רבות.
 
תאילנד היא ארץ מדהימה ביופייה. יש בה חופים נהדרים, כפרים ותרבות מסקרנת, הרבה אטרקציות, מסעדות ואוכל מגוון והכל בזול.
 
השירותים לתייר ברמה גבוהה, וישנן הרבה סוכנויות ישראליות ובתי חב"ד שמספקים למטיילים הישראלים הרגשה של בית.
 
תאילנד מתאימה למשפחות, לזוגות, ולמטיילים בודדים. תאילנד תכיל את כולם ותספק לכל אחד את מה שהוא בא לחפש. ולא פלא שמגוון גדול של סגנונות של מטיילים מגיעים לטייל בתאילנד.
 
מסגרת הזמן לנופש בתאילנד יכול לנוע בין שבועיים לחודש. ולרוב המסלול יכלול את צפון תאילנד, מרכז תאילנד והאיים בדרום. מדובר במרחקים גדולים מאוד ולכן נדרשות לא מעט טיסות פנים.
 
טיסות פנים בתאילנד
 
מערך טיסות הפנים בתאילנד הוא מנוע משומן למדי ויש מספר רב של חברות תעופה אטרקטיביות.
כגון:
• Air Asia
• Bangkok Air
• Thai Air
• Nok Air
• One 2 Go
 
ניתן להזמין כרטיסי טיסות פנים בתאילנד עוד מהארץ דרך סוכן הנסיעות, או להזמין בתאילנד תוך כדי הטיול.
 
המחירים לטיסות ינועו בין $50 ל- $150. וזמן הטיסות נע בין חצי שעה ועד שעה וחצי מקסימום. בטיול קצר של בין שבועיים לשלושה נכון יהיה להזמין את הטיסות מראש.
 
דוגמא:
טיסה בנגקוק – צאנג מאי
טיסה צאנג מאי – פוקט
טיסה פוקט – קוסמוי
טיסה קסמוי - בנגקוק
 
אך את הדרך ממקום למקום לא חייבים לעשות רק בטיסות פנים.
 
תחבורה יבשתית בתאילנד
 
תאילנד מרושתת היטב באוטובוסים לתיירים ברמה הגבוהה ביותר, ברכבות שמגיעות ליעדים המעניינים וכמובן במוניות וטוקטוקים למרחקים קצרים ובתוך הערים.
 
לכן, מי שתקציבו מוגבל ורוצה לצמצם עלויות יכול לחלק את ההתניידות ברחבי תאילנד בין טיסות פנים לבין תחבורה יבשתית. כמובן בהתחשב בזמן ובתקציב העומד לרשותכם.
 
אוטובוסים למרחקים ארוכים מצויידים בכיסאות שיורדים לחצי מצב שינה ואף למצב שינה מלא.
נסיעה מבנגקוק הבירה לערים בצפון תאילנד, או לאיים בדרום, נעה בין 10 ל-15 שעות ורובה בלילה, מה שאומר שרוב זמן הנסיעה עובר בשינה.
 
המחירים נעים בין 20-15 דולר לנסיעה. זוהי אפשרות שמוזילה מאוד את העלות הכוללת של הטיול, אבל כיוון שהנסיעה באוטובוס צורכת זמן יקר, דרך תחבורה זו מתאימה יותר למטיילים מגיעים לתאילנד לתקופה ארוכה ולאלה שיש להם סבלנות לנסיעות הארוכות.
 
גם אלו שבאים לטיול קצר יותר יש אפשרות לשלב בין תחבורה יבשתית לטיסות. למשל, כדי לנסוע בין האיים בדרום-מערב תאילנד לאיים שבדרום-מזרח תאילנד, ניתן לשלב בין נסיעה באוטובוס (כ- 5 שעות) לשייט במעבורת (כשעתיים) וכך לחסוך לא מעט כסף. הטיסה אורכת אמנם רק חצי שעה, אבל אם מחשבים גם את זמן ההגעה לשדה התעופה ואת זמני ההמתנה לטיסה, ההבדל לא גדול כל כך.
 
התניידות בתוך הערים
 
ישנן מספר אפשרויות להתניידות בתוך הערים וכן לנסיעה למוקדים ואטרקציות מסביב לערים.
 
• אוטובוסים מקומיים  - מאפשרים חוויה של התוודעות למקומיים. ישנם אוטובוסים ישנים ללא מזגן וישנם אוטובוסים מתקדמים. העלות נעה בין חצי שקל עד 2.5 שקלים לנסיעה מקומית.
• מוניות TAXI METER  – המוניות בתאילנד אמנם זולות, אבל כדאי לדרוש מהנהג לשים מונה. אחרת תשלמו כפול מהמחיר האמיתי.
• טוקטוקים – הסמל המסחרי של תאילנד בעיקר של בנגקוק. בד"כ יקרים יותר ממוניות TAXI METER אבל נחמד בשביל החוויה. כדיא לקחת בחשבון שהנסיעה בטוק טוק רועשת, יקרה יחסית, יכולה להיות חמה מאוד וגם לא לגמרי בטוחה.