נגישות

מדריך צ'יאנג מאי

מדריך צ'יאנג מאי

אטרקציות בצ'יאנג מאי

צ'יאנג מאי, בירת הצפון של תאילנד, היא עיר מיוחדת במינה. היא ממוקמת בנוף מרהיב ויש בה אווירה נינוחה, יצירתית, מכובדת וקדושה. יש בה המון מקדשים והיא מוקפת חומה. מצד שני צ'יאנג מאי היא גם עיר דינאמית ומודרנית שכיף לבלות בה. יש בה אוכל רחוב מעולה ומסעדות מצוינות. אז מה הכי כדאי לראות ומה אסור לפספס בביקור בצ'יאנג מאי? הנה ההמלצות שלנו

המוזיאון הלאומי של צ'אנג מאי

המוזיאון שוכן על כביש 11 צפונית למרכז העיר. הוא מכיל אוסף גדול ומרשים של אמנות דתית ובמרכזו ניצב ראש ענקי של לאנה. בקומות העליונות מציגים ציוד רב של אנשי השבטים המסורתיים שחיו בעבר באזור צפון תאילנד. בין היתר מוצגים כאן כלים מוזיקליים רבים, כלי בית, ציוד לטיפול בפילים ועוד.

גן החיות של צ'אנג מאי

גן חיות זה נחשב לטוב ביותר בתאילנד. למעשה הביקור בו משרה על המבקרים את התחושה של סיור בג'ונגל עבות. אפשר לראות בו חיות טרופיות רבות, והביקור הוא חוויה מרתקת. הכתובת: רחוב חורי קאאו.

המוזיאון לפולקלור לאנה (Lanna Folklor Museum)

מוסד מרתק זה נוסד בידי "אגודת סיאם" המשמרת את התרבות המקומית העתיקה. יש בו תצוגה לא גדולה שמאפשרת לערוך היכרות עם בית לאנה המסורתי שנבנה בסוף המאה ה-19. ההדרכה באתר זה כוללת הדגמה של פעילויות מסורתיות שונות ככתישת פלפל ואפשר אפילו לטעום מן התבלינים העתיקים של המזרח. 
הכתובת: רחוב וואלאי 185/3

מקדש צ'אנג מאן

מקדש זה נחשב לעתיק ביותר בעיר. הוא נבנה קרוב לוודאי כבר במאה ה-13. עיקר פרסומו בא לו בזכות שני הפסלים הקטנים והנערצים של בודהא שניצבים במרכזו. הפארה סילה העשוי שיש מן המאה ה-8 ובודהא עשוי בדולח שהוענק למלכה במאה ה-7. 
הכתובת: רחוב ראטצ'אפאקינאי

מקדש פראה סינג

מקדש פראה סינג (Phra Singh) ניצב בעיר העתיקה ונבנה באמצע המאה ה-14. כאן הוטמן אפרו של המלך קאם פו. חלק מאגפי המקדש אמנם חדשים הרבה יותר ונבנו רק לפני כמאה שנה, אבל המקום כולו מרתק. בין היתר ניצב במקדש זה פסל הבודהא פראה סינג המפורסם. קירות המקדש מעוטרים בציורים המתארים את חיי העיר העתיקה.

מקדש אומונג

מקדש אומונג (Umong) ליד רחוב סותפ הוא מקדש יער שניצב ליד דרך צדדית בקצה המערבי של העיר. הוא בן כ-800 שנים ומעוטר בפגמים שנתלו על העצים שמקיפים אותו. מגורי הנזירים נבנו ביער הסמוך שמשתרע עד האגם המוקף בעצים. בראש האתר ניצב פסל של בודהא ומתחתיו מבוך של חדרי מדיטציה.

מקדש דוי סותפ

מקדש דוי סותפ (Doi Suthep) מושך מבקרים רבים כיוון שהוא ניצב בראש הר ממנו אפשר לצפות על צ'אנג מאי כולה. המקדש נבנה במאה ה-14 ויש בו חצר עם סוככי זהב יפים ושרידי קודש של בודהא. כדי לעלות אל המקדש אפשר לטפס ב-300 מדרגות תלולות ומעוטרות או לעלות ברכבל מכני ישן.

מוזיאון השבטים

מוזיאון השבטים (tribal Museum) מציג את התרבויות וחיי היום יום של בני השבטים בצפון תאילנד. התצוגה עשויה לעזור מאוד למי שמתכנן לצאת לסיור בין השבטים, כיוון שהיא עושה אבחנות ברורות בין המנהגים והתרבויות השונות באזור הגדול של המדינה.
הכתובת: Ratchamankhla Park

המרכז לשימור הפילים

המרכז ממוקם בין צ'אנג מאי לעיר לאמפאנג. אפשר ללמוד בו במשך יום שלם את תורת נהיגת הפיל, האופן שבו מאכלים אותו, הכבוד שרוחשים לו וכמה מרזי המקצוע של  נהגי ומובילי הפילים. זהו מפגש נדיר ומרתק עם חלק חשוב ולא מוכר מתרבותה של תאילנד בייחוד באזורים הצפוניים.