נגישות

מדריך טייוואן

מדריך טייוואן

מידע שימושי לטייוואן

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לטייוואן. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לטייוואן. כיוון שנכון להיום אין גם טיסות ישירות מאירופה לטייוואן, הדרך הטובה ביותר היא לטוס דרך יעד ביניים באסיה, הנוח ביותר הוא הונג קונג או בייג'ין.
 
בטייוואן יש רשת נוחה ויעילה של רכבות ואוטובוסים. ישנן גם טיסות פנים ומעבורות המחברות בין האי המרכזי לאיים הקטנים שסביבו. המכשול העיקרי בשימוש בתחבורה ציבורית הוא מכשול השפה, למרות שהשימוש באותיות לטיניות בשילוט נהיה יותר נפוץ. כדי להשתמש בתחבורה הציבורית בנוחות, כדאי לתכנן את הנסיעה ולהכיר את המסלול מראש ולהיעזר במקומי שיכתוב עבורכם על פתק בסינית את שם היעד אליו אתם מעוניינים להגיע. 

סידורים

ישראלים המבקרים בטייוואן אינם זקוקים לאשרה ואין צורך בסידורים מיוחדים.

שעון

6 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בטייוואן הוא דולר טיוואני חדש, שנהוג לקרוא לו בשפת הרחוב בשם המנדריני יואן או קוואי. כמעט בכל הערים והעיירות בטייוואן יש מכונות כספומט מהן אפשר למשוך כסף מזומן בעזרת כרטיס אשראי וזוהי הדרך הנוחה ביותר להשיג מזומנים בטייוואן. אין כמעט חלפני כספים פרטיים בטייוואן ולכן, המרת מטבע ניתן לעשות אך ורק בבנק. המטבע הנוח ביותר להמרה הוא דולר אמריקאי. לא כדאי להגיע לטייוואן עם טרוולר צ'ק, קשה להמיר אותם.

שגרירויות

אין לטייוואן שגרירות בישראל
 
נציגות ישראל בטייוואן
Suite 2408 24F Int’l Trade BLDG
No. 333 Keelung Road, Sec 1
טייפה
טלפון: 886-2-27579692

מזג אוויר

לטייוואן מזג אוויר סוב-טרופי עם עונה רטובה ולחה בקיץ וחורף קצר שמזג האוויר בו נעים. בצפון קר ורטוב יותר מאשר בדרום הטרופי. בין אוקטובר למרץ מתקיימת בצפון-מזרח האי עונת מונסון ארוכה, בעוד שמרכז ודרום האי נשארים יבשים. בסוף עונת המונסונים הזו מגיעות גם סופות טייפון אל החופים המזרחיים ואל רכס ההרים המרכזי. הגשם לא מסתיים בזאת ועונה גשומה נוספת שנמשכת כחודשיים בין תחילת האביב לתחילת הקיץ שוטפת את כל רחבי האי. באופן כללי הסתיו והחורף הם התקופות הטובות ביותר לבקר בטיוואן. חודשי תחילת הקיץ (מאי ויוני) יכולים להיות טובים לטיול באזורים הגבוהים. מי שמתכנן טיול חופים יכול להגיע לטיוואן בקיץ.

מזג אוויר

טייפה

24°-24°
שישי 24°-27°
שבת 24°-29°
ראשון 25°-30°