נגישות

מדריך טייפה

מדריך טייפה

מידע שימושי לטייפה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לטייפה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לטייפה. כיוון שנכון להיום אין גם טיסות ישירות מאירופה לטייוואן, הדרך הטובה ביותר היא לטוס דרך יעד ביניים באסיה, הנוח ביותר הוא הונג קונג או בייג'ין.
 
רשת הרכבת התחתית של טייפה נקראת MRT והיא יעילה ונוחה לשימוש עד כדי כך, שטייפה נחשבת לאחת הערים הנוחות ביותר לניווט באסיה. בכל התחנות יש מפות מסלולים דו-לשוניות (סינית ואנגלית) שעליהן מסומנות האטרקציות של כל שכונה ושכונה בעיר. הרכבת התחתית מגיעה פחות או יותר לכל מכל ששווה להגיע אליו בעיר. מחירי הכטיסים ב-MRT תלויים במרחק הנסיעה. כרטיס חד פעמי אפשר לקנות מהמכונות הממוקמות בתחנות. מי שמתכנן לבלות מספר ימים בטייפה יכול לקנות Easy Card, כרטיס נטען שחוסך עמידה בתורים ומקנה בין השאר, 20% הנחה על מחירי ה-MRT. 
 

סידורים

ישראלים המבקרים בטייוואן אינם זקוקים לאשרה ואין צורך בסידורים מיוחדים.

שעון

6 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בטייוואן הוא דולר טיוואני חדש, שנהוג לקרוא לו בשפת הרחוב בשם המנדריני יואן או קוואי. כמעט בכל הערים והעיירות בטייוואן יש מכונות כספומט מהן אפשר למשוך כסף מזומן בעזרת כרטיס אשראי וזוהי הדרך הנוחה ביותר להשיג מזומנים בטייוואן. אין כמעט חלפני כספים פרטיים בטייוואן ולכן, המרת מטבע ניתן לעשות אך ורק בבנק. המטבע הנוח ביותר להמרה הוא דולר אמריקאי. לא כדאי להגיע לטייוואן עם טרוולר צ'ק, קשה להמיר אותם.

שגרירויות

אין לטייוואן שגרירות בישראל
 
נציגות ישראל בטייוואן
Suite 2408 24F Int’l Trade BLDG
No. 333 Keelung Road, Sec 1
טייפה
טלפון: 886-2-27579692

מזג אוויר

לטיוואן מזג אוויר סוב-טרופי עם עונה רטובה ולחה בקיץ וחורף קצר שמזג האוויר בו נעים. טייפה ממוקמת בצפון האי, בו קר ורטוב יותר מאשר בדרום הטרופי. בין אוקטובר למרץ מתקיימת בצפון-מזרח האי עונת מונסון ארוכה. באופן כללי הסתיו הוא התקופות הטובות ביותר לבקר בטייפה.

מזג אוויר

טייפה

25°-26°
ראשון 24°-30°
שני 25°-30°
שלישי 26°-29°