נגישות

מדריך סרי לנקה

מדריך סרי לנקה

מידע שימושי לסרי לנקה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לסרי לנקה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לסרי לנקה. נוח להגיע לסרי לנקה בטיסות המשך מאסיה, בעיקר מהודו, או בטיסות המשך מאירופה ותורכיה. 
 
בתוך סרי לנקה הרכבת היא צורת התחבורה הנוחה ביותר, למרות שהיא איטית יחסית ולעתים צפופה, התנאים בה עדיין טובים ונוחים יותר מאשר באוטובוס.

סידורים

ישראלים המבקרים בסרי לנקה אינם זקוקים לאשרה. יש לבדוק במרפאות למטיילים לגבי חיסונים לפני נסיעה לסרי לנקה. 

שעון

3.5 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בסרי לנקה הוא רופי. כדאי לשים לב לא לקבל שטרות מלוכלכים, מרופטים או קרועים. יהיה קשה להיפטר מהם אחר כך. כדאי לפרוט שטרות גדולים לכסף קטן ולאגור כמה שיותר שטרות קטנים, יהיה קשה מאוד לשלם עבור כוס תה שעולה 50 רופי עם שטר של 5000. מלונות גדולים תמיד מצטטים את המחירים בדולר אמריקאי ולעתים רחוקות יותר ביורו, אבל התשלום מתקבל ברופי. כך גם לגבי מרבית שירותי התיירות. עמלות ההמרה בסרי לנקה אחידות פחות או יותר ולא משנה אם מחליפים או מושכים כסף בבנק או במלון יוקרתי. ברוב הגדול של הערים בסרי לנקה יש לפחות מכונת כספומט אחת שאפשר למשוך בה כסף באמצעות כרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות סרי לנקה בישראל
רח' ז'אן ז'ורס 4
תל אביב
טלפון: 03-5277638
 
אין לישראל שגרירות בסרי לנקה.
השגרירות המטפלת היא שגרירות ישראל בניו דלהי
Aurngzeb Road 3
ניו דלהי
טלפון: 91-11-30414500

מזג אוויר

למרות שסרי לנקה היא מדינה קטנה, האקלים בה יחסית מסובך, בעיקר בגלל שיש בה שתי עונות מונסון שונות. מצד שני, זה גם אומר שבכל זמן בשנה יש אזור באי שיש בו מזג אוויר טוב. עונת המונסון העיקרית של האזור הדרום-מערבי מביאה גשמים כבדים לחופים במערב ובדרום-מערב ולאזורים הגבוהים של סרי לנקה, והיא מתקיימת בין אפריל/מאי לספטמבר. עונת המונסון בחופים של צפון-מזרח האי מתרחשת בין נובמבר למרץ והיא מתונה יותר. אוקטובר ונובמבר, העונה שבין המונסונים, מתאפיינים בגשם וסופות רעמים שמגיעות לעתים ובאופן בלתי צפוי בכל רחבי המדינה. כלומר – הזמן הטוב ביותר לבקר בחופים המערביים והדרומיים ובאזורים הגבוהים היא בין דצמבר למרץ. העונה הטובה ביותר לבקר בחוף המזרחי הוא בין אפריל/מאי לספטמבר. הטמפרטורות נשארות די קבועות במהלך כל השנה. באזורים הגבוהים של סרי לנקה הלילות קרירים.
 
כדי לגלות את התאריך בשנה שבו הכי טוב לנסוע לטיול מאורגן לסרי לנקה לחצו כאן »

מזג אוויר

קולומבו

24°-28°
שני 23°-28°
שלישי 26°-30°
רביעי 26°-28°