מדריך דרום קוריאה

מדריך דרום קוריאה

מידע שימושי לדרום קוריאה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לדרום קוריאה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברת קוריאן אייר מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לסיאול, בירת קוריאה. משך הטיסה כ-10 שעות. אפשר לטוס גם דרך יעד ביניים במזרח הרחוק, כגון הונג קונג או בנגקוק, או דרך יעד ביניים באירופה כמו תורכיה או גרמניה.
 
התחבורה הציבורית של דרום קוריאה היא חלומו של כל מטייל. רשת אוטובוסים אקספרס ושל רכבת מחברת בין הערים הגדולות ואוטובוסים לא ישירים מגיעים גם לערים ולישובים הקטנים. מעבורות מאפשרות הגעה נוחה לאיים הסובבים את קוריאה. בערים רשת התחבורה כוללת אוטובוסים, רכבות תחתיות ומוניות, כולם במחיר שווה לכל נפש.

סידורים

ישראלים המבקרים בקוריאה אינם צריכים אשרה ואין צורך בסידורים מיוחדים.

שעון

7 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בקוריאה נקרא וון (won). אפשר להחליף כסף בבנקים, אך יש לקחת בחשבון שזה עלול לקחת זמן. אפשר להחליף כסף גם במלונות ובחנויות לתיירים, אבל כדאי להשוות קודם את השער והעמלות מול אלו שמציעים בבנק. המטבע הנוח ביותר להחלפה הוא דולר אמריקאי. טרוול צ'ק מקבל לרוב ערך המרה טוב יותר מזה של כסף מזומן.
 
אפשר למשוך כסף רק ממכונות כספומט שיש עליהם שלט ‘Global' או תמונה של הלוגו של כרטיס חברת האשראי שלכם. כספומטים המסומנים בגלובל, יתנו לרוב הוראות משיכה באנגלית. יש לקחת בחשבון שכמות הכסף הניתן למשיכה מוגבלת ומשתנה מכספומט לכספומט.
 
מלונות, מסעדות וחנויות רבות בערים הגדולות מקבלות תשלום בכרטיסי אשראי זרים, אך עדיין רבים בתי העסק שלא. רצוי לא לסמוך על תשלום באשראי ולדאוג לכסף מזומן, בייחוד אם יוצאים אל מחוץ לערים הגדולות.

שגרירויות

שגרירות דרום קוריאה בישראל
רח' הסדנאות 4
הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9510318-2
 
שגרירות ישראל בקוריאה
18th fl. Cheonggye 11 building
seorin-dong, jongro-gu 149
סיאול
טלפון: 82-2-32108500

מזג אוויר

לקוריאה 4 עונות מובחנות, כל אחת ממנה בעלת אופי מיוחד לה. הזמן הטוב ביותר לבקר בקוריאה הוא בסתיו, בין ספטמבר לנובמבר, כאשר השמיים כחולים, מזג האוויר חמים ונעים בדר"כ והיערות המכסים את ההרים נצבעים בצבעי שלכת עזים. גם האביב, בין אפריל ליוני, הוא זמן טוב לביקור בקוריאה. במהלכו הטמפרטורות לרוב נעימות ועצי הדובדבן, וכן עצים נוספים ופרחים נמצאים בשיא פריחתם. בשתי העונות האלה יש לקחת בחשבון גם ימים קרים וגשומים ויש להצטייד בהתאם. החורף, בין דצמבר למרץ, הוא יבש בדרך כלל אבל קר מאוד. זו עונה טובה להתפנק במעיינות חמים, בסאונות ועם מרקים חמים וחריפים. לא כדאי להגיע לקוריאה בקיץ, בין סוף יוני לסוף אוגוסט. הוא מתחיל עם עונת המונסון בה יורדים גשמים כבדים ואחריה מגיע מזג אוויר חם, מהביל ודביק. בתקופה זו רבים מהמקומיים עוזבים את הערים החמות לטובת הקרירות של ההרים, החופים והאיים מתמלאים ומחירי הלינה עולים בהתאם.

מזג אוויר

seoul

21°-23°
שישי 23°-25°
שבת 23°-28°
ראשון 22°-25°