נגישות

מדריך דרום קוריאה

מדריך דרום קוריאה

אטרקציות בדרום קוריאה

דרום קוריאה היא מדינה מרתקת. התרבות בה שונה לגמרי משלנו וזה הופך את הביקור בה לחוויה מיוחדת. מצד אחד יש בה מקדשים, ארמונות ושווקים מסורתיים ומצד שני לא חסרות מסעדות מעולות, בארים ומסיבות מטורפות. יש גם טבע מרהיב וכפרים פסטורליים. אז מה הכי כדאי לראות ומה הכי כדאי לעשות בדרום קוריאה? הכנו לכם רשימה עם ההמלצות שלנו.

הקברים המלכותיים בסיאול

המזבחות והמקדשים הקונפוציאניים העתיקים ביותר בעולם נמצאים בסיאול במקדש ג'יאונגז'יאון (Jeongjeon). המקום הוקם ב-1395 והוא מכיל שבעה חדרים. בזמנו נחשב המקדש לאחד המבנים הגדולים ביותר באסיה. במהלך השנים נוספו אליו חדרים רבים נוספים ובשיאו הכיל המקום 19 חדרי מזבחות. במאה ה-16 נהרס המקום בידי כובשים יפניים אבל הוקם לאחר מכן מחדש בתחילת המאה ה-17. עיצוב החדרים פשוט למדי, כנהוג במסורת הקונפוציאנית. טקסים נערכים באתר בכל שנה, בדרך כלל ביום ראשון הראשון בחודש מאי.

גן ארמון צ'אנגדאוקגונג בסיאול

ארמון צ'אנגדאוקגונג (Changdeokgung) נחשב לארמון שנשמר הכי טוב בסיאול. הוא נבנה במאה ה-15 והנכס העיקרי שלו, בזכותו זכה לפרסום עולמי, הוא גן ביוואן (Biwon), הגן הסודי, חלומו של כל חובב צמחים וגנים. הגן נמצא מאחורי הארמון הראשי, בחלקו האחורי של המתחם וכדאי מאוד לא לוותר על הביקור בו, אחד התענוגות הגדולים ביותר בעיר.

האיינסה והטריפיטאקה קוריאנה

מקדש האיינסה (Haeinsa) היפה על מדרונות הרי גאייסאן משמש כאכסניה ל"טריפיטאקה קוריאנה" – האוסף הגדול והשלם ביותר בעולם של כתבים בודהיסטיים מקוריים. הכתבים נחרתו בסינית על לבני עץ מן המאה ה-13. יותר מ-80 אלף לבני עץ כאלה מוצגות במקדש החשוב. רוב הכתבים נכתבו בין 1237 ל-1248. המקדש נמצא בחבל גיונגסאנג דו (Gyeongsang-do) וההגעה אליו קלה במיוחד כאשר מגיעים מבוסאן (Busan) או אולסאן (Ulsan).

מערת סיאוקגוראם

מערת סיאוקגוראם (Seokguram) היא חלק מן המתחם של מקדש בולגוקסה בטוהאמסן, ליד העיר התחתית של גיאונגז'ו. האטרקציה העיקרית במערה היא פסל גדול של בודהא שהוקם כאן במאה השמינית. הפסל מוקף בפסלים רבים נוספים, קטנים יותר והתאורה והתפאורה של המערה יוצרים במקום אווירה מיוחדת ומרשימה מאוד.

העיר גיאונגז'ו

עיר זאת, שמופיעה ברשימת נכסי התרבות העולמיים של אונסק"ו, הוכרזה כולה כאתר היסטורי. העיר שימשה כבירתה הקדומה של ממלכת שילה. ביקור בעיר מוביל למקדשים, שרידי ארמונות מפוארים, קברים מלכותיים, פגודות, אמנות בודהיסטית ומצפה כוכבים קדום, שהמקומיים טוענים שהוא העתיק ביותר בעולם.

מבצר הואסאונג

מבצר הואסאונג (Hwaseong) שהוקם במאה ה-18 נבנה בשעתו כדי להגן על העיר סואון. תפקידו העיקרי של המבצר היה להגן על קברו של אבי המלך צ'ונגז'ו. הסיבה העיקרית לפקוד כיום את המבצר היפה היא התצפית הנהדרת שהוא מעניק למבקרים על הסביבה ועל העיר המודרנית שעל גבולה הוא ניצב.

תה באינסאדונג

שתיית תה בבית תה מסורתי נחשבת אחד הבילויים המרנינים ביותר בדרום קוריאה. דווקא במרכז העיר הסואנת סיאול, ברובע אינסאדונג, אפשר למצוא כמה מבתי התה המסורתיים הטובים ביותר. מקומות אלה מעניקים שקט ושלווה במין בועה מיוחדת במינה, בלב הרעש וההמולה. כדאי במיוחד למצוא מקום בו מנגנים מוסיקה מסורתית בכלי מיתרים בשם גאיאגיאום.

אבני הענק של גוצ'אנג

מאות דולמנים (אבני ענק שהוצבו כדי לסמן קברים עתיקים) נמצאו באתר הפרהיסטורי של גוצ'אנג (Gochang). ריכוז זה הוא הגדול בעולם של אבני ענק כאלה. ריכוזים דומים, קצת יותר קטנים נמצאו גם ליד בואסון וליד גאנגוואה.

שוק נאמדמום

שוק נאמדמום (Namdemum) נחשב לגדול ולסואן ביותר בסיאול. ההגעה אליו דרך תחנת סיאול. הפתגם המקומי אומר "אם לא מצאת מה שחיפשת בשוק זה, כנראה שאינך צריך את זה". מוכרים בו אוכל, בגדים, מוצרי עור ומכשירי מטבח. השוק פתוח בכל שעות היממה ויש הטוענים שאת העסקאות הטובות ביותר עושים בו בין חצות לשחר. השווקים בסיאול צפופים מאוד וחוויית הקניה וההמיקוח בשווקים היא חלק חשוב מן הביקור בדרום קוריאה. כדאי להתכונן לצפיפות גדולה ולחיכוך משמעותי עם המוכרים והקונים שממלאים את השוק בכל שעות היום והלילה.

סאונה מסורתית

שום ביקור בדרום קוריאה אינו שלם אם לא ניסיתם, לפחות פעם אחת את המרחץ והסאונה המקומיים. מדובר במסורת ארוכה של ניקיון ושיפור ההרגשה. הקוריאנים מקפידים לבקר בבתי המרחץ האלה לעיתים די קרובות. הם נחשבים מקומות טובים לדון בהם בענייני עסקים, לשמוע רכילות או סתם להירגע. חלק מן הזמן יושבים בסאונה לוהטת ובחלק מן הזמן טובלים באמבטיות בטמפרטורות שונות. יש כמובן גם זמן למנוחה ולרגיעה. דוגמא למקום טוב וחדש למדי בסיאול הוא Hurest well Being Club. הוא פועל במרומי בניין גבוה ויש ממנו נוף נהדר של העיר. הכתובת: Myong Dong Tower, 31 Myong Dong 2 ga. 

מזג אוויר

סיאול

13°-15°
ראשון 14°-22°
שני 13°-24°
שלישי 10°-21°