מדריך נפאל

מדריך נפאל

מידע שימושי לנפאל

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לנפאל. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לנפאל. רוב הנוסעים לנפאל טסים לקטמנדו לאחר חניית ביניים בבנגקוק או בהונג קונג. הטיסה (כולל חניית הביניים) נמשכת כ-15 שעות.

סידורים

ישראלים זקוקים לאשרת כניסה לנפאל. לשהות שנמשכת עד 15 יום ניתן לקבל אשרה בכניסה לנפאל (יש להצטייד מראש בתמונת דרכון). לשהות ארוכה יותר יש להגיש טופס בקשה ותמונה. תוקף הדרכון ביום ההגשה: 6 חודשים. תוקף האשרה המיום ההנפקה: 6 חודשים. משך השהייה: על פי טופס הבקשה. מספר כניסות: על פי טופס הבקשה.

שעון

שעון ישראל + 3 שעות ושלושת רבעי השעה. תאריכי שעון החורף לא זהים לאלה שבישראל.

כסף

המטבע בנפאל הוא רופי נפאלי. אפשר להמיר מטבע זר והמחאות נוסעים בבנקים ובמשרדי החלפנות. כרטיסי אשראי מתקבלים בחלק מהחנויות והמסעדות בערים הגדולות בלבד. כדאי להביא בעיקר דולרים אמריקאיים במזומן או בהמחאות נוסעים כדי להימנע מעמלת המרה נוספת. כדאי לקחת חלק מהכסף בשטרות קטנים.

שגרירויות

שגרירות נפאל בישראל
רח' קאופמן 2, מרכז הטקסטיל
תל אביב
טלפון: 03-5100111
 
שגרירות ישראל בנפאל
Bishramalaya House
Lazimpat st
קטמנדו
טלפון: 977-1-4411881+

מזג אוויר

נפאל מגוונת מאוד מבחינה אקלימית – מיער טרופי בדרום עד פסגות מושלגות וקרחונים. העונה הרטובה היא בין אמצע יוני לספטמבר וזוהי גם העונה החמה. שאר השנה חם, אך נעים יותר. באופן כללי גשום יותר במזרח ופחות במערב.
 
קטמנדו: 
דצמבר-פברואר: טמפרטורה ממוצעת 12 מעלות. 10 מ"מ גשם.
מרץ – מאי: טמפרטורה ממוצעת 22 מעלות. 30 מ"מ גשם.
יוני – אוגוסט: טמפרטורה ממוצעת 24 מעלות. 370 מ"מ גשם.
ספטמבר – נובמבר: טמפרטורה ממוצעת 20 מעלות. 80 מ"מ גשם. 

מזג אוויר

קטמנדו

20°-28°
שני 20°-28°
שלישי 20°-25°
רביעי 20°-24°