נגישות

מדריך נפאל

מדריך נפאל

אטרקציות בנפאל

נפאל, המדינה שבהרי ההימאליה, היא יעד אהוב על תרמילאים וחובבי טבע. בגבולה נמצא האוורסט, ההר הגבוה בעולם, והיא מציעה המון מסלולי טיול רגליים, קצרים וארוכים. חוץ מטבע מרהיב יש בנפאל גם כמה ערים מעניינות, כפרים קטנים ותרבות מרתקת. הנה ההמלצות שלנו על המקומות בהם הכי כדאי לבקר בנפאל.

קטמנדו ועמק קטמנדו

נוהגים לומר שבבירת הממלכה יש יותר מקדשים מבתים ויותר פסטיבלים ממספר ימי השנה. העיר והעמק הרחב בו היא שוכנת עשויים לשמש כיעד לכמה ימים מרתקים של ביקור והיכרות עם ממלכת ההימלאיה. בקטמנדו אפשר להכיר את התרבות המסורתית של נפאל, את האומנויות הרבות של תושביה ואת המנהגים הדתיים והעממיים שנפוצים בה. עמק קטמנדו הרחב והפורה הוא אזור די גדול בו אפשר לבקר במהלך השהות בעיר.
 
כיכר דורבר היא כיכר ארמון המלוכה הישן ובה הרבה מקדשים, ארמונות ובתים עתיקים. מבקרים רבים מגיעים גם למקדש הבודהיסטי סוואיאמובנאת השוכן על גבעה שצופה על עמק קטמנדו.
 
מקדש פאשופתינאת הוא המקדש ההינדי הקדוש בנפאל. הוא שוכן חמישה קילומטרים ממזרח למרכז קטמנדו. טיולים מחוץ לקטמנדו יוצאים לעיר הבירה העתיקה בהקטפור. במרכזה של עיר עתיקה ושלווה זו ניצב ארמון 55 החלונות מהמאה ה-15. סביבו כדאי לבקר בכמה מקדשים נוספים.
 
העיר פאטאן נחשבת לעיר הותיקה ביותר מבין ערי הבירה בעמק קטמנדו. רוב המבקרים שמגיעים אליה פוקדים את בתי המלאכה המסורתיים ואת בתי האומנים שעדיין עובדים בפאטאן. סמוך לכאן נמצא מקדש אלף הבודהות ומקדשים ומנזרים נוספים.
 
נסיעה ארוכה קצת יותר שנמשכת כשעתיים מובילה מקטמנדו לנגראקוט. זהו אזור כפרי שליו ונעים במיוחד שנודע בקרב מטיילים בזכות התצפיות היפות על הזריחה שיש בו.

פוקרה

העיירה פוקרה על גדת אגם פווה מרוחקת כשמונה שעות נסיעה מקטמנדו ושוכנת בעמק שנושא את שמה. מעל העיירה אפשר לראות היטב את פסגות רכס האנאפורנה. מכאן יוצאים טיולים רבים לטרקים בהרים. טיולים אלה נעשים בדרגות קושי שונות, מכמה שעות ועד כמה ימים. רבים צועדים לכפר סרנגוט הסמוך, מרחק כשעתיים הליכה.
 
חובבי הליכה נמרצים יותר ייצאו למסע סביב האנאפורנה שנמשך כשבוע, או ייצאו לטרקים אחרים בהרים. רוב המסלולים האלה אינם מטפסים לגבהים בהם אי אפשר ללכת ללא ציוד מיוחד. אבל בכל מקרה הנוף והגובה מקצרים את הנשימה.
 
חשוב לזכור שנפאל אינה מדינה שקל לטייל בה ויתרונותיו של טיול מאורגן בנפאל רבים יותר מאשר ביעדים אחרים. טיול מאורגן בנפאל עוזר להתגבר על קשיי השפה, התרבות והתחבורה. מרכיב אחרון זה משמעותי במיוחד בשל המרחקים הגדולים והדרכים הבעייתיות.

מזג אוויר

קטמנדו

17°-18°
ראשון 17°-26°
שני 17°-25°
שלישי 16°-25°