נגישות

מדריך טוקיו

מדריך טוקיו

מידע שימושי לטוקיו

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לטוקיו. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לטוקיו. אפשר לטוס לטוקיו דרך יעדים במשרח אסיה כמו בנגקוק או הונג קונג, או דרך יעדי ביניים באירופה.
 
הרכבת התחתית היא אמצעי התחבורה המהיר והנוח ביותר להתניידות בעיר. הרכבות בטוקיו זמינות ומדויקות ביותר ורמת הביטחון האישי בהן גבוהה. עלות הכרטיסים סבירה. החיסרון היחיד של הרכבת התחתית של טוקיו הוא שהיא פועלת בין 5 או 6 בבוקר עד 1 בלילה בלבד. כדאי לנסות להימנע מנסיעה בשעות העומס (למרות שלעתים זה קשה) כי אז הרכבות צפופות מאוד.
 
המוניות בטוקיו יקרות מאוד ולכן כדאי להשתמש בהן רק אם אין שום אלטרנטיבה אחרת.

סידורים

ישראלים המבקרים ביפן אינם צריכים אשרה ואין צורך בסידורים מיוחדים.

שעון

7 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע נקרא ין (Yen). מומלץ לרכוש שטרות ין בבנק בארץ. בבנקים ובבתי המלון ביפן ניתן להחליף המחאות נוסעים ושטרות של רוב סוגי המטבעות. השימוש בכרטיסי אשראי פחות מקובל ביפן, וניתן להשתמש בהם רק בחנויות ומסעדות גדולות.

שגרירויות

שגרירות יפן בישראל
מגדל המוזיאון קומות 19-20
רח' ברקוביץ' 4
תל אביב
טלפון: 03-6957292/3
 
שגרירות ישראל ביפן
3 Niban-cho
Chiyoda-Ku
טוקיו
Tel: 81-3-32640911

מזג אוויר

העונות הטובות ביותר לביקור בטוקיו הן האביב והסתיו. האביב (מרץ-מאי) מביא איתו מזג אוויר נעים וחמים וכמובן – את פריחת הדובדבן. תחילת אפריל הוא לרוב הזמן הטוב ביותר לראות את הפריחה. הסתיו (ספטמבר-נובמבר) גם הוא עונה נהדרת בטוקיו. הטמפרטורות מתקררות אחרי הקיץ והימים לרוב בהירים ויפים. בסתיו אפשר גם ליהנות מצבעי שלכת בפארקים של העיר. החורף (דצמבר-פברואר) קר מאוד בטוקיו ולעתים יורד שלג. בקיץ (יוני-אוגוסט) חם ולח. זוהי גם עונת המונסון ויורדים במהלכה גשמים כבדים.
Not Found