נגישות

מדריך טוקיו

מדריך טוקיו

אטרקציות בטוקיו

טוקיו היא עיר מיוחדת במינה. מצד אחד שיא המודרניות והקדמה ומצד שני היסטוריה ומסורת. טוקיו מחולקת לשכונות, כשלכל שכונה הייחוד שלה. יש בה מוזיאונים מעניינים, פארקים יפיפיים, חנויות מדליקות, מקדשים והארמון של הקיסר, אוכל מעולה ובילויים עד אור הבוקר. אפשר בקלות לבלות ימים רבים בטוקיו מבלי להשתעמם לרגע. אנחנו מביאים לכם כאן את ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לראות ולעשות בטוקיו.

ארמון הקיסר

זה המקום הטבעי להתחיל בו ביקור בטוקיו. הארמון שוכן במתחם גדול, מוקף גנים, בלב העיר. הארמון עצומו אמנם אינו פתוח לביקורים אבל הגנים שמקיפים אותו וכמה מוזיאונים שפועלים בו מספקים הצצה מצוינת למסורת היפנית רבת השנים. הפארק היפה ביותר הוא היגאשי גיון (Higashi Gyoen) וכדאי להקדיש לו זמן רב. במתחם פועלים גם המוזאון הלאומי לאמנות מודרנית וכמה גלריות לאומניות מסורתיות. 

גן ריקוגיין

גן ריקוגיין, כחמש דקות הליכה מתחנת קומאגומה נחשב לדוגמא הטובה ביותר בטוקיו לגן קלאסי מתקופת אדו. בריכה גדולה מקדמת את פני הנכנסים לגן. שביל ארוך ומפותל מקיף את הבריכה, עולה ויורד בנוף מעוצב עד לפרט האחרון. שיח ורוד אחד פורח לצד הבריכה, בולט מאוד על רקע הגוונים השונים של ירוק שיצרו צמחי הגן. רק לאחר שמשלימים כחצי מהקפת הבריכה מגיעים המבקרים לבית תה קטן, סמוך לגדה, ובו מרפסת עץ וכמה שלוחנות זעירים. אפשר להזמין כאן רק דבר אחד – תה ירוק מריר. הישיבה על שטיח אדום ומוזיקה קלאסית נשמעת די בקושי מן הרמקול שתלוי על עץ. 

"מרכז האומנויות המסורתיות"

"מרכז האומנויות המסורתיות" היפני בטוקיו מארח בכל חודש אומן מסורתי שמדגים בפני המבקרים במרכז את תהליך עבודתו. בין האומנויות אפשר לראות ציור על בדי משי, קרמיקה איכותית, אומנות עיטור הקבקבים ועוד. עובדי המקום מסבירים שמשרדי התרבות והמסחר ביפן מטפחים את האומנויות המסורתיות כדי לשמר אותן בעידן כלכלי שאינו עושה איתן חסד, וכדי לערוך לתיירים ולקהל הצעיר היכרות עם אומנויות שהן מרכיב חשוב בתרבות היפנית ועלולות להיעלם. המרכז לאמנויות מסורתיות צמוד לתחנת איקבוקורו. הכניסה חופשית. 

מייג'י

בימי ראשון נוהרים אלפי אנשים למקדש מייג'י (Meiji) במרכז טוקיו (עשר דקות הליכה מתחנת האראג'וקו). הדרך אל המקדש חולפת ביער ירוק. המקדש הנוכחי נבנה לפני חמישים שנה, לאחר שהקודם נהרס במלחמת העולם השנייה. מייג'י נחשב מקדש השינטו החשוב בעיר. המקדש המקורי הוקם לזכרו של הקיסר מייג'י שמת ב-1912.  
 
המקדש נחלק לשני אזורים, הגן החיצוני והגן הפנימי. החלק הפנימי כולל מלבד המקדש גם גן לזכר הקיסרית, בית האוצרות של הזוג המלכותי שמשמשכמוזיאון ויער רחב ידיים שבולט מאוד בעיר הצפופה. שער עץ ענק בגובה 12 מטר, הגדול ביפן, מקדם את פני הבאים לגן. באזור מקדש מייג'י רואים מאות נשים לבושות בקימונו מסורתי, מדשדשות על קבקבי עץ גבוהים בדרך העפר שמוליכה אל המקדש. 

רופונגי הילס

שכונת רופונגי הילס (Roppongi Hills) נחשבת היום לרובי העדכני והטרנדי ביותר בטוקיו. בולט בה במיוחד מוזיאון מורי החדש לאמנות ולצידו פועלים עשרות מסעדות ובוטיקים אופנתיים עכשוויים. רופונגי נמצאת במרכז העיר, מדרום לארמון הקיסר. 

אסאקוסה

זה הרובע הצבעוני ביותר של טוקיו. אסאקוסה (Asakusa) מלאה בחנויות עתיקות של אומניות מסורתיות, בבתי הארחה מן הדור הישן ובמסעדות של אוכל מסורתי. המקדש הבולט ביותר ברובע הוא סנסו ג'י. רובע אסאקוסה נמצא מצפון מזרח לארמון הקיסר. 

אואנו

רובע אואנו (Ueno) שוכן מצפון לארמון הקיסר והוא מפורסם בעיקר בזכות המוזיאון הלאומי של טוקיו שפועל בו. מוזיאון זה הוא המקום הטוב ביותר כדי לזכות בהבנה כוללת של התרבות וההיסטוריה היפנית. 

שינג'וקו

שינג'וקו הוא אחד האזורים המפורסמים והמרתקים ביותר בעיר. יש בו הכל– מהאורות הנוצצים של של קאבוקי צ'ו ועד למבנה הענק והמרשים של הממשלה. הגן הלאומי של שינג'וקו הוא אחד היפים בעיר. הרובע שוכן ממערב לארמון הקיסר. 

איצטדיון הסומו

הצפייה בספורט הלאומי של יפן מרתקת. הצופים שממלאים את האיצטדיון במרכז טוקיו לוקחים חלק פעיל וערני בתחרויות. הם לא מפסיקים להריע, לדבר, לאכול ולשתות אבל עושים זאת בנימוס מושלם, מבלי שפירור אחד ייפול ממגש האוכל שלהם על הכריות והמחצלות. 
 
בכל שנה בחודש מאי מתקיים טורניר גדול וחשוב בטוקיו. האצטדיון מכיל כ-15 אלף צופים. התחרות מתנהלת בטקס מחזורי ואיטי שבמשך כמה שעות אפשר להכיר די ביסודיות. ההתגוששות עצמה נמשכת בדרך כלל שניות אחדות ובכל פעם הקהל סוער מאוד. ברגעי המאבק ולאחר מכן שב לפטפוט ידידותי. הטקסים, הברכות, הקידות והתהלוכות ממלאים את רוב הזמן.  

שוק הדגים צוקיג'י

ההשכמה המוקדמת מאוד מוצדקת במקרה זה. שוק הדגים צוקיג'י (Tsukiji) הוא תופעה ייחודית שמצדיקה את הנסיעה ממרכז העיר. בימים אלה מתנהל אמנם דיון ציבורי בטוקיו על העברתו של השוק אבל הוא מוסד כה מוכר ואהוב שיש לשער שיישאר במקומות הנוכחי. 
Not Found