מדריך יפן

מדריך יפן

אטרקציות ביפן

יפן היא מדינה מדהימה, שהכל, אבל ממש הכל בה שונה ממה שאנחנו מכירים. הטיול ביפן הוא חוויה מיוחדת וכדאי להתכונן אליו היטב. יפן גדולה מאוד ויש בה המון מה לראות: ערים נהדרות, מקדשים, גנים מרהיבים, טבע יפיפה וכמובן תרבות מיוחדת ומרתקת. כאן תמצאו את ההמלצות שלנו לאתרים ולאטרקציות שלא כדאי לפספס ביפן.

טוקיו

טוקיו (Tokyo) בירת יפן מאז 1868, היא מקום מושבו של קיסר יפן. גורדי שחקים לצד רחובות ישנים ובהם בתי עץ, פארקים ירוקים לצד כבישים סואנים, ובאזור המזחים – מכירה פומבית של דגי טונה ענקיים בכל בוקר. מקדש אסאקוסה (Asakusa) הוא המקדש הבודהיסטי החשוב של טוקיו. רובע אקיהברה (Akihabara) הוא המרכז הגדול של חנויות האלקטרוניקה, המעודכנות בכל החידושים בתחום. ברובע וונו (Ueno) יש שוק גדול לבגדים, לנעליים ולמזון יפני. בטוקיו מופיעה בקביעות להקת הקבוקי החשובה ביפן, וביקור במופע קבוקי הוא חוויה מרשימה – גם אם לא מבינים את הנאמר.
 
 

קיוטו

קיוטו (Kyoto) היא בירת התרבות, האמנות והפילוסופיה של יפן. העיר שימשה כבירת יפן במשך אלף שנים, מהמאה ה-9 ועד המאה ה-19. ארמון הקיסר וטירת השוגון נשארו בה כמות שהם; בטירת השוגון השתמרו ציורי קיר שהם מהיפים ביפן. גנים קלאסיים נטועים בה, רחובותיה עתיקים וציוריים ובהם מקדשים רבים, יפהפיים. מקדש קינקאקוג'י (KinkakuJi) בנוי באגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים. במקדש הזן ריואנג'י (RyoanJi) נמצא גן האבנים המפורסם ביפן. מקדש קיומיזו דרה (Kiyomizu Dera) חולש על העיר ממרומי גבעה, ומתחתיו משתרע הרובע העתיק של קיוטו, על סמטאותיו הצרות, עם חנויות הקרמיקה ובתי התה המסורתיים שלו. בסמטאות רובע גיון (Gion), אזור הבילויים המסורתי של העיר, יש גם היום סיכוי טוב להיתקל בגיישה לבושה בקימונו, בדרכה למועדון.
 

האקונה

עיירת הנופש האקונה (Hakone) שוכנת על שפת אגם אשי (Ashi), בתוך לוע ענק של הרגעש, שהתפוצץ לפני כמה אלפי שנים. הפעילות הגעשית באזור יוצרת מעיינות חמים וכמה אזורים של "אדמה פעילה", שבהם הבוץ מבעבע והאדמה פולטת עשן וקיטור. על שפת האגם בנוי מקדש האקונה, ששער הכניסה שלו, גדול וכתום, ניצב בתוך מי האגם. באחד העמקים שבלוע שוכן המוזיאון הפתוח של האקונה, ובגן הרחב שבו ניצבים פסלים מודרניים מרחבי העולם.
 

הימג'י

על העיר הימג'י (Himeji) חולשת "טירת האנפה" -  טירת הסמוראים המקורית והיפה ביותר ביפן. הטירה נבנתה במאה ה-16, על ידי השוגון הדיושי, ונותרה שלמה גם לאחר מלחמת האזרחים היפנית, מכיוון שלא התחוללו בה קרבות. גם ההפצצות של ארצות הברית בימי מלחמת העולם השנייה פסחו עליה, ובעוד שאר טירות הסמוראים נהרסו ושוחזרו מאוחר יותר בבטון, נותרה "טירת האנפה" שלמה, מרשימה ויפה. בטירה זו צולם הסרט "שוגון".
 

הירושימה

הירושימה (Hiroshima) היא האנדרטה האנושית העולמית לשואת הפצצה האטומית. העיר כולה חרבה בפיצוץ אחד אדיר שיצרה פצצת האטום הראשונה שהטילו האמריקאים באוגוסט 1945, כדי להביא לכניעת יפן ולסיום מלחמת העולם השנייה. הירושימה שוקמה והיא היום עיר תעשייה גדולה ומטופחת. את הטרגדיה שעברה העיר בחרו היפנים להנציח בפארק ובמוזיאון השלום, שיותר משהם מספרים את שואת הירושימה, הם קיימים כדי להתריע מפני שואה כזו במקומות אחרים בעולם.
 

מיאג'ימה

האי מיאג'ימה (Miyajima) נמצא במרחק קצר מהעיר הירושימה. האי מקודש ליפנים, שהאמינו שאלי השינטו, הדת היפנית העממית, שוכנים בו. על ההרים וביערות הירוקים שבאי בנויים מקדשי שינטו ומקדשים בודהיסטיים רבים. איילים, הנחשבים למעבירי המסר של האלים, משוטטים באי באורח חופשי. על שפת הים בנוי מקדש איצוקושימה (Itsukushima), מהיפים במקדשי הארץ, ומולו ניצב במים שער המקדש הכתום, שהוא אחד הסמלים המפורסמים של יפן. 

הר קויה

הר קויה (Koyasan) השוכן בלב נוף קסום, הוא מרכז בודהיסטי גדול ומוקד עלייה לרגל – מהחשובים ביפן. כאן ממוקמים, ביער ארזים ענקיים, המקדש המרכזי של כת השינגון ביפן ואתר הקבורה הגדול והמופלא ביותר ביפן.

טקיאמה

העיירה העתיקה טקיאמה (Takayama). שוכנת ברכס האלפים. רחובותיה ובתי העץ המסורתיים השתמרו היטב. בעיר יש שוק של איכרי האזור, המוכרים מדי בוקר את תוצרתם החקלאית. פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, מתקיים בעיר פסטיבל גדול; אז מוסעות בעיר מרכבות ענק יפהפיות, ובהן רוחות האלים. כמה מן המרכבות האלה מוצגות במוזיאון המקדש, להנאתם של מי שלא הגיעו בימי הפסטיבל.
 

נארה

נארה (Nara) שימשה כעיר הבירה הראשונה של יפן. היא נבנתה במאה השמינית ושימשה בירה פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. מקדש טודאיג'י (TodaiJi) הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהה ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. את מקדש השינטו קאסוגה (Kasuga) מקשטות אלפי מנורות עשויות אבן וברונזה.

קוראשיקי

העיר העתיקה קוראשיקי (Kurashiki) מרושתת בתעלות מים, שעליהן נטויים גשרים עתיקים ולאורכן צומחות ערבות. בתקופה הפיאודלית הייתה העיר מרכז למסחר באורז, ונבנו בה מחסנים לאכסונו. מחסנים אלה שופצו והיום הם מוזיאונים לאוספי אומנות. בעיר נבנתה גם גרסה יפנית של גני טיבולי בקופנהגן.
 

מזג אוויר

tokyo

23°-26°
שני 24°-28°
שלישי 26°-33°
רביעי 28°-36°